שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  5 דברים שלא ידעתם על פנטזיות מיניות

  האם פנטזיות מיניות הן הרגל של אנשים מתוסכלים מינית? על מה נשים מפנטזות ועל מה גברים, ועל מה חשוב להקפיד בבואנו לממש פנטזיה משותפת. כל מה שחשוב לדעת על החלומות הרטובים שלנו

  "הכי מחרמן אותי לעשות את זה עם בעלי באוטו, באמצע מגרש חנייה מלא באנשים. הפחד שמישהו יראה את האוטו זז ויגלה אותנו, רק מגרה אותי יותר..." (מתוך הספר "פנטזיות למבוגרים בלבד").

   

  95% מאיתנו עושים את זה, אבל 25% מאיתנו מתביישים בזה. אני מדברת על פנטזיות מיניות, וזה קורה בכל הראשים והמוחות מסביבנו, כי איבר המין הגדול ביותר הוא המוח. הפנטזיה היא כלי עזר נפלא בפיתוח המיניות שלנו ואין כמוה כדי לגוון ולהעמיק את התקשורת האינטימית והפתיחות בין בני הזוג. היא מוסיפה תבלון עפ”י בחירתנו, ותורמת משמעותית ל”שבירת השגרה”. אני מאמינה שהפנטזיה היא מגרש משחקים נפלא, ודרך מענגת להעשרת הזוגיות והמיניות ביחד או לחוד.

   

  עוד בנושא:

  זהירות, הגשמת פנטזיה עלולה להיות מסוכנת

  מצטערת, דווקא אין לי פנטזית על אורגיות

  אני הולך להיפטר מהתיאוריות ולהגשים פנטזיות 

  הפנטזיה התורנית שלי

   

  1. אנשים בעלי פנטזיות מקיימים יותר יחסי מין

  מבחינה קלינית, היעדר פנטזיות מיניות משמעו אובדן התשוקה המינית. האם פנטזיות מיניות הם הרגל של אנשים מתוסכלים מינית? כלל וכלל לא. היום ברור שלפנטז זה בריא, ואנשים שיש להם פנטזיות מקיימים יותר יחסי מין, בתכיפות ובמגוון גדול יותר של תנוחות מאשר חבריהם נטולי הפנטזיות. למעשה, פנטזיות מיניות כל כך נורמאליות היום עד שזה נחשב ל"לא נורמאלי" - לא לפנטז.

   

  2. אין פנטזיה שאינה "בסדר"

  הדבר הנהדר בעולם הפנטזיות זה שהן פנטזיות, הווה אומר: אין פנטזיה "בסדר" ואין פנטזיה "לא בסדר", זה הכל פרי הדמיון שלכם. בעולם הפנטזיות אין מותר ואסור, מה שעושה את ההבדל – הוא מה עושים עם הפנטזיה, האם מגשימים ומה מגשימים.

   

  הרבה אנשים חוששים מתגובת בן/בת הזוג למשמע דבר הפנטזיה, ועל כן בוחרים שלא לשתף אותה ברבים. תקשורת טובה ואינטימית עם בן/בת הזוג שלנו, יאפשרו ליהנות משיתוף ללא חשש.

   

  3. מרבית הנשים מפנטזות על כניעה מינית

  הפנטזיה השכיחה ביותר של נשים היא להיכנע מינית לפרטנר שלהן. "מחקרים הראו שהפנטזיה הנפוצה ביותר בקרב בנות המין הנשי היא לתת לגבר לתפוס פיקוד, כי זה מקל על הלחץ הבלתי פוסק שגורם להן הצורך לענג אותו", אומר הפסיכולוג ד"ר מייקל באדר, מחבר הספר The Secret Logic of Sexual Fantasies.

   

  ממפגשים שקיימתי, אני חייבת להודות שחלק גדול מהנשים שפגשתי גם פנטזו על סקס עם עוד אישה – רק במקרה שלהן, בלי הגבר הנלווה, או לפחות, זה מה שסיפרו לי. מנגד, הפנטזיה הנפוצה ביותר של גברים היא... ניחשתם נכון: להיות עם שתי נשים ואף יותר, על מיטה אחת.

   

  4. פסיכולוגים הגדירו שלושה דפוסים של פנטזיות

  1. דפוס הרומן הרומנטי, שכולל מקומות לא שגרתיים ואנשים לא רגילים, למשל שחקנים ואנשים מפורסמים או זרים לחלוטין.

  2. הדחף החייתי, שכולל מצבי סקס בלתי ניתנים לשליטה ולריסון, יצרים ודחפים חזקים מאיתנו.

  3. מצבי שליטה וכניעה.

   

  5. כדי לעורר פנטזיות עלינו להרחיב את גבולות הדמיון

  חשוב לזכור שלא משנה על מה מפנטזים, כל עוד אתם נהנים, המשיכו לפנטז. אתם הבמאים והסרט שלכם פרטי לגמרי, אז תירגעו. אח"כ תשתחררו, תשחררו עצמכם מביקורת וממגבלות מחשבתיות (אף אחד לא יודע מה עובר לכם כרגע בראש, אז נסו להירגע והרשו לעצמכם להשתחרר).

   

  כדי לעורר פנטזיות אנחנו צריכים להרחיב את גבולות הדמיון שלנו קצת, וזה נהדר. ישנן כל מיני דרכים לפרוץ את גבולות הדמיון, אחת מהן היא בעזרת סרטים כחולים. אחד הדברים הנהדרים בסרטים האלה הוא העובדה שהם מראים סקס באופן פתוח, ללא מגבלות ועכבות. נכון שלא הכל אפשרי למימוש בבית, אבל הם מעוררים את הדמיון שלנו והדמיון שלנו זה הכלי החשוב ביותר במין.

   

  אנחנו יכולים לבחור סרט שמציג פנטזיה שמעוררת אותנו, או לחילופין - לשבת מול המחשב או מול דפי הכתיבה ולזרום. אפשר לדמיין שאנחנו עכשיו במאים, סופרים של סרט או ספר כחול, לרשום כל מה שבא לנו, בלי ביקורות ושיפוטיות, לרשום מה מגרה אותנו, מה בא לנו לעשות, מה היינו רוצים שיעשו לנו, הכל בהתאם לעקרונות הכתיבה החופשית. יכולה לצאת לנו פנטזיה עסיסית במיוחד, שיהיה כיף לשפר ולשנות, ככל שתתפוס קילומטראז'.

   

  עוד דרך היא "אימוץ" פנטזיה ששמענו עליה, שקראנו עליה, שנתקלנו בה בשיטוטים באתרי סקס למשל, ולהתאים אותה למה שמתאים לנו. המגוון הוא ענק: פגישה אפלולית בבר, מין ללא שליטה, סקס במקום ציבורי, משחקי תפקידים, קוויקי או ארוך מיוזע ומייגע, מין עם השכן (או השכנה), אנונימי או עם כוכב/ת קולנוע, מרובה משתתפים או לבד – עופו כיד הדמיון הטובה עליכם, תרתי משמע.

   

  מתי לאחרונה פנטזת על מין עם השכנה? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מתי לאחרונה פנטזת על מין עם השכנה?(צילום: shutterstock)

   

  איך לממש פנטזיה בתור זוג?

  אין ספק שפנטזיות תורמות מאד להנאה שלנו, יכולות להוסיף פלפל ותשוקה ולשבור שיגרה, וזה נהדר ומגרה לפנטז לבד ואולי גם להגשים את חלקן לבד, אבל שאלת השאלות היא כמובן: האם ניתן לממש את הפנטזיה הזו ושהזוגיות שלנו לא תושפע ממנה לרעה? האם כזוג, נצליח לשרוד את "התוספת" שהוספנו לחיי המין שלנו, ומה יהיה אם? וה"אם" במקרה הזה, הוא גדול ובעייתי.

   

  נכון, יש כאלה שמגשימים פנטזיות ועושים זאת עם המון הנאה משותפת והדדית, אבל יש גם הרבה זוגות שמגשימים פנטזיה שעלולה לסבך, לפגוע ואף לחרב להם את הזוגיות. בקיצור, ישנן תוצאות רגשיות שקשה לצפות, והרי יותר מהכל, מעורבים פה גם רגשות שבהם קשה לנו לשלוט.

   

  ההמלצה שלי היא במידה וחושבים על יישום פנטזיה, קודם לפנטז את זה ביחד עם בן/בת הזוג, ואז לנסות לשים לב האם בעקבות הרצון לממש אותה, עולים גם חרדות, ספקות או רגשות לא נעימים, שהרי אם כן, ותרו על ההגשמה והמשיכו לפנטז.

   

  יש זוגות שמעוניינים להגשים פנטזיה של שלישיה למשל, מתוך הנחה שהדבר יוסיף גיוון ויתבל את מערכת היחסים הזוגית שלהם, במיוחד בכל הקשור במין. הבעיה היא שזה נכון רק לעיתים רחוקות. על פי רוב, פנטזיית השלישייה עלולה להכניס את בני הזוג לסיבוכים בלתי צפויים, כך שאם כבר חושבים על ישום פנטזיה כזאת במציאות, כדאי מאד לגשת אליה רק מתוך מערכת זוגית בריאה וחזקה, ולא ממקום של לנסות 'להבריא' מערכת זוגית בעייתית או הרסנית.

   

  אין הרבה זוגות שיש להם מערכת יחסים מספיק חזקה ויציבה כדי לגשת למימוש פנטזיה בלי להסתכן בתוצאות השליליות שעלולות להגיע בעקבותיה. אם אתם נמנים על אחד מאותם זוגות ברי מזל, בעלי מערכת זוגית חזקה ויציבה, למה לכם להסתכן? עדיף לכם להתמקד אחד בשני ולהילחם במונוטוניות ובשגרה ע"י יצירתיות כזוג, ביחד.

   

  הכנסת גורם שלישי אל תוך הזוגיות עשויה בקלות, לפורר את האינטימיות ולפגוע בה, וזה בדיוק ההיפך ממה שזוגיות צריכה כאשר מנסים להכניס גיוון כדי לעורר אותה. מה שצריך כדי לשפר ולעורר זוגיות כדי להגיע למין מספק ומלהיב זה קודם כל, שיפור והעמקת האינטימיות.

   

   

  ואם כבר החלטנו להגשים, כדי שתוכלו להתנסות בהגשמת פנטזיה תוך הקטנת הסיכון להרס המערכת הזוגית, על המערכת הזוגית שלכם להיות חזקה בריאה ויציבה. עליה להיות מבוססת על תקשורת פתוחה, עליכם להכיר אחד את השני לאורך זמן, ולהיות מודעים לרצונות והצרכים של בן/ת הזוג שלכם.

   

  מומלץ ביותר שתקבעו גבולות ששניכם תסכימו עליהם מראש, גבולות שיהיה לכם נוח איתם. נסו לברר מה אתם מצפים האחד מהשני, במהלך המפגש ובסיומו.

   

  חשוב שתהיו מסוגלים לדבר על רגשות כמו קנאה ופחד בצורה פתוחה, גלויה ובוגרת, כאשר אלה יעלו. כל הפרטים, כל החוקים, הסייגים והחששות אמורים להיות נידונים ביניכם לפני שתיגשו לביצוע ולהגשמת פנטזיה מסוג זה. ובינתיים, פנטזו בחיוך, בהנאה, ביצירתיות, בחשק ובלי גבולות – וכמובן שיהיה בעונג רב! 

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים  

   

  הכותבת היא בעלת "כחול", המרכז למיניות וזוגיות, מרצה ומנחה סדנאות וכותבת הספר "פנטזיות למבוגרים בלבד"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מרבית הנשים מפנטזות על כניעה מינית
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים