שתף קטע נבחר

ליברמן: "הפינוי בחברון - שגיאה קואליציונית"

שר החוץ התייחס לסוגיית בית המכפלה באירוע של ישראל ביתנו ויצא נגד ההחלטה לפנותו. "על רקע מה שקורה במגרון, ההחלטה הזו יותר מצורמת". הוא תקף את ברק: "לא יכול להיות שיהיו החלטות של שר הביטחון ללא תימוכין, לא בממשלה ולא בקבינט"

שר החוץ מזהיר כי טיפול הממשלה בסוגיית בית המריבה בחברון עשוי להשליך לרעה על הקואליציה. "על רקע מה שקורה במגרון, ההחלטה הזו יותר מצורמת", הזהיר הערב (יום ג') אביגדור ליברמן באירוע של מפלגת ישראל ביתנו. "מבחינה קואליציונית מדובר בשגיאה חמורה, ואני מתנסח בצורה דיפלומטית".

 

בית המריבה בחברון - הכותרות האחרונות:

בית המריבה 2.0: עיכוב, דחייה - ופינוי מהיר

מה יקרה למוכר הפלסטיני של הבית בחברון?

תם הזמן שהוקצב ל"בית המכפלה". צפו בדיירים

פינוי בחברון? ברק: הצו תקף, אבל יש עוד שיקולים

 

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו טפח לעצמו על השכם בפתח השנה הרביעית לכהונתו, גם במפלגת ישראל ביתנו ציינו הערב את הישגיהם בשלוש השנים האחרונות. "עשינו הרבה מאמצים לשמור על כל המסגרת הקואליציונית ביחד. עברנו שלוש שנים יחד והיה מאוד לא פשוט", אמר ליברמן וציין בהקשר זה את סוגיית בית המכפלה בחברון.

 

ליברמן נושא דברים. "עברנו שלוש שנים יחד והיה מאוד לא פשוט" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן נושא דברים. "עברנו שלוש שנים יחד והיה מאוד לא פשוט"(צילום: גיל יוחנן)

 

"אני רואה דיסוננס בין מגרון לחברון. במגרון יש יישוב עם עשרות משפחות ומפנים אותם בגלל זכות הקניין, ומה עושים בחברון? למרות זכות הקניין, מפנים את אותם התושבים", אמר. "אם זו אותה זכות פה ופה, לא יכול להיות שיהיו החלטות של שר הביטחון ללא תימוכין, לא בממשלה ולא בקבינט", אמר ליברמן ומתח ביקורת על החלטתו של אהוד ברק לפנות את הבית.

 

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שנשא דברים בטקס הרמת הכוסית בו השתתפו חברי הסיעה ומאות פעילים, תקף דווקא את נתניהו, שפירט מוקדם יותר את הצלחות ממשלתו במסיבת עיתונאים. "קם ראש הממשלה ומטבע הדברים מתגאה בהישגי השרים שלו. הוא מבליט את ההישגים של השרים שלו ומגמד את ההישגים של השרים האחרים. זהו טבעו של אדם. אני אומר לכם יש לנו במה להתגאות".

 

בית המכפלה בחברון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בית המכפלה בחברון(צילום: גיל יוחנן)

בית המכפלה מבפנים. "אותה זכות קניין פה ופה" ()
בית המכפלה מבפנים. "אותה זכות קניין פה ופה"

 

בדבריו התייחס ליברמן גם לסוגיית הביטחון והצהיר כי "הציר סוריה-איראן הוא איום על כל הקהילה הבינלאומית. לא רק תכנית הגרעין – המסר שיוצא מטהרן הוא בלתי מתקבל על הדעת, בלתי סביר. כבר לא מדברים על התמיכה המסיבית שהם מעניקים לטרור, ואין ספק שכל אותם איומים שראינו מעזה לא היו מתבצעים ללא תמיכה איראנית".

 

"הח"כים הערבים מקדמים טרור מבית"

ליברמן ניצל את הבמה גם כדי לתקוף את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן: "להגיד על אבו מאזן 'איש שלום', זה לקרוא ללבן שחור ולשחור לבן. כל חייו הוא לא לקח אחריות, וגם לא עכשיו. הוא לעולם לא יתפטר, הוא ימשיך ליילל, לקטר, להשמיץ ולסחוט כסף ממדינת ישראל. הגיע הזמן לעשות הערכת מצב ולאמץ גישה חדשה.

 

"גם אם נחתום על נייר ונחזור לגבולות 67' זה יהיה דומה מאוד למה שאנחנו רואים ברצועת עזה, ששם אנחנו רואים מה התוצאות", הוסיף. "לא צריך לשכנע אף אחד במדינת ישראל, לאף אחד אין אשליות. פה אנחנו יכולים להיות הרבה יותר רגועים".

 

ליברמן יצא גם נגד הח"כים הערבים, שלטענתו, "מקדמים טרור מתוך הבית. הם מזמן הפסיקו לייצג את התושבים הערבים, הם נציגי טרור נטו בכנסת ישראל. לא ראיתי אותם יוצאים להפגנות נגד הרצח בסוריה, או שפיכות הדמים בלוב או תימן. זה לא מטריד אותם. ההסתה של הח"כים הערבים מחלחלת מלמעלה למטה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור ליברמן, הערב
צילום: גיל יוחנן
צילום: הרצל יוסף
אהרונוביץ'. "נתניהו מגמד הישגינו"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים