שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תעלומה בניו יורק: אקדמאי צרפתי נמצא מת במלון

  רישאר דקואן, ראש המכון למדע המדינה בפריז, היה אמור להרצות בכינוס באוניברסיטת קולומביה. משבושש לבוא נשלח עובד מלון לחדרו ומצא אותו במיטתו ללא רוח חיים ועירום. המשטרה הודיעה כי נסיבות מותו "חשודות" לאחר שהנייד שלו נמצא בקומה ה-3 ונראה שהושלך מחלון חדרו שבקומה ה-7

  ראש המכון למדע המדינה בפריז, רישאר דקואן, נמצא הלילה (יום ד') מת בחדר המלון שבו שהה בניו יורק. משטרת ניו יורק  פתחה בחקירה והודיעה כי נסיבות מותו "חשודות" לאחר שהטלפון הנייד שלו נמצא בגרם מדרגות חיצוני בקומה השלישית של מלון "מיכאלנג'לו" וככל הנראה הושלך מחלון חדרו שנמצא בקומה השביעית.

   

  חדשות נוספות מהעולם הגדול :

   

  דקואן בן ה-52, הנחשב לאחד האקדמאים הצרפתיים החשובים בתחומו, נמצא ללא רוח חיים ועירום במיטת חדרו במנהטן, שהיה באי-סדר ניכר. נשיא צרפת ניקולא סרקוזי שלח את תנחומיו למשפחתו של דקואן.

   

  לא נמצאו סימני טראומה על גופתו של דקואן (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  לא נמצאו סימני טראומה על גופתו של דקואן(צילום: MCT)

   

  דקואן היה אמור להרצות בכינוס באוניברסיטת קולומביה שב"תפוח הגדול". כשלא הגיע למקום נכנס אחד מעובדי המלון לחדרו וגילה את גופתו. "לא פסלנו את האפשרות שמדובר בעבירה פלילית", מסר דובר משטרת ניו יורק פול בראון. "אנו חוקרים את האפשרות שהיה אדם נוסף בתוך החדר".

   

  לא נמצאו סימני פריצה לחדר

  העיתון "ניו יורק פוסט" דיווח כי בחדרו של דקואן נמצאו תרופות במרשם, אך לא ברור עדיין אם יש להן קשר כלשהו למותו. דובר המשטרה מסר כי לא נמצאו סימני טראומה על גופתו של דקואן או כל סימן לפריצה בכוח לחדרו. עובדים בצוות המלון סיפרו לשוטרים כי האקדמאי הבכיר עשה צ'ק אין במלון לעצמו בלבד.

   

  המשטרה חוקרת אפשרות שהיה אדם נוסף בחדר. מלון "מיכאלנג'לו" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  המשטרה חוקרת אפשרות שהיה אדם נוסף בחדר. מלון "מיכאלנג'לו"(צילום: MCT)

   

  מאז כניסתו ב-1996 לתפקיד ראש המכון למדעי המדינה בפריז, שידוע בכינוי "סיאנס פו" והצמיח מנהיגים רבים בהם הנשיא לשעבר ז'אק שיראק, הפעיל דקואן תוכנית להפיכת תוכנית הלימודים לנגישה יותר לאוכלוסיות חלשות, והגביר את שיתוף הפעולה עם מוסדות אקדמיים ברחבי העולם, במיוחד בבריטניה ובארצות הברית.

  כך למשל, הציע דקואן לקיים מספר לא מבוטל של קורסים באנגלית, למגנת ליבם כמובן של הפטריוטים הצרפתים, המסרבים לקבל את השליטה האנגלו-סאקסית בעולם האקדמי.

   

  אדם אחר שעבר בעבר במכון האקדמי הצרפתי היה לא אחר מאשר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר דומיניק שטראוס קאהן, שבשנה שעברה נאשם באונס חדרנית בבית מלון בניו יורק ומאוחר יותר זוכה בבית המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בחקירה. כוח משטרה מחוץ למלון בניו יורק
  צילום: MCT
  איך הגיע הנייד שלו לקומה השלישית. דקואן
  שלח את תנחומיו למשפחתו של דקואן
  צילום: רויטרס
  גם הוא עבד ב"סיאנס פו" וגם הוא הסתבך במלון בניו יורק. שטראוס-קאהן
  צילום: AFP
  מומלצים