שתף קטע נבחר

רקטה התפוצצה ליד בנייני מגורים באילת

שרידי רקטה אחת אותרה בעקבות פיצוץ שנשמע לאחר חצות. לא דווח על נפגעים. מסוקים מסייעים לכוחות בשטח: "ישבתי בפארק עם החברים. פתאום ראינו הבזק של אור שעובר ואז שריקה ופיצוץ". הרמטכ"ל מכנס הערכת מצב עם ראש אמ"ן

רגע לפני החג, העיר הדרומית ביותר בישראל שוב יעד לטרור: לפחות רקטה אחת נורתה הלילה (יום ה') לעבר שכונת מגורים באילת, ככל הנראה משטח סיני. היא אותרה על-ידי אזרחים בשטח פתוח במרחק של כ-10 מטרים מבנייני מגורים וסמוך מאוד לבניין שעדיין נבנה. איש לא נפגע. נמשכות סריקות בסיוע חבלנים ומסוקים של חיל האוויר, לאתר רקטה נוספת שאולי נורתה.

 

עמנואל נווה, נערה בת 17, סיפרה על הדרמה הלילית: "ישבתי בפארק עם החברים.פתאום ראינו הבזק של אור שעובר. שמענו שריקה ואז שמענו פיצוץ".

 

צילמתם את ההמולה ברחובות אילת? שלחו לנו סרטונים אותו תמונות באימייל האדום או ל-SMS שמספרו 5335

 

כוחות הביטחון איתרו את הרקטה לא הרחק מבתי מגורים (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
כוחות הביטחון איתרו את הרקטה לא הרחק מבתי מגורים(צילום: יאיר שגיא)

 

סמוך לחצות ורבע דיווחו תושבים רבים באילת על פיצוצים. גיא סיפר על שלושה כאלה: "כולם מחוץ לבתים עכשיו, שמעתי סירנות. זה נראה כמו משהו חריג, החדר רעד, התריסים רעדו". החיפושים התמקדו תחילה בשטח שכונה, ולאחר מכן התרחבו גם לשטחים פתוחים. דובר משטרת אילת, פקד ליאור בן סימון: "נשמע פיצוץ בעיר אילת. כוחות משטרה וביטחון סרקו את האזור". 

 

אחד השוטרים המתגורר בשכנות הגיע למקום זמן קצר לאחר שנשמע קול הנפץ והחל לחפש את שרידי הרקטה בסיוע רוכב טרקטורון שהאיר את האזור. למקום הוזנקו כוחות גדולים של משטרה, צבא, מכבי אש ומד"א. שוטרים ניסו להרחיק סקרנים וכרזו להם שאם לא יתפנו, יקבלו דו"חות.

 

הסריקות אחר שרידי הרקטה (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
הסריקות אחר שרידי הרקטה(צילום: יאיר שגיא)

 

 

אזרחים רבים יצאו מבתיהם בעקבות הפיצוץ (צילום: רפי אבוטבול) (צילום: רפי אבוטבול)
אזרחים רבים יצאו מבתיהם בעקבות הפיצוץ(צילום: רפי אבוטבול)

 

אחד הגולשים שכתבו ל-ynet באימייל האדום סיפר על פיצוץ עז בשעה 0:14: "זה נשמע כמו נפילה ארטילרית". גולש אחר דיווח על "פיצוץ והד חזק". רפי, תושב אילת, אמר: "שמענו שלוש נפילות חזקות מאוד, שמענו בומים. יש פה ניידות, מחפשים בטח את מקום הנפילה. זה לא נשמע כמו נפצים או משהו אחר, זה פיצוץ של נפילה, שמענו שריקה". עמית, גמלאי של צה"ל, סיפר: "זה היה רעש כמו של ארטילריה. היה פיצוץ, והיה ברור שזה לא משהו שגרתי שקורה".

  

בשנים האחרונות נורו כמה פעמים טילי קטיושה לעבר אילת מסיני. באפריל לפני שנתיים נורו כמה רקטות לעבר העיר. רובן התפוצצו בים, ורקטה נוספת עברה מעל אילת והתפוצצה בעקבה שבירדן. באוגוסט של אותה השנה התפוצצו חמש רקטות באילת ובעקבה. הקטיושות לא גרמו נפגעים בצד הישראלי, אולם נהג מונית ירדני נהרג וכמה תושבים נוספים בעיר הירדנית נפצעו.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, יקיים הבוקר הערכת מצב עם מפקד פיקוד דרום, אלוף טל רוסו, וראש אמ"ן, אלוף אביב כוכבי. גורמים נוספים ממערכת הביטחון ישתתפו בדיון. בינתיים, הועלתה רמת הדריכות והכוננות של כוחות צה"ל באזור.

 

כוחות הביטחון באילת, הלילה (צילום: רפי אבוטבול) (צילום: רפי אבוטבול)
כוחות הביטחון באילת, הלילה(צילום: רפי אבוטבול)

 

האירוע הביטחוני האחרון שאירע בסמוך לאילת הוא הפיגוע הקטלני בכביש 12 ב-18 באוגוסט האחרון, שגבה את חייהם של שבעה בני אדם והביא לסגירת הכביש. מספר חוליות טרור שיצאו משטח מצרים פעלו אז באופן משולב. הפיגוע כלל ירי על

שני אוטובוסים, שימוש בפצצות מרגמה וקרב עם אנשי כוחות הביטחון שנמשך שעות.

 

מאז המהפכה במצרים שבה הודח הנשיא חוסני מובארק אחרי כמעט 30 שנות שלטון, איבד צבא מצרים למעשה אחיזה בחצי האי סיני. כוחותיו עדיין נמצאים שם, אך יש שם פעילות ערה של בדואים שאינם סרים למרותם ושל גורמי איסלאם קיצוני שמנסים להפוך את חצי האי למעוזם.

 

בהכנת הידיעה השתתפו יואב זיתון, אייל להמן וגילי גוראל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
חבלני המשטרה מטפלים ברקטה
צילום: יאיר שגיא
צילום: דנית רווח
שרידי הקטיושה
צילום: דנית רווח
צילום: רפי אבוטבול
כוחות הביטחון באילת, הלילה
צילום: רפי אבוטבול
צילום: יאיר שגיא
מחפשים אחר שרידי רקטה
צילום: יאיר שגיא
מומלצים