שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; רציו איבדה 4.6%

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.29%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.18%, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.18% ומדד הבנקים טיפס ב-1.3%. דלק קידוחים ירדה ב-3.1% ואבנר איבדה 3.2% לאחר פרסום מסקנות הביניים של ועדת צמח. אלווריון צללה ב-19% לאחר שפרסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון של 2012

  המסחר בתל אביב ננעל אחר הצהריים (ה') בעליות שערים על רקע המגמה השלילית בבורסות אירופה והחוזים השליליים בוול סטריט. מחזור המסחר מסתכם נכון לשעה זו ב-715 מיליון שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.29% ל-1,144.85 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.18% ל-1,053.46 נקודות, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.18% ל-318.01 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-1.03% ל-299.2 נקודות. מדד הבנקים טיפס ב-1.3%.

   

  אתמול ננעל המסחר בתל אביב בירידות כאשר המדדים ת"א 25 ות"א 100 השילו כ-0.5%. לדברי איל כהן, מנהל חדר המסחר בבנק מרכנתיל, המסחר התנהל על רקע דברי נגיד הבנק המרכזי של ארה"ב שאמר שלא מתוכננת תוכנית תמריצים שלישית לכלכלה האמריקאית. "בן ברננקי מסר שהוא לא מתכנן גם לסייע למדינות אירופה להיחלץ מבעיות החוב שלהן, ובתגובה המדדים המובילים בעולם נסחרו במגמה שלילית וסחפו עמם גם את הבורסה באחד העם", הסביר כהן.

    

  בבורסות אירופה ננעל המסחר אתמול בירידות לאחר דבריו של נשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, אשר הותיר את ריבית הבסיס בגוש היורו ללא ברמה של 1%.

   

  "הפעלתנות בתחום המדיניות המוניטארית בעולם גדלה בשנה וחצי האחרונות", אמר רונן מנחם, מנהל יחידת ההשקעות והאסטרטגיה במזרחי טפחות. "נתח הורדות הריבית בסך הפעולות הצטמצם וניכרת התלבטות של ממש לגבי הכיוון הרצוי לריבית. הבנקים המרכזיים מעדיפים צעדים מדודים, שכן אינם רוצים לזעזע את שוקי ההון - הם גם מעוניינים כי אם יטעו, בדיעבד, מחיר הטעות יהיה קטן ככל שניתן", אמר.

   

  במבט קדימה, מעריך מנחם כי "לאחר שהמשבר והגלובליזציה גרמו להאחדה ודמיון במדיניות הריבית שנקטו מדינות רבות, מפותחות ומתפתחות כאחת, בשנים הבאות השונות ביניהן תהיה גבוהה יותר. לכן, הקצאה פרטנית של תיקי נכסים כספיים בין שוקי איגרות החוב של המדינות השונות תשוב להיות מועילה יותר".

   

  מניות במרכז 

  עיון במסקנות ועדת צמח שהוגשה לנתניהו, מעלה כי המדינה תשאף לשריין לעצמה כ-400 מיליארד מ"ק של גז טבעי לצרכי המשק עד תחילת 2018, כאשר מתחילת 2018 ואילך יקבע משרד האנרגיה את צרכי המשק לתקופה של 25 שנה קדימה. בתוך כך מניות הגז רציו (ירדה בכ-4.6%), דלק קידוחים (ירדה בכ-3.1%) ואבנר (ירדה בכ-3.2%) מרכזות עניין במסחר ומציגות ירידות של כ-3%.

   

  אפריקה מגורים דיווחה היום כי השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ב'). במהלך השלב המוסדי התקבלו ביקושים בהיקף כולל של כ-266 מיליון שקל.

   

  "משיחות עם בעל השליטה בטאו התברר כי במסגרת ההסדר מבקש בן דב להשתחרר מערבויות אישיות שהעמיד בקשר עם חובות החברה - שחרור בעל השליטה מערבויות אלה אינו מקובל על הנציגות", כך טענו מחזיקי האג"ח של טאו מסדרה ב' ו-ג' שפרטו את הנסיבות שהביאו אותם לכנס אסיפה ב-24 באפריל, והאפשרות לדרוש פרעון מיידי ואף פנייה לפרק את החברה.

   

  רכישת מניות המיעוט בוואלה תאפשר לבזק תמורת סכום זניח לצמצם את מבנה האחזקה ולבצע צעדי התייעלות בוואלה הרחק מאור הזרקורים, כך עולה מניתוח של "כלכליסט" על רקע המועד האחרון לקבלת הצעת הרכש שפרסמה בזק, בעלת השליטה בוואלה תקשורת, לרכישת אחזקות המיעוט בוואלה במחיר הגבוה ב־50% ממחיר המניה בשוק ערב פרסום ההצעה.

   

  בתוך כך בבית ההשקעות אי.בי.אי כתבו היום כי "בזק סיפקה תחזית מעודדת ל-2012 לשמירה על יציבות בהכנסות וברווחים ואף העריכה כי התזרים צפוי להשתפר. אנחנו מורידים מחיר יעד ל-6.7 שקלים - גבוה ב-12% ממחיר השוק".

   

  המגמה החיובית באג"ח של אמפל על רקע הסדר החוב המתגבש בסדרה ב' והציפייה להסדר דומה גם בסדרות האג"ח א' וג' נמשכה גם אתמול. אג"ח א' של אמפל עלתה ב־5.3% השלימה זינוק של 18.9% ביומיים. אג"ח א' נסחרת כעת בתשואה לפדיון של 140%.

   

  לפי טענת טבע, סינטון ההולנדית, הגישה בקשה למנהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA) על מנת לאשר גירסה גנרית לתרופה המיועדת לטיפול בטרשת נפוצה ועל כן הפרה את הפטנט הרשום על שמה של טבע לגבי הקופקסון.

   

  אלווריון צללה ב-19% לאחר שפרסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון של 2012.


  פורסם לראשונה 05/04/2012 10:32

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים