שתף קטע נבחר

מפגינים חסמו רחוב מרכזי בתל-אביב; 5 נעצרו

בדומה לשבוע שעבר, התאספו כמה מאות פעילים בכיכר רבין. הפעם הם יצאו לצעדה לאורך רחוב אבן גבירול וחסמו את הרחוב

כמה מאות מפגינים נגד יוקר המחיה חסמו אמש (שבת) את רחוב אבן גבירול בתל-אביב באזור גן העיר. כוחות גדולים של משטרה ליוו אותם ופינו אותם מהמקום. לדברי המשטרה, ההפגנה אינה חוקית והשוטרים הרבים שהגיעו למקום ניסו למנוע מהמפגינים לצעוד לאורך הרחוב. חמישה מפגינים נעצרו. המפגינים שצעדו לכיוון רחוב קפלן וחזרו לאחר מכן לכיכר, צעקו: "אנחנו הרוב חזרנו לרחוב", "עברה שנה וכלום לא השתנה".

 

 

המפגינים חוסמים את אבן גבירול בתל אביב, אמש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המפגינים חוסמים את אבן גבירול בתל אביב, אמש(צילום: מוטי קמחי)

 

המפגינים חזרו לרחוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המפגינים חזרו לרחוב(צילום: מוטי קמחי)

 

אחת העצורות בהפגנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת העצורות בהפגנה(צילום: מוטי קמחי)

 

אורן פסטרנק, ממארגני ההפגנה, אמר ל-ynet: "הגענו לכאן כמו שהגענו בכל הקיץ הזה, במקום לטפל בבעיות האמיתיות שלנו ממשלת הגזירות של נתניהו יוצאת בספינים ומנסה להמשיך בהפרד ומשול, נגד חרדים, נגד ערבים, נגד רוסים, בעוד שאנחנו, מעמד הביניים, התחזקנו ויצרנו מעמד מאוחד אחד בקיץ שעבר, שממשיך לצאת לרחובות וימשיך גם בקיץ הזה".

 

בתחילת האירוע התעמתו פעילי חד"ש עם פעילי המחאה שדרשו מהם להסיר את הזיהוי המפלגתי. משה כהן, ממארגני ההפגנה, אמר ל-ynet: "אני פעיל ליכוד וכמו שאני לא באתי עם שלטי המפלגה שלי אני לא מרשה להם לצבוע את ההפגנה הזו כהפגנה של שמאל, זו הפגנה של כל העם ולא ניתן יד לפרובוקציה מתוכננת". המפגינים יצאו לצעדה מכיכר רבין לאורך רחוב אבן גבירול וקראו: "הון שלטון, עולם תחתון" ו"ביבי מפחד כשהעם מתאחד".

   

ברק סגל, אחד המארגנים, אמר: "אנחנו לא נעצרים, אנחנו לא אלימים, לא לרכוש ולא לאדם, המאבק שלנו הוא לא נגד המשטרה, והם נמצאים במצב בעייתי בדיוק כמונו ורואים להם את זה בעיניים. כל משפחה צריכה להיות כאן בשבועות הקרובים".

 

הפעילים החברתיים התעמתו עם פעילי חד"ש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפעילים החברתיים התעמתו עם פעילי חד"ש(צילום: מוטי קמחי)

 

מפגינים הגיעו גם מחוץ לעיר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מפגינים הגיעו גם מחוץ לעיר(צילום: מוטי קמחי)

 

השוטרים ניסו לפנות את המפגינים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השוטרים ניסו לפנות את המפגינים(צילום: מוטי קמחי)

 

להפגנה הגיעו גם פעילים חברתיים מחוץ לתל-אביב. שמשון בונקר ויהודה אלוש הגיעו מבאר שבע. הם העריכו שהמחאה בקיץ תהיה בעוצמה חזקה מבעבר. "אמנם עבר חוק חינוך חינם מגיל שלוש, אבל אנחנו לא נסתפק בפירורים". דורין כפיר, מהפעילות המרכזיות: "כאם, אני רוצה כלכלה בשביל בני אדם ולא בני אדם בשביל הכלכלה,

אני רוצה לחיות באופן שפוי, ואני רוצה שיילחמו בעוני ולא בעניים. כאם חד-הורית אני נאבקת יום יום כדי לסיים את החודש ואני קוראת לכל האמהות בישראל לבוא ולהצטרף אלינו בקיץ הקרוב". 

 

גם בשבוע שעבר הפגינו מאות בני אדם בתל אביב וצעדו מכיכר רבין לרחבת מוזיאון תל אביב. ההפגנה נערכה שעות ספורות לפני כניסתן לתוקף של עליות נוספות במחירי החשמל והדלק. בהפגנה השתתפו לא רק פעילים חברתיים אלא גם חברי כנסת מקדימה וחברי כנסת נוספים.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 07/04/2012 21:43

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים חסמו את אבן גבירול
צילום: מוטי קמחי
מספר מפגינים נעצרו בהפגנה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים