שתף קטע נבחר

סטודנטים יהודים "פונו" על ידי ארגון פרו-פלסטיני

פעילים פרו-פלסטינים באוניברסיטה בפלורידה הצמידו הודעות פינוי מזויפות לדלתותיהם של 200 סטודנטים במעונות. "אנשים חשו מאוימים", העידה סטודנטית, אך ראש הארגון טענה: אנחנו לא נגד יהודים, רק רצינו שירגישו מה זה כיבוש

קמפיין פרו-פלסטיני שחצה את הגבול? יותר מ-200 סטודנטים יהודים באוניברסיטה בפלורידה שבארה"ב הופתעו לגלות על דלתותיהם "צווי פינוי" שנחתמו כביכול על ידי רשויות האוניברסיטה, ותובעים מהם להתפנות מהמעונות. מעיון מעמיק ב"צווים" התברר כי מאחוריהם עומד הארגון "סטודנטים למען צדק בפלסטין", המבקש למחות על הכיבוש הישראלי ועל הרס בתים פלסטיניים. לא ברור אם רק סטודנטים יהודים קיבלו את העלונים.

 

עוד פעילות אנטי-ישראלית בקמפוסים:

האם בהרווארד ישמידו את מדינת ישראל?

אוניברסיטת פריז תיסגר בשל כנס אנטי ישראלי

שבוע אפרטהייד: הקרקס נגד ישראל בא לארה"ב

 

"אנחנו לוקחים את זה ברצינות ורואים בכך פשע שנאה", סיפרה הסטודנטית ריינה אקסלבירד לאתר חדשות יהודי בפלורידה. "העלון מקדם שנאה, הוא לא מקדם שלום. אנשים מפחדים, אנשים חשו מאוימים ממנו".

 

סטודנטים עם ה"צו" שקיבלו. "חשים מאוימים" ()
סטודנטים עם ה"צו" שקיבלו. "חשים מאוימים"

 

ואילו נור פאוזי, העומדת בראש הארגון הפרו-פלסטיני, הגנה על פעולותיו. "אנחנו רוצים להעלות מודעות בנוגע למצוקתם של הפלסטינים", אמרה לאתר החדשות המקומי "סאן-סנטינל". "כוונתנו היא לחשוף את המדיניות הלא-חוקית של ישראל ולגרום לסטודנטים להרגיש את החיים תחת כיבוש". היא טענה כי ארבעה סטודנטים תלו את המודעות ונשארו במעונות כדי לענות על שאלות. לדבריה, הפעולה זכתה לתגובות נלהבות.

 

הארגון הפרו-פלסטיני מונה 75 סניפים. הסניף שלו באוניברסיטה שבפלורידה

נחנך לפני מספר חודשים וחברים בו 30 סטודנטים. פאוזי התעקשה כי הארגון מותח ביקורת על המדיניות הישראלית אך לא פועל נגד סטודנטים יהודים או נגד הדת היהודית. "יש לנו זכות להביע את עצמנו. אין כל סיבה לקהילה היהודית לפחד", אמרה פאוזי.

 

אך מנהל הארגון היהודי "הלל" בקמפוס, סקוט ברוקמן, מחה בתוקף על הטקטיקה. "היא לא מקדמת שיח אזרחי בקמפוס אלא מאיימת, מתסיסה ויוצרת פרובוקציה". רבים מהסטודנטים התכנסו במשרדי "הלל" כדי לדון בתרגיל יחסי הציבור. ברוקמן אמר כי הארגון מצפה מהאוניברסיטה לחקור את הנושא. "אנחנו רוצים שהאוניברסיטה תצהיר שהסטודנטים היהודים יהיו בטוחים בקמפוס".

 

אנדרו רוזנקרנץ, ראש סניף פלורידה של "הליגה נגד השמצה", אמר כי לרוב מורגשת באוניברסיטה "תחושה חזקה של קהילתיות יהודית בין הסטודנטים". לדבריו, מדובר באירוע מבודד, אף שבעבר היו בקמפוס אירועים של "סטודנטים למען צדק בפלסטין".

 

האוניברסיטה מסרה בתגובה: "כמוסד השכלה גבוהה, האוניברסיטה מתגאה בהיותה במה לביטוי חופשי, ללא קשר לעמדה. עם זאת, חלוקת חומר כתוב בשטח האוניברסיטה מוגבלת על ידי מדיניות המוסד. המדיניות הזו קובעת שחומר מודפס יחולק רק בזמנים ובמקומות הגיוניים, ובאופן מתקבל על הדעת. מטרת המדיניות לוודא שכל חומר שמחולק עולה בקנה אחד עם המשימה החינוכית של המוסד, לא מפר את הסדר ולא פוגע בביטחון של הקהילה האוניברסיטאית. הצווים המזויפים אינם על פי המדיניות של מוסדות האוניברסיטה ועל כן הוסרו".

 

המידע הראשון הגיע במייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגל פלסטין בוושינגטון (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים