שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

האדם הראשון על הירח

קפיצה אחת, זה כל מה שאנחנו זוכרים מהקריירה של בוב בימון, אבל איזו קפיצה זו הייתה: 8.90 מטר ושיא חדש שהחזיק מעמד 23 שנה. אז מה אם זה היה בגבהים של מקסיקו סיטי

שם: בוב בימון

מדינה: ארה"ב

ענף: אתלטיקה (קפיצה לרוחק)

נולד: 29 באוגוסט 1949 בקווינס, ניו-יורק

הישגים באולימפיאדות: מקסיקו-סיטי 1968 - שיא עולם ומדליית זהב

  

   

או שאתה "בימוני", או שאתה אנושי. דקה אחת של התעלות ספורטיבית באולימפיאדת מקסיקו סיטי הפכה לאחד מהרגעים הזכורים ביותר במאה ה-20, לא רק בספורט, בהכל. בוב בימון "ראה את האור", כפי שכינה זאת אחד העיתונאים שסיקר את המאורע, ואנחנו ספגנו את הפלאש לפנים.

 

התעופף לעבר שיאים חדשים. בוב בימון (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
התעופף לעבר שיאים חדשים. בוב בימון(צילום: Gettyimages)

 

בוב בימון כיום (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
בוב בימון כיום(צילום: Gettyimages)

 

אף אחד לא שם אליו לב יותר מדי, גם לא בטוח שמישהו חשב שצריך. ללא המתנה מיותרת, יצא בימון כמו מלוע של תותח אל עבר כן הזינוק, וכעבור

12-10 צעדים, זה קרה – האדמה ניתקה ממנו והוא ריחף כאילו היה בירח. אמצעי המדידה האלקטרונית לא ידעו לקרוא את המרחק שעבר, אך סרט המדידה הידני שהובא במיוחד כעבור 10 דקות של בלבול, קבע 8.90 מ'.

 

את בימון זה לא ממש ריגש. כמו סמואל ל. ג'קסון ב"ספרות זולה", גם הוא לא בדיוק התמצא בשיטה המטרית. רק לאחר שמאמנו וחברו לקבוצה, ראלף בוסטון, המיר לו את המספרים ל-feet, זה נחת עליו. בימון הצעיר צנח על הרצפה המום, כיסה את פניו בבכי ומבלי יכולת לקום על הרגליים.

 

בימון קיבל את הכבוד להדליק את האש האולימפית באתונה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בימון קיבל את הכבוד להדליק את האש האולימפית באתונה(צילום: רויטרס)

 

נכון, היה שם אצטדיון בגובה 2,240 מ' מעל פני האדמה ומהירות רוח גבית מקסימלית, אבל אין מה לעשות – צריך היה את המקום המתאים, ברגע הנכון, עם הספורטאי בעל היכולות האלוהיות, כדי לשחזר רגע בלתי נשכח, רגע ממנו עשויות אגדות, רגע שנבחר ע"י מגזין "ספורטס אילוסטרייטד" לאחד מחמשת רגעי הספורט הגדולים של המאה.

 

חגיגה אולימפית ב-ynet ספורט:

   

התוצאה הזאת הייתה שיפור של 55 סנטימטר לשיא העולם. יש האומרים כי זהו שיא העולם הכי מדהים שנקבע אי פעם באתלטיקה, אנחנו פשוט אומרים: מזל שהיה שם חול מספיק כדי לנחות. המקום השני באותה תחרות, אם תהיתם, הגיע ל-8.19. מ'. גם בימון עצמו לא הצליח לעבור יותר מ-8.22 מ' עד סוף הקריירה שלו.

 

בוב בימון. אחד מחמשת רגעי הספורט הגדולים של המאה (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
בוב בימון. אחד מחמשת רגעי הספורט הגדולים של המאה(צילום: Gettyimages)

 

23 שנה החזיק מעמד השיא שלו, עד שבן ארצו מייק פאוול קבע 8.95 מ' באליפות העולם בטוקיו 1991. אבל אפילו מייק פאוול לא היה בימוני.


פורסם לראשונה 11/04/2012 11:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוב בימון
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים