שתף קטע נבחר

מפקד המרחב: "תקיפת הפעוט בלתי נתפשת"

ב-27 שנות קריירה במשטרה נתקל תנ"צ יורם אוחיון באינספור מעשי רצח, עבירות מין ואלימות קשה. העדויות בפרשה שבמסגרתה הואשם איש עסקים בביצוע מעשה סדום בבנה של זוגתו לשעבר, בן שנה וחצי, הוציאו אותו מכליו: "זה היה כאב לב"

"זה אחד המקרים הקשים, אם לא הקשה ביותר שטיפלתי בו" - כך אמר היום (ג') ל-ynet מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, בהתייחסו לפרשת התקיפה המינית של הפעוט בן השנה וחצי. אמו של הפעוט תיארה בראיון בלעדי שפורסם הבוקר את בן זוגה לשעבר נסים חדד, שנאשם בפרשה בביצוע מעשה סדום בבנה, ואמרה: "חשבתי שהוא אוהב אותו כמו אבא" .

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מטען מתחת לרכב: יעד החיסול התקשר למשטרה

הסא"ל שריגל לחיזבאללה השתחרר אחרי עשור

ההולנדי שנפגע מירי שוטר צעק "חייזרים השתלטו"

 

במהלך 27 שנות קריירה, חקר תנ"צ אוחיון אינספור מקרי רצח, עבירות מין ואלימות, אבל גם התקשה להכיל את העדויות שנמסרו בפרשה: "לא היה לי את הכוח הנפשי לפגוש את בני המשפחה או את החשוד".

 

את הרגע שבו הוגשה התלונה, אוחיון לא ישכח לעולם. זה קרה בעיצומן של הפגנות המחאה בקיץ. "במהלך תדרוך המפקדים שלי", הוא סיפר, "שמעתי שהתקבלה התלונה. אני זוכר שזה היה במוצאי שבת. היה לי ברור שאני ניגש לתחנה ושומע ממקור ראשון את הסיפור. אני מדבר על זה, רק אחרי שקראתי את הראיון עם האמא אצלכם ואני מסכים עם כל מילה שלה. זה פשוט לא נתפש".

 

"היה חשוב לנו להגיע לראיות חזקות". תת-ניצב אוחיון (צילום: ירון ברנר ) (צילום: ירון ברנר )
"היה חשוב לנו להגיע לראיות חזקות". תת-ניצב אוחיון(צילום: ירון ברנר )

 

על הקושי להתמודד עם חקירה כל כך רגישה סיפר אוחיון כי "יש כאן בעייתיות גדולה, קודם כול מכיוון שאי אפשר לדבר עם הקורבן. חוץ מזה, לא מדובר פה בעבריין סדרתי או על אדם עם עבר 'מכביד'. הוא איש עסקים לגיטימי, אדם מהשורה. היה צורך לאסוף ראיות ולעשות חקירה הוגנת, למרות הרגישות הגדולה בתיק. היה חשוב לנו להגיע לראיות חזקות ושהתיק לא יסתמך רק על ראיות נסיבתיות".

 

בכתב האישום שהוגש נגד חדד בחודש שעבר נטען כי הוא לקח את הפעוט לחדר כושר ושם ביצע בו את זממו. הפרקליטות ציינה בכתב האישום כי "המעשה המיני הנלוז כלפי הקטין, בוצע באכזריות רבה". תנ"צ אוחיון ציין כי "הנאשם שינה כל פעם גרסה ואנחנו הפרכנו. בשלב מסוים הוא הפסיק לשתף פעולה, שזה מגביר את החשד עוד יותר. אבל הכול התחזק אחרי יומיים, כשקיבלנו ראיות חד-משמעיות".

 

"כואב לי על המשפחה שסבלה" 

הראיות שעליהן מדבר אוחיון הושגו באמצעות צוות החוקרים בראשותם של מפקד תחנת תל-אביב צפון, סגן-ניצב חיים זרגרוב, וראש משרד החקירות, רב-פקד ירון בן נפתלי. בחדר הכושר שבו בוצע לפי כתב האישום המעשה המיוחס לחדד - וגם על בגדיו - נמצאו סימני DNA באופן שקושר אותו לתקיפה המינית. מפקד המרחב ציין כי "התיק בנוי חזק עם ראיות למכביר".

 

על השאלה אם הנאשם הביע חרטה השיב אוחיון: "שום כלום. אפאטיות, שום רגש. כואב לי על האמא, הסבא והסבתא שממש סבלו במהלך החקירה. זה באמת היה כאב לב".

 

מכריו של חדד מסרבים להאמין לכתב האישום נגדו. "מדובר באיש אמין ובן אדם ישר שתורם לקהילה", הם אומרים. את חדד מייצגים עורכי הדין אלי כהן ויורם שפטל. שפטל מסר בתגובה: "טענו את טיעונינו ובית המשפט העליון התעלם מטיעונינו. אנו כופרים באשמה ואני משוכנע שהכפירה באשמה היא על בסיס עובדתי ומשפטי מוצק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא היה לי את הכוח הנפשי". תנ"צ אוחיון
צילום: דרור עינב
מומלצים