שתף קטע נבחר

מנתחו של הפעוט שנאנס: "איך בן-אדם יכול?"

פרופ' פרנסיס סרור מבית החולים וולפסון ניתח את הפעוט בן השנה וחצי, שבן זוגה לשעבר של אמו נאשם כי ביצע בו מעשה סדום. "כשראיתי אותו לא האמנתי שאדם מסוגל לעולל דבר כזה לילד קטן. הפחד ניכר עליו, כאב הלב לראות את תגובותיו"

"כשראיתי את הילד לא האמנתי ולא יכולתי לחשוב שבן אדם מסוגל לעולל דבר כזה לילד קטן".  פרופ' פרנסיס סרור, שניתח את הפעוט בן השנה וחצי, שבן זוגה לשעבר של אמו נאשם כי ביצע בו מעשה סדום, סיפר אחר הצהריים (יום ג') ל-ynet עד כמה התקשה להאמין למראה עיניו בלילה שבו אושפז הפעוט בבית החולים: "זה מקומם, זה מזעזע ביותר".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

בראיון בלעדי שפורסם הבוקר ב-ynet סיפרה אמו של הפעוט כיצד פגע בו לכאורה בן זוגה לשעבר, נסים חדד. "חשבתי שהוא אוהב אותו כמו אבא", אמרה האם, וקראה לנשים דומות שלא לבטוח באיש כשהדבר נוגע לילדיהן.

 

חדד, איש עסקים בן 45 מתל-אביב שעוסק בנדל"ן, נאשם כי בתקופה שבה יצא עם האם, בשנות ה-30 לחייה, לקח את הילד למכון כושר בבניין. לפי הפרקליטות, כשנותר עמו לבד שם ביצע בפעוט מעשה סדום תוך שהוא אוחז בחוזקה באמצעות כף ידו בפיו של הילד, כדי שלא יצעק ויבכה. לפי כתב האישום, הוא גרם לו חבלות חמורות, ובעקבותיהן הפעוט נזקק לטיפול כירורגי בהרדמה מלאה ואושפז לשישה ימים בבית החולים.

 

פרופ' סרור, מנהל המחלקה לכירורגיית ילדים בבית החולים וולפסון, סיפר אחר הצהריים ל-ynet על הלילה הקשה שעבר

עליו כשנקרא לטפל בפעוט. "זה היה מוצאי שבת ונקראתי לבדוק אותו. ראיתי פעוט בן שנה וחצי בידיה של האמא, שהייתה במצב נפשי קשה מאוד. היא הייתה בחרדה עצומה, ובכתה בלי הפסקה. הוסבר לי שיש חשד לתקיפה מינית".

 

סרור מספר כי גילה ממצאים קשים שיכולים היו להתאים לתקיפה מינית, אך היה צורך לנתח את הפעוט באופן דחוף הן כדי לטפל בו והן כדי לקבוע את הנזקים שנגרמו לו. "זה אחד המקרים הקשים ביותר שנתקלתי בהם", אומר סרור, שעוסק ברפואה זה יותר מ-40 שנה, "זה היה מקרה מאוד נוגע ללב, פעוט חסר ישע שנפגע".

 

לדבריו, באותו לילה "הילד היה שרוי בטראומה נפשית, ניכר עליו הפחד. כאב הלב לראות את התגובות שלו. מזעזע לחשוב שבני אדם מסוגלים לעשות דברים כאלה". הוא ציין כי המחלקה כולה התגייסה לתמוך במשפחה בשל המקרה הקשה. הפרופ' אומר כי הפעוט ובני משפחתו עדיין מקבלים תמיכה, והפעוט מוסיף להגיע לביקורות.

 

מנהל אגף הילדים בבית החולים וולפסון, פרופ' אלי סומך, הוסיף בשיחה עם ynet: "מבחינת כל הצוות זה היה מזעזע וקיצוני גם ברמה הרגשית וגם בגלל הפגיעה בילד. הייתה הזדהות גדולה של הצוות וניסיון לעזור לילד, שהקסים את כל הצוות. זה מקרה שאי אפשר יהיה לשכוח במהרה".

 

"בשנייה שנסים נרדם - ברחתי עם הילד"

הבוקר סיפרה האם ל-ynet כיצד חשדה שדבר מה אינו כשורה כשבן זוגה דאז חזר הביתה עם בנה. "צעקתי לו - ניסים מה קרה לילד? והבן שלי שכב על הספה והוא בא לשים לו חיתול", סיפרה האם. היא התיישבה על הספה כדי להחליף לו בעצמה. "ראיתי אותו מדמם. התחלתי לצעוק מה קרה לילד? הוא אמר לי שהילד עשה את זה לבד ופצע את עצמו".

 

היא סיפרה כי חדד איבד את עשתונותיו, ולפתע התנהגותו לא הזכירה עוד את זו של האדם הנחמד שהכירה. "בחיים הוא לא הרים עליי את הקול, פתאום הוא התחיל לצעוק ולעשן בשרשרת, ואמר לי - מה את רוצה להגיד לי שאני משקר? הוא התחיל להשתולל בבית, היה לו מבט של רצח בעיניים. הצעתי לקחת אותו לבית חולים והוא אמר 'לא צריך, תוך שמונה

שעות זה יעבור לו'".

 

בהמשך הדימום לא פסק, ולדברי האם היא הבינה שמשהו לא בסדר ורצתה לברוח: "חיכיתי לשעת כושר ובשנייה שהוא נרדם לקחתי את הילד וכל עוד נפשי בי פשוט ברחתי". המומה ונסערת הגיעה האם לבית הוריה, וגם שם הפעוט עוד דימם. "אבא שלי מיד אמר 'הוא אנס את הילד'. טסנו לבית חולים". הסב סיפר: "הרופאים בבית החולים לא הפסיקו לומר לנו שמקרה מזעזע כזה הם לא ראו. מה שהילד עבר זה גיהנום. איך אפשר לעשות דבר כזה לתינוק בן שנה וחצי? אני לא יכול לעכל את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כל הצוות הזדעזע" (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
פרופ' פרנסיס סרור
צילום: ברק נונא
פרופ' אלי סומך
צילום: ברק נונא
מומלצים