שתף קטע נבחר

650 שוטרים לא חמושים ימתינו למטס בנתב"ג

בישראל מעריכים שכמות המשתתפים במטס הפרו-פלסטיני תהיה נמוכה מכפי שטענו המארגנים. מאות שוטרים, רובם על אזרחי, יציפו בתחילת השבוע את נתב"ג, ובישראל ממשיכים להפעיל לחץ על חברות התעופה. הטיסות יופנו לטרמינל 1

650 שוטרים, רובם בלבוש אזרחי וללא נשק, יוצבו ביום ראשון בנמל התעופה בן גוריון לקראת הגעת המטס הפרו-פלסטיני. בישראל מעריכים כי 500 עד 1,000 פעילים ינסו לנחות בישראל ולהגיע לשטחי הרשות הפלסטינית, אף שהמארגנים טוענים כי מדובר ב-1,500 איש.

 

ישראל פועלת לעצירת הפעילים, רובם אירופים, כבר בנמלי התעופה בחו"ל, אולם המארגנים טוענים כי הפעם - בניגוד למטס הראשון בקיץ שעבר - חברות התעופה לא ישתפו פעולה עם ישראל. בתחילת השבוע צפויים להגיע לנתב"ג כ-45 אלף נוסעים.

 

במבצע לעצירת המטס, "מרחב מוגן 2", משתתפים משרד הפנים, משרד החוץ ושב"ס, שמתכנן לקלוט את הפעילים שייעצרו. הבוקר התקיימה ישיבה של כל הנוגעים בדבר, בהשתתפות נציגי המשטרה, השב"כ, המוסד, אגף המודיעין בצה"ל, משרד החוץ ומשרד הפנים. להבדיל מהמטס הקודם, רוב הטיסות ינחתו בטרמינל 1, שיהפוך לשטח משטרתי סטרילי.

 

אזרחים ישראלים ותיירים מהשורה יופרדו מהפעילים הפרו-פלסטינים יועברו במהירות

מטרמינל 3, שם יאספו את מזוודותיהם וייצאו מנתב"ג. מי שיזוהה כפעיל שמבקש לעורר פרובוקציה יועבר למתחם השהייה בטרמינל 1, שם ימתינו לו אנשי משרד הפנים שצפויים לסרב לאפשר לו להיכנס לארץ ולגרש אותו.

 

מערכת הביטחון נערכת גם למנוע מאנרכיסטים ופעילים ישראלים להגיע לנתב"ג על מנת לחבור לפעילים מחו"ל, או מפעילי ימין לערוך הפגנות נגד.

 

בישראל מנסים להפעיל לחצים, בעיקר כלכליים, על חברות התעופה. החברות יודעות כי אזרח שכניסתו לישראל תיאסר, ייאלץ לשוב על עקבותיו על חשבון החברה שהטיסה אותו. 

 

אחד ממארגני המטס, ד"ר עבד אל-פתאח, אמר אתמול כי עם נחיתתם בנתב"ג ידגישו הפעילים כי הם מגיעים לפלסטין. לדבריו לישראל אין זכות להחליט מי יכול להיכנס לשטחים ומי לא. הוא הדגיש כי הפעילים מגיעים כדי לערוך פעולות תרבות וסיוע בבית לחם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאות שוטרים יתפרסו בנתב"ג
צילום: ירון ברנר
מסיבת עיתונאים של המארגנים, אתמול
צילום: אליאור לוי
מומלצים