שתף קטע נבחר

עוד מטס: "איך תיראו אם תגרשו 1,500 איש?"

לקראת סיבוב נוסף במלחמת ההסברה בין ישראל לפלסטינים, טוען אחד ממארגני המטס הפרו-פלסטיני כי חברות התעופה לא יצייתו הפעם לדרישת ישראל למנוע מפעילים להמריא לנתב"ג: "אני מקווה שישראל תעשה את הדבר הנכון". במשטרה נערכים

למרות ההערכות במשטרה, פעילי המטס הפרו-פלסטיני  משדרים אופטימיות: לטענת המארגנים, בניגוד למטס הקודם בשנה שעברה, חברות התעופה יסרבו הפעם לשתף פעולה עם ישראל ולא ימנעו מפעילים לטוס לנתב"ג. "אני לא יודע מה החישובים והשיקולים של ישראל, אבל איך היא תיראה אם היא תגרש 1,500 איש?", תהה בשיחה עם ynet ד"ר מאזן קומסייה.

 

עוד בערוץ החדשות:

"חשש מצונאמי של שנאה נגד יהודים באירופה"

בת ים: שוטר ירה בהולנדי שאיים "לשחוט" אנשים

 

המטס, שיתקיים במסגרת הקמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין 2012", אמור להתחיל ביום ראשון הקרוב, אך ייתכן שכבר קודם יתחילו לנחות בנתב"ג פעילים פרו-פלסטינים המבקשים להגיע לביקור ברשות הפלסטינית. במשטרה כבר נערכים, ופועלים לעצור אותם עוד בנמלי התעופה באירופה.

 

לטענת ד"ר קומסייה, "הפעם חברות התעופה לא יצייתו לדרישה ישראלית שכזאת וכמו שאנחנו מבינים הם יאפשרו לפעילים לעלות על המטוסים. בעקבות האירועים בשנה שעברה הגישו הארגונים תביעות נגד חברות התעופה, משום שאז ישראל סיפקה להם רשימות של פעילים שאמורים לעלות על המטוסים ומנעה מחלק גדול מהם להגיע לכאן".

 

הפעילים אמורים להגיע ממדינות אירופה, ארצות הברית, אוסטרליה וניו זילנד. לפי התוכנית שלהם, הם אמורים להגיע תחילה לבית לחם, ושם מתוכננת להם פעילות לסיוע בבנייה של בית ספר. בנוסף, הם אמורים לבקר בערים פלסטיניות אחרות.

 

אחת הקריקטורות באתר הרשמי של המטס ()
אחת הקריקטורות באתר הרשמי של המטס

 

"זיהינו הזדהות עם פלסטין", קוראים המאבטחים בנתב"ג לפי קריקטורה אחרת ()
"זיהינו הזדהות עם פלסטין", קוראים המאבטחים בנתב"ג לפי קריקטורה אחרת

 

אף שבאופן רשמי הפעילים אמורים להגיע בטיסה ביום ראשון, קומסייה ציין שייתכן שהגעתם תחל כבר ביום שבת ותימשך עד יום שני. "השנה אנחנו מצפים ל-1,500 אנשים שיגיעו, ומכיוון שזה מספר גדול, ייתכן שהם יגיעו לפני יום ראשון או אחריו, אך הפעילויות מתוכננות להתחיל ביום ראשון הקרוב".

 

הוא הוסיף כי הפעילים מונחים לומר את האמת בשדה התעופה בן גוריון באשר לסיבת הגעתם. "אם הרשויות בישראל ישאלו אותם לפשר הגעתם הם יאמרו כי הם מגיעים לבקר בפלסטין".

 

"לא מנסה לגרום לישראל להיראות רע"

הפלסטינים מודעים לעובדה שגם אם הפעילים יצליחו לנחות בישראל, הם יגורשו. "בבן גוריון ישראל יכולה לבחור לעשות מה שהיא רוצה. בשנה שעברה גורשו למעלה ממאה פעילים, אך השנה הם ייאלצו לגרש מאות רבות

של אנשים אם הם יבחרו לעשות זאת. אנחנו מקווים שהם יאפשרו להם להיכנס ולהגיע אלינו".

 

המארגנים הפלסטינים יודעים היטב כי הם נמצאים במצב שבו הם בכל מקרה יכולים רק להרוויח בזווית ההסברתית, בין אם ישראל תאפשר להם לקיים את הפעילויות שלהם ברשות הפלסטינית ובין אם לאו.

 

אולם, קומסייה מתעקש, לפחות באופן רשמי, כי זו אינה המטרה של המארגנים, וכי הם מעדיפים שהפעילים יצליחו להגיע לבית לחם. "אני לא מנסה לגרום לישראל להיראות רע", אמר, "אני רוצה שישראל תיתן להם להיכנס כדי שהם יוכלו להיות איתנו. ישראל לא צריכה לבודד אותנו מהקהילה הבינלאומית. אני מקווה שישראל תעשה את הדבר הנכון, אבל נראה מה יהיה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 09/04/2012 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היעד - בית לחם (ארכיון)
גם הפעם הפעילים יישארו באירופה? (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים