שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסירים את ההינומה באירוע "הכנסת כלה"

  מיצג אמנותי רב תחומי מטעם קבוצת art.espionage, בה חברים גם קרן מור ומנשה נוי, יציג את המשתתפים בשמלות כלה מתוך דיסציפלינות שונות

  בצהרי יום שישי (20.4) יתקיים ברידינג 3 המיצג האמנותי "הכנסת כלה" - אירוע שיגלוש למסיבת כלולות לילית. האירוע יצור דיאלוג בין דמויות אמיתיות לדמויות וירטואליות במקומות שונים בזמן אמת וייתן פרשנות משלו להכנסת הכלה מן המסורת היהודית. במיצג באצירת יעל בראון ישתתפו מנשה נוי, קרן מור, דניאל שושן, עמית מטלון, שרון יאבו איילון, ולולה בן-אלון.

   

  מנשה נוי ב"הכנסת כלה" (צילומים: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית)
  מנשה נוי ב"הכנסת כלה" (צילומים: גיא מרגלית)

   

  במהלך האירוע יהפוך אולם ההופעות של רידינג 3 לחלל סגור ואינטנסיבי בו יפעלו הכלות מסביב לקהל ובתוכו. מנגנון מוקפד יכתיב את התנהגות הכלות והקהל במהלך ההתרחשות. המיצג יטשטש את יחסי הגומלין שבין הצופה לנצפה ובין הבמה לקהל. קבוצת art.espionage היא קבוצת אמנים מדיסציפלינות שונות: אמנות פלסטית, אדריכלות, קולנוע ותיאטרון. הפעילות האמנותית של הקבוצה עוסקת במגוון נושאים שנוגעים באורבניזם, אסתטיקה, פרסום, איקונות תרבותיות וחברה.

   

  כלות בכלוב (צילום: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית)
  כלות בכלוב

   

  "הכנסת כלה" הוא מיצג שהתחיל בשתי פעולות אמנותיות במרחב הציבורי בעיר התחתית בחיפה. פעולות אלו ניסו לבחון את הקשר בין המציאות לבין הביטוי הקולנועי שלה, ובו בזמן להנכיח את תרבות הריאליטי במלוא עוצמתה. הפעולה נערכה בחלל הגלריה והוקרנה לרחוב. הצופים, מוזמנים והולכי רגל אקראיים, נחשפו לתופעה ויזואלית שקראה תיגר על יחסי הגומלין השגרתיים בין פנים לחוץ.

   

  דניאל שושן ב"הכנסת כלה" (צילום: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית)
  דניאל שושן ב"הכנסת כלה"

   

  הפעולה השנייה התרחשה בחלל סגור ויצרה מנגנון בו מגוון הפעולות של הכלות והקרנתן גרמו לפירוק החלל ולאובדן המבנה הארכיטקטוני שלו. שני האירועים התבססו על מנגנון הדוק שעירב את הצופים בחוויה שהיא על סף ההזיה. הפעולה המתוכננת לאירוע החדש של רידינג 3 תהיה אינטנסיבית, חזקה מקודמותיה ותאפשר לקהל לקחת חלק במסיבה שתהיה חלק מהמיצג ובהשתתפות האמנים.

   

  אוכלים פולקע (צילום: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית)
  אוכלים פולקע

   

  עמית מטלון ב"הכנסת כלה" (צילום: גיא מרגלית) (צילום: גיא מרגלית)
  עמית מטלון ב"הכנסת כלה"(צילום: גיא מרגלית)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא מרגלית
  שרון יאבו איילון
  צילום: גיא מרגלית
  לאתר ההטבות
  מומלצים