שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פולו אפ: 4 סיפורים מתיקו הפרטי של החוקר

  אם שחטפה את בנה לדרום אפריקה, בעל שהסתיר מאהב קבוע, עובד בכיר שניהל רומן עם המזכירה ואשה שרצתה הכול ונשארה ללא כלום: ארבעה סיפורים משגרת יומו של החוקר הפרטי, וטיפים למבקשים לשכור את שירותיו של אחד

  יותר ויותר אנשים פונים לחוקר פרטי כשהם באים לאסוף ראיות לתביעת הגירושין, כאשר מאות של תיקים בנושא מטופלים מדי שנה בשנה. אמנם הפן הרומנטי עדיין משחק תפקיד, אך רוב החקירות הפרטיות מתרכזות כיום בפן הכלכלי. בעזרת החוקר הפרטי ניתן לגלות מאהבים סודיים, ילדים מנשים אחרות ואף משפחות שלמות של בן הזוג שלא ידענו עליהן, וכמובן חשבונות בנק עלומים בצד השני של העולם, כמו גם נכסים ועסקים מוחבאים.

   

  עוד בנושא:

  זוגיות במבחן: מתי להפעיל חוקר פרטי?

  האף לא מתארך, אבל יש סימנים לשקר

   

  זאת ועוד, מאבקי גירושין יכולים לעבור את גבול הטעם הטוב ללא כל פרופורציה, ולעיתים אף להגיע למצב של "חטיפות ילדים" והעברתם לארץ אחרת, בדרך כלל לאחד מבני המשפחה המרוחקים (זאת למרות העובדה שע"פ אמנת האג, חובה להחזיר הילדים למקום הולדתם עד החלטת המדינה ממנה הם נחטפו). מצב שכזה לא מותיר ברירה לבן הזוג השני כי אם לפנות בדחיפות לחוקר פרטי.

   

   

  מלחמת יבשות בדרום אפריקה

  דוגמה קיצונית לכך הוא של אם מנתניה ש"לקחה" את בנה ליוהנסבורג בדרום אפריקה, מקום מגורי הוריה. היא ידעה שלבעלה אין מספיק כסף לנהל עימה מלחמת יבשות וקיוותה שהזמן והריחוק יעשו את שלהם.

   

  בחקירה מקדימה (בעזרת משרד חקירות מקומי החבר באיגוד הבלשים העולמי), חשפנו את גן הילדים שבו שהו הילדים - יעד מבוצר לכל דבר ועניין, כיוון שהיה מוקף בגדרות וברכב של חברת אבטחה שסייר סביב המקום ללא הפסקה.

   

  למרות זאת, במבצע שלא היה מבייש פעולה של קומנדו תוך הסחת הדעת, הצלחנו לחדור לתוככי הגן (כשאנו מחופשים לאנשי דת) ולקחת את הילד לשדה תעופה בינלאומי קטן בפרברי העיר. שם חיכה לנו מטוס קטן ל"טיול בר מצווה" שהוכן מראש.

   

  לילד היה צו עיכוב נסיעה ותמונתו הייתה ידועה ברבים, דבר שעשה את המילוט לבלתי אפשרי, מה עוד ששגרירות ישראל שידעה על המבצע - ביקשה שלא ליצור עימה קשר ע"מ למנוע תקרית דיפלומטית, למרות שהגענו עם צו של בית משפט ישראלי שתורגם לאנגלית וצרפתית באם נידרש.

   

  ביצירתיות מיידית הצלחנו "לנטרל" את המחשב המרכזי של שדה התעופה הבינלאומי ל-30 שניות, ובתזמון מדהים "העברנו" את הילדים והמלווים את משטרת הגבולות. כעבור יומיים, לאחר שהילד כבר הגיע לישראל, הגענו צוות החוקרים לשדה התעופה על מנת לחזור לארץ ו- 10 בלשים סגרו עלינו ועצרו אותנו – לא פחות ולא יותר - על חטיפה. פספסנו את הטיסה ונאלצנו לבלות את הלילה בבית המעצר.

   

  לאחר שחרורינו טסנו בטיסה ראשונה שהזדמנה וחזרנו לארץ. כשנטרף הקלף החזק של האשה - הילדים, נאלצה להגיע לארץ להסדרת עניני הגירושין. בסופו של דבר החליט הזוג לחזור ולנסות להחיות את נישואיהן רחוק מעיני משפחותיהם. הם היגרו לאוסטרליה בהשאירם חוב לחוקרים.

   

  מתי נחליט לקחת חוקר פרטי? אם יש שינוי התנהגותי בשגרת בן הזוג, אם בן הזוג הופך להיות אפטי ומגלה קרירות, אם תמיד היה משאיר פתקים רומנטיים על הדלת ופתאום הפסיק, אם יחסי המין לא תקינים, אם בן הזוג התחיל ללכת לחדר כושר באופן מפתיע, התחיל להשקיע בעצמו יתר על המידה ולא כדבר שבגרה המוכרת - יש סיבה לפנות לחוקר פרטי. הסיבה הנוספת היא כאמור הניסיון לגלות משאבים כלכליים נסתרים, שיוכלו לתרום לניצחוננו ולקבלת מבוקשינו בתיק.

   

  הבעל ניהל חיים כפולים

  ש' הייתה מנהלת בכירה באחד הבנקים בצפון הארץ, שהכירה איש מבריק וחכם שעבד בחברת היי- טק בחיפה. לזוג נולדו שני בנים ובת והם חיו באושר עד ש-ש' חלתה ונאלצה לעבור עשרות ניתוחים. דווקא בתקופה הקשה בחייה היא הבחינה שמשהו לא מתנהל כשורה וזאת עקב "עודף אהבה" ושינוי במזגו של בעלה. בדיקה מעמיקה שערכנו העלתה שלבעל יש מאהב קבוע מזה מספר שנים, דבר שהסתיר היטב וניהל חיים כפולים.

   

  חרף מחלתה, החליטה ש' שהיא לא יכולה לשאת את החיים עם אדם שהימר על חייה וחיי ילדיה והתגרשה ממנו. אגב, אשתו של המאהב העדיפה את חיי הנוחות הכלכליים ולשם כך לקבל את החיים הכפולים שלו ולא להתגרש.

   

  רומן עם המזכירה

  ג', שעבד כעובד בכיר בסניף ברומניה של חברת הייטק ישראלית, קיבל שתי משכורות. אחת רגילה בארץ בגובה של כ-20 אלף ₪, ובנוסף עוד 40 אלף ש"ח שהומרו ליורו והופקדו בשוויץ. אשתו של ג' קיבלה את המידע ונדהמה, שכן הרגישה שהינם שותפים מלאים. בנוסף התגלה, שמזכירתו הרומנייה של ג' קיבלה רכב מהחברה ומגוון הטבות נוספות, שלא השאירו צל של ספק לטיב מערכת היחסים בין ג' למזכירתו.

   

  מה שבולט לעין בסיפור זה הוא שעם בגידותיו של ג' השלימה אשתו כ"רע הכרחי", כל עוד הכסף מעבודתו הגיע לשניהם, אך ברגע שגילתה כי רוב המשכורת מופקדת בנפרד, החליטה לתבוע את מה שמגיע לה בתיק הגירושין.

   

  רודפת הבצע נותרה ללא בית

  י' הוא סוכן ביטוח שביקש להיפרד מאשתו בצורה הוגנת תוך השארת הבית לה ולילדיה, אך האשה לא התרצתה והערימה עוד ועוד קשיים, על מנת להשיג כמה שיותר כסף ורכוש מבעלה. ד' החליט לפעול על מנת לעצור את אשתו רודפת הבצע. יזמנו פגישה אקראית בינה לבין חוקרת פרטית, שהתחברה איתה והציעה לה להצטרף להרצאות לנשים בבית ויצ"ו באזור מגוריה.

   

  היא סירבה ואמרה שהיא מעדיפה חברת גברים ושתשמח להכיר מישהו. ברגע שחשפה את רצונה לקשר עם גברים, הדרך הייתה קצרה להיכרות ומשם קל מאד היה לתעד את הקשר הרומנטי. ד' השתמש בחומר במשפט, ובסופו של דבר לא רק שלא הצליחה להוציא ממנו רכוש נוסף, אלא גם את הבית, שכאמור ד' רצה להשאיר לה מלכתחילה.

   

  קחו שני חוקרים, לפחות

  אם כבר הגעתם להחלטה, כדאי לא להקל ראש בבחירת החוקר הפרטי הרצוי, מכיוון ומדובר בעניין מהותי. נוסיף ונאמר כי בחירת החוקר הפרטי חשובה אפילו מבחירת עורך הדין. יש לדעת שתעודת חוקר פרטי לא מספיקה, החוקר הפרטי צריך להיות בעל תעודת רישיון למשרד חקירות פרטיות (אותה מקבלים לאחר 5 שנות עבודה בתחום).

   

  חשוב מאד לא להתפשר על פחות משני חוקרים, מומלץ שאחד מהם יהיה על אופנוע והשני במכונית, אחרת המעקב נידון לכישלון (בעיות כמו פקקי תנועה, בעיות חנייה וכו'). על מנת להוציא את המיטב מהחקירה מומלץ שמספר החוקרים במעקב סטנדרטי יהיה בין 3-5.

   

  מעקב צמוד מול מעקב רועש

  מעקב של חוקר פרטי על בן הזוג נמשך בדרך כלל בין שלושה ימים לשבועיים - בתיקים הנחשבים "פשוטים", אך לעיתים יכול להימשך יותר ולכלול נסיעות לחו"ל אחרי בן הזוג הנמצא במעקב וכו'. מעקב מינימאלי שנמשך שלושה ימים ומבוצע על ידי שני חוקרים, יכול לעלות בין 3000-5000 שקל. עלות של שעת מעקב היא בין 250 ל-350 שקל לשעה + 4 שקלים לכל קילומטר.

   

  יש שני סוגים עיקריים של מעקבים: "מעקב צמוד", שמתבצע על ידי מספר עוקבים שמתחלפים ביניהם על מנת לא לאבד את הנחקר, מעקב זה בדרך כלל יהיה "סמוי". המעקב גם יכול להיות "רועש" וגלוי, בדרך כלל של חוקר אחד שמטרתו להבהיר לאדם שאכן עוקבים אחריו ולהפעיל עליו לחץ פסיכולוגי. בנוסף, החוקר הפרטי יכול לדובב ידידים, חברים, משתפי פעולה, בני משפחה ולבצע בדיקות שיטתיות ומקריות של לוחות זמנים על מנת להשוות ולהצליב עם אינפורמציה ממקורות אחרים.

   

  ניתן "להתערבב" עם העובדים במקום העבודה של בן הזוג, עם המזכירות, נהגים ואפילו עובדי הניקיון, כל דמות שיכולה לתת לנו פיסת מידע לגבי בן הזוג. כמובן שמותר גם לשוטט ברשתות החברתיות ולדלות פיסות מידע רלוונטיות. ניתן לאסוף אינפורמציה כלכלית ורישום הוצאות הבית השנתיות, מתנות, טיסות לחו"ל וכו' על מנת להוכיח רמת חיים – לכך נזדקק בהחלט בתיק הגירושין.

   

   

  מה בנוגע לחיטוט בהודעות סמס ומיילים של בן הסוג? רובינו לא עומדים בפיתוי, אבל יש לדעת שאם מדובר במחשב אישי או במכשיר סלולר אישי של בן הזוג - המעשה הוא לא חוקי, מאחר והוא עובר על חוק הגנת הפרטיות. אותו הדין תקף גם לגבי מקלטי GPS למשל.

   

  אם מדובר באוטו שרשום על שמכם שבן הזוג נוסע עליו, תוכלו לעקוב אחרי הרכב ולדעת בכל רגע היכן הוא נמצא. אם מדובר ברכב שרשום על בן הזוג - גם כאן מדובר במעשה לא חוקי שמפר את חוק הגנת הפרטיות.

   

  יש לדעת שמעקב אישי של בן זוג ולא על ידי חוקר מקצועי שעוקב, אסור בתכלית האיסור ונחשב להטרדה. אסור כאמור לחטט או "להפנות" דברי דואר (כולל מכתבים מבנקים וחברות האשראי ) לכתובת אחרת, או לקבל מידע כלכלי - בנקאי או אחר, בהתחזות או הטעיה. הרבה פעמים העובדות עצמן פחות חשובות. מה שחשוב באמת הוא תחושתכם האישית והאמון ההדדי בין בני הזוג. 

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד המעריצים של ערוץ יחסים בפייסבוק   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  קראתם לי? חוקר פרטי מדופלם
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים