שתף קטע נבחר

שתי חברות תעופה ביטלו כרטיסים לפעילי המטס

אחרי שחברת התעופה לופטהנזה ביטלה כרטיסי טיסה לעשרות פעילים שהתכוונו לנחות בישראל במסגרת המטס הפרו-פלסטיני, הודיעו גם חברות jet2 ואייר פראנס כי לבקשת ישראל, לא יעלו על מטוסיהן ארבע פעילות שתכננו לנחות בנתב"ג

המטס הפרו-פלסטיני נתקל בקשיים נוספים: חברת התעופה jet2 ביטלה את כרטיסי הטיסה של שלוש פעילות בריטיות שהתכוונו לנחות בישראל ביום ראשון במסגרת המטס הפרו-פלסטיני. ה"גרדיאן" הבריטי דיווח הלילה (שבת) שחברת התעופה הבריטית נענתה לבקשת ישראל לבטל את הכרטיסים. זמן קצר לאחר מכן, נודע כי גם "אייר פראנס" נהגה באופן דומה עם פעילה אחרת במטס המתוכנן.

 

"מטס ההתרסה", כותרות אחרונות:

 

חברת טיסות השכר המוזלות שלחה לפעילות ממנצ'סטר מיילים בהם הודיעה כי תסרב להטיס אותן ולא תיתן להן החזר כספי על הביטול. אחת מהנשים, נורמה טרנר, אמרה בתגובה כי חברת התעופה נכנעה ללחץ הישראלי: "אף פעם לא עלה בדעתי שישראל יכולה למנוע מאנשים בעלי דרכון בריטי לעזוב את נמל התעופה בבריטניה".

 

ג'ולי לה שאפל, פעילה קנדית שתיכננה להשתתף במטס המחאה, קיבלה אף היא הודעה מחברת "אייר פראנס", שהבהירה לה כי כרטיס הטיסה שלה לישראל מבוטל. הצעד עורר, כצפוי, תגובות מחאה רבות מצד הפעילים.

 

במכתב שנשלח דרשה רשות האוכלוסין וההגירה מחברות התעופה שלא להעלות

 את הפעילים שזוהו על הטיסות היוצאות לישראל, בנימוק כי אלה מתכוונים להפר את חוק הכניסה לישראל ולכן כניסתם תסורב - כך שחברות התעופה ייאלצו להטיסן בחזרה לארצות המוצא, על חשבונן. למכתב צורפה רשימת שמות הפעילים.

 

jet2 ואייר פראנס מצטרפות לחברת התעופה הגרמנית לופטהנזה שהודיעה אתמול גם היא כי ביטלה לבקשת ישראל את כרטיסי הטיסה של עשרות פעילים שהתכוונו להגיע לבית לחם דרך נמל התעופה בן-גוריון. 

 

"לופטהנזה, כמו כל חברות התעופה, מחויבת לעקרונות ולכללים בנוגע לכניסה למדינות אליהן היא מטיסה נוסעים", אמר דובר החברה לסוכנות הידיעות הצרפתית. "הרשויות הישראליות כתבו כמה פעמים לחברות תעופה שונות, ובהן לופטהנזה, וביקשו מהן לא לאפשר לנוסעים ספציפיים להגיע לישראל. לכן, לופטהנזה חייבת לעמוד בדרישות הללו".

 

שוטרים בנתב"ג במטס הקודם לפני כשנה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שוטרים בנתב"ג במטס הקודם לפני כשנה(צילום: ירון ברנר)

 

מארגני המטס, שיתקיים במסגרת הקמפיין "ברוכים הבאים לפלסטין 2012", טענו כי כ-1,500 בני אדם ישתתפו בו, ובהם לפחות 500 צרפתים. הם מתכוונים להגיע דרך שדות התעופה באירופה ובצפון אמריקה לנתב"ג, ומשם לבית לחם.

 

ביום ראשון יערכו בנתב"ג תשאול לכל הפעילים שיצליחו לעלות בכל זאת על טיסות לישראל, וששמותיהם הופיעו ברשימות המקוריות. בנוסף יתושאלו גם נוסעים שיעוררו את חשדם של בקרי הגבול. הפעילים שכניסתם לישראל תימנע, יועברו למתקני משמורת ובהמשך יעברו הליך הרחקה, שבסופו יוטסו בחזרה לארצות שמהן הגיעו. במבצע לעצירת המטס, "מרחב מוגן 2", יוצבו 650 שוטרים, רובם בלבוש אזרחי וללא נשק, בנמל התעופה בן-גוריון.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
650 שוטרים יוצבו ביום ראשון ברחבי נתב"ג
צילום: ירון ברנר
מארגני המטס טענו כי 1,500 פעילים ינחתו בארץ
צילום: AP
מומלצים