שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפעילים רצו פרובוקציה, אך בעולם אדישים למטס
  התקשורת העולמית לא מסקרת באופן נרחב במיוחד את המטס לנתב"ג - אחת המטרות הברורות של הפעילים הפרו-פלסטינים. בצרפת ובספרד אפשר לקרוא עליו יותר, בבריטניה ובארה"ב מעדיפים לדבר על סוריה ואפגניסטן

  פעילי המטס שהורדו מהטיסות לישראל, הפגינו בנמלי תעופה באירופה או גורשו עם נחיתתם לנתב"ג, קיוו לעורר באמצעות הפרובוקציה שלהם הד עולמי נרחב ולהסב את תשומת הלב הבינלאומית לנעשה בשטחים הפלסטיניים. אבל נכון לשעות הצהריים (יום א') ניכרה בתקשורת העולמית בעיקר אדישות כלפי מעשיהם.

   

  עוד חדשות מהעולם הגדול :

   

  בעיתונים הבריטיים המובילים "טלגרף", "גרדיאן" ו"אינדפנדנט" לא היה זכר לאירועי נתב"ג, וגם באתרי האינטרנט של רשתות הטלוויזיה הבריטיות כמו "Sky News" ו"BBC" - שמשקפים את סדר היום התקשורתי בממלכה - לא הופיעה ידיעה על המטס לישראל.

   

  עמוד חדשות המזה"ת של ה-BBC. אסד תחילה ()
  עמוד חדשות המזה"ת של ה-BBC. אסד תחילה

   

  ישראל הביעה אתמול תמיהה על כך שהפעילים מעדיפים למחות על מעשיה במקום על מעשיו של בשאר אסד, וגם אם את הפעילים יהיה קשה לשכנע, הרי שדווקא בתקשורת הבריטית העדיפו להתמקד היום בכל הקשור למזרח התיכון בהתחדשות הקרבות בסוריה. מי שממש התאמץ ונכנס לעמוד חדשות המזרח התיכון באתר ה-BBC, אחרי שלא מצא ידיעה על המטס בעמוד הראשי או בעמוד חדשות החוץ הכללי, מצאה במדור המזה"ת כידיעה הראשית את הכותרת "עימותים נוספים בסוריה לפני בוא הפקחים".

   

  הכתבה ב-CNN. "עוד ידיעה" בעמוד הראשי ()
  הכתבה ב-CNN. "עוד ידיעה" בעמוד הראשי

   

  באתר רשת CNN האמריקנית הופיעה הידיעה על המטס בעמוד הראשי, אבל לא בהבלטה מיוחדת. דווח בו על גירוש חלק מהפעילים ועל מעצרם של הפעילים הישראלים הפרו-פלסטינים. הובאו בו ציטוטים של אנשי הרשויות בישראל וגם של הפעילים, בהם של הפלסטיני מאזן קומייסה שאמר כי בנתב"ג יש נוכחות של יותר מ-1,000 אנשי ביטחון וכינה זאת "היסטריה ופרנויה ישראלית חסרת תקדים". גם בערוץ הטלוויזיה של הרשת העדיפו לעסוק במתקפת הטרור

  באפגניסטן ולא לייחס למטס משמעות גדולה.

   

  גם בכלי תקשורת מובילים אחרים בארה"ב כמו "ניו-יורק טיימס" או "וושינגטון פוסט" קשה היה למצוא אזכור לנושא. בעיתונים מקומיים במדינות אירופה, לעומת זאת, הוקדש סיקור בולט יותר לעניין: באתר של העיתון הספרדי "אל-פאיס" נעדרת הידיעה על המטס מהעמוד הראשי אך היא מעטרת את ראש עמוד חדשות החוץ, ובעיתונים בצרפת כמו למשל "לה מונד" היא מופיעה בעמוד הראשי. עם זאת, גם שם מתקבל הרושם כי אין מדובר באירוע גדול במיוחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים