שתף קטע נבחר

דלק נדל"ן הגישה הסכמתה לבקשת הפירוק

בתגובתה, תוקפת החברה את הנאמן של נציגות אג"ח כ"ה, עו"ד גיא גיסין, שהגיש את בקשת הפירוק בערב הפסח: "אין זה סוד, כי נאמן אג"ח כ"ה נקט בגישה לוחמנית ביותר כלפי החברה. הוא היחיד שסירב לשבת עם נציגי החברה ולנהל משא ומתן ענייני ורציני"

דלק נדל"ן הגישה אתמול בלילה (א') לבית המשפט המחוזי בת"א את הסכמתה לבקשת הפירוק של שהגיש הנאמן של נציגות אג"ח כ"ה, עו"ד גיא גיסין, ערב הפסח.

 

בהודעתה, באמצעות עורכי הדין יוסי מנדלבאום ואמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר, טוענת החברה כי "לנוכח שורה ארוכה של תנאים חדשים שהציבו נציגויות מחזיקי אגרות החוב של החברה מסדרות ד' וה' (שהסכימו בעבר למתווה של החברה, אך התיישרו לבסוף עם סדרה כ"ה - מ.ג.) ושהחברה לא יכולה להיעתר להם לאור מצבה הכספי. אין מנוס מלפנות לבית המשפט בבקשה זו בדבר הסרת בקשתה של החברה לכינוס אסיפות הנושים ובעלי המניות, וכי אין בכוונתה להתנגד לבקשת הפירוק שהוגשה ביום 5.4.12".  

 

דלק נדל"ן דוחה את הטענות כאילו היא חוששת ממינוי בעל תפקיד שיחקור את פעילותה ויפקח על התנהלותה. "לדברים הללו אין כל שחר ואין כל בסיס עובדתי (!). החברה אכן חדלת פירעון".

 

בתגובתה, תוקפת החברה את גיסין: "אין זה סוד, כי נאמן אג"ח כ"ה נקט בגישה לוחמנית ביותר כלפי החברה. הוא היחיד שסירב לשבת עם נציגי החברה ולנהל משא ומתן ענייני ורציני".

 

גיסין, כזכור, הצליח להשיג מבית המשפט החלטה שמכירה בו מעשית כגוש חוסם להסדר. לנציגות כ"ה 28% ממסת הנשייה, כך שבלעדיה לא ניתן להשיג 75% הדרושים להסדר. בכך הצליח "לשכנע" את שאר הסדרות שלא כדאי או ניתן ללכת להסדר בלעדיו.

 

החברה מפרטת את הסיכונים שהליך הפירוק טומן בחובו לכל הצדדים, במיוחד את הנזקים לנכס החניונים, הנכס העיקרי של החברה ונכסים אחרים שיועמדו בסכנת השתלטות אם וכאשר ימונה "בעל תפקיד עם סמכויות ניהול מסויימות", אירוע שעלול להיחשב כ'שינוי שליטה', "המקנה למלווים של פורטפוליו החניונים עילה להעמיד את החוב לפירעון מיידי ולהשתלט על הנכס".

 

עתה עובר הכדור לידי השופטת ורדה אלשיך. למהלך הנוכחי ניתן להתייחס מצד אחד כ'שבירת כלים' (פירוק), או כעלייה על מסלול חדש להשגת הסדר חדש בפיקוח בית המשפט. תשובה, בעל השליטה בחברה, יאפשר את פירוק "הכבשה השחורה", דבר שיותיר לבעלי האג"ח כ-10% בלבד מסך החוב עבורם שמסתכם בכ-2 מיליארד שקל (פחות מכפי שהם עשויים לקבל במסגרת הסדר חוב), ויעמיד את נציגי כ"ה בפני שאלות קשות.

 

מקורבי יצחק תשובה ומנהלי חברת דלק נדל"ן הגיבו בכעס להחלטת בעלי האג"ח מסדרה כ"ה לפנות לביהמ"ש ולבקש מינוי מפרק לחברה. "במהלך החודשים האחרונים עשתה החברה כל שביכולתה על מנת להגיע לפתרון מול מחזיקי איגרות החוב. במסגרת מאמצים אלו ולאחר מו"מ ארוך נחתם הסכם עקרונות עם הנציגות של רוב המחזיקים שכלל תרומה משמעותית מצד בעל השליטה", כתבה הנהלת החברה בתגובה לבקשת בעלי אג"ח כ"ה לפרק את החברה. מקורבי תשובה אף הדגישו כי הכדור בידיים של בעלי האג"ח, והם אשר יחליטו על עתידה של החברה.

 

חברת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה הודיעה אתמול כי נציג המלווים לנכס החברה TU Berlin שבגרמניה, ג'נרל אלקטריק (GE), התריע על הפרה של הסכם המימון ביניהם. המלווים לחברה המחזיקה בנכס, המוחזקת בשיעור של 50% על ידי החברה־הבת DGRE, טוענים כי הדבר נובע מירידה בשווי הנכס ומהעובדה כי השוכר בנכס הודיע כי לא יאריך את הסכם השכירות שמסתיים בדצמבר 2012.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים