שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP

גנץ ביד ושם: נתמודד עם כל ניסיון למחוק אותנו

ביום עיון לקצינים הבכירים, קשר הרמטכ"ל בין האיומים הנוכחיים על ישראל לבין אירועי יום השואה. "המצב היום שונה בתכלית, הצבא יתמודד עם כל דבר"

"השואה היא התקופה האפלה ביותר בתולדות האנושות והיהדות, אך אל לנו לשכוח שלפניה וגם אחריה היו שביקשו למחוק את זרע יעקב מעל פני האדמה", כך הצהיר היום (ב') הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, שקשר ביד ושם ברמז בין אירועי יום השואה לאיום הגרעין האיראני. "הם הגיעו ממקומות שונים, אך הם נמצאים סביבנו גם היום. היום המצב שונה בתכלית. אנו נמצאים מול כל איום עם צבא המסוגל להתמודד עם כל דבר".

 

ניצולי השואה נותרו לבד: "הבדידות הורגת"

 

במסגרת יום עיון שקיים המטכ"ל במוזיאון בירושלים, התייחס גנץ להתקפות האחרונות על מטרות יהודיות ברחבי העולם, ואמר כי "אם בקייב מוכה יהודי בצאתו מבית כנסת, אם בטולוז נרצחים בדם קר ילדים, אם בגיאורגיה ובתאילנד מנסים לפגוע במטרות ישראליות - עלינו לעמוד איתנים שבעתיים ולקיים את ייעודה של מדינת ישראל כמעוז מבטחים לכל יהודי באשר הוא".

 

גנץ והאלופים, היום ביד ושם (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
גנץ והאלופים, היום ביד ושם(צילום: אוהד צויגנברג)
 

"יותר מ-6 מיליון נספו ללא מילת הספד וכתובת מצבה", פתח הרמטכ"ל, על רקע הסערה בצה"ל סביב האירוע האלים שבו תועד סגן מפקד חטיבת הבקעה, סא"ל שלום אייזנר, כשהוא תוקף פעיל שמאל זר ומכה בפניו באמצעות נשקו האישי.

 

לדבריו, "במוזיאון המשרטט את תולדות העם היהודי בשואה אנו נזכרים במאבק ארוך השנים של העם היהודי לביטחון, לפני השואה. של שנאת יהודים ועלילות דם, גזירות וחוקים גזעניים. פוגרומים ואינקוויזיציות. כאן משתקפת המערכה הגדולה

של צה"ל לאבטחת ישראל והעם היהודי. היא עוברת במאות ואלפי מבצעים, בפעולות בארץ ומחוץ לה. דרך שאת קורותיה ניתן ללמוד".

 

גנץ הוסיף כי "אוצר המילים העשיר ביותר לא יוכל להקיף את גודל הזוועה. בעוד יומיים יזכיר עם ישראל את ביטויי האסון. אנו, מפקדיו של צה"ל, מחויבים לחזור למחקרים ולסיפורים כדי לשאוב כוח ולהתמודד עם אתגרים כיום. המקום הזה ופועלו יכולים להוות מעין לא אכזב לשאיבת כוחות עצומים שיש לנו. יהיה זכר 6 המיליונים ברוך וצרור בלב כולנו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל גנץ, היום
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים