שתף קטע נבחר

צילום: ראובן שוורץ

להפסיק את הפארסה / טור

ביום שקיבל על עצמו את ניהול ההתאחדות, אבי לוזון היה חייב להקים חומה סינית בינו לבין מכבי פ"ת. הנזק האמיתי הוא שאנשים טובים כמו אלונה ברקת ויעקב שחר ידירו רגליהם מהענף

ביום שאבי לוזון קיבל על עצמו את ניהול ההתאחדות לכדורגל, הוא היה חייב להחליט: להקים חומה סינית בינו לבין מכבי פ"ת, או לוותר. כי הצדק חייב גם להיראות. אסור לו להגיע למשחקי מכבי פ"ת, אפילו למשחקי ילדים. אדם הגון היה מטיל וטו על מינויו של גיא לוזון למאמן הצעירה, כי זה המחיר שאתה נדרש לשלם כדי לשאת במשרה ציבורית.

 

עוד על הנושא ב-ynet ספורט:

 

למנות יו"ר או בעלים של אגודה ליו"ר התאחדות, זה כמו למנות בעלים של בנק לתפקיד שר האוצר. באירופה כל נהג אוטובוס או דוור לובשים ז'קט ועניבה. בישראל עניבה הופכת אותך לחצי מיניסטר, וכנראה שהחליפות של המנהל מהבנק הצליחו להטעות אותנו.

 

דייני ההתאחדות. את גורלן של הפועל, בית"ר וסכנין הוא לא חרץ? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
דייני ההתאחדות. את גורלן של הפועל, בית"ר וסכנין הוא לא חרץ?(צילום: ראובן שוורץ)

 

לא הייתה לי בעיה עם שום פסק דין, אילו הקלו בעונש של מכבי פ"ת בהתחשב בעבר הנקי שלה. אבל לטעון שאסור לבית הדין המשמעתי לחרוץ גורל קבוצה על

"השולחן הירוק‭,"‬ זה מטופש. כשבית הדין הזה הוריד נקודות להפועל ת"א, בית"ר ירושלים, סכנין והפועל פ"ת, האם הוא לא חרץ את גורלן?

 

זה מזכיר שחקנים שבאים לשופט בטענה, שהוא לא לקח בחשבון את הכרטיס הצהוב הראשון שלהם, כששלף את הצהוב השני. מי צריך לקחת בחשבון את הבעיות, השחקן או השופט? הקבוצה או בית הדין?

 

שחר. בעתיד הלוזונים והחלובות ירחיקו אנשים כמוהו מהכדורגל (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
שחר. בעתיד הלוזונים והחלובות ירחיקו אנשים כמוהו מהכדורגל(צילום: מור שאולי)

 

למכבי פ"ת יש כבר העונה 15 הפסדים ו‭עשת‬ תוצאות תיקו. במתמטיקה פשוטה הקבוצה הפסידה 63 נקודות! מכבי פ"ת בסכנת ירידה לא בגלל שלוש הנקודות שהוריד לה בית הדין, אלא בגלל יתר 60 הנקודות שהיא הפסידה במו רגליה. איך דיינים נבהלים מהחארטה הזאת?

 

ההקלות החוזרות ונשנות של בית הדין העליון, הופכות את פסקי בית הדין המשמעתי לבדיחה. אני כבר מתחיל להאמין שהם מחמירים,

בידיעה שבית הדין העליון יקל. אז אולי הגיע הזמן להפסיק את הפארסה? אם המוסדות המשפטיים נפרדים מההתאחדות, למה הם לא עוברים למבנה נפרד, ששום עסקן לא יעבור שם "במקרה‭."‬

 

הנזק האמיתי שהלוזונים והחלובות גורמים הוא, שאנשים טובים כמו אלונה ברקת ויענקל'ה שחר מדירים רגליהם מההתאחדות לכדורגל, ובעתיד גם מהכדורגל. אני לא אוהב שבכדורסל יודעים מי האלופה, אבל המצב זהב לעומת הכדורגל, שיודעים מי לא יורדת.

 

לתגובות: ‭arie@maliniak.co.il ‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אבי לוזון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים