שתף קטע נבחר

לראשונה: פרס פוליצר לשני אתרי חדשות בולטים

הפרס היוקרתי לעיתונות הוענק לראשונה לסוכנות הידיעות הצרפתית ולאתרים "הפינגטון פוסט" ו"פוליטיקו". גם ה"ניו יורק טיימס" גרף שני פרסים. לדברי נציג ועדת הפרס, זה מבטא את ההכרה הגוברת באתרי חדשות

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP, אתר החדשות "הפינגטון פוסט" והאתר הפוליטי החשוב "פוליטיקו" זכו אמש (יום ב') לראשונה בפרס פוליצר היוקרתי לעיתונות. העיתון "ניו יורק טיימס" גרף שני פרסים, לצד כתבי סוכנות הידיעות AP ועיתונים בפילדלפיה ובסיאטל. מנהל ועדת הפרסים באוניברסיטת קולומביה, סיג גיסלר, ציין כי הטקס השנה ממחיש מהפך שחל בעולם העיתונות, שמתבטא בהכרה גוברת באתרי חדשות אינטרנטיים.

 

מלבד הכבוד המלווה בקבלת הפוליצר, זכה כל אחד מהעיתונאים ב-10,000 דולר. הפרס מוענק מדי שנה מאז 1917 אולם רק לפני כשלוש שנים שונו חוקי בחירת המועמדים לפרסים, כך שפתחו את הדלת למועמדים מתחום אתרי החדשות, ולא לעיתונאי דפוס בלבד.

 

הצילום שזכה בפוליצר, מזירת פיגוע התאבדות אשתקד בקאבול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הצילום שזכה בפוליצר, מזירת פיגוע התאבדות אשתקד בקאבול(צילום: AFP)

 

הצלם מסעוד חוסייני, שצילם את התמונה בקאבול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הצלם מסעוד חוסייני, שצילם את התמונה בקאבול(צילום: AFP)

 

צלם סוכנות הידיעות הצרפתית, מסעוד חוסייני, זכה השנה בפרס על צילום של ילדה בת 12 זועקת ומסביבה גופות הרוגים בפיגוע התאבדות בעיר קאבול, בירת אפגניסטן, שאירע בדצמבר האחרון. "כשיכולתי לעמוד, ראיתי שכולם סביבי שוכבים, מכוסים בדם. הייתי ממש מפוחדת", היא סיפרה.

 

עוד חדשות מהעולם:

אחרי הסערה: גינטר גראס אושפז בבי"ח בגרמניה

דרוש: סגן נשיא לרומני. עדיפות לנשים שמרניות

 

דיוויד ווד מה"הפינגטון פוסט" זכה בפרס בקטגוריית הסיקור הלאומי, "עבור הסיקור המרתק של הקשיים הפיזיים והרגשיים שעמם מתמודדים חיילים אמריקנים שנפצעו קשה בעיראק ובאפגניסטן", לפי ועדת הפרס. מנגד, הפוליצר של האתר "פוליטיקו" הוענק למאייר מאט וורקר, על קריקטורה שעסקה במשבר הכלכלי בארה"ב.

 

הקריקטורה שזיכתה את האתר "פוליטיקו" בפרס ראשון (רויטרס) (רויטרס)
הקריקטורה שזיכתה את האתר "פוליטיקו" בפרס ראשון(רויטרס)

 

המאייר מאט וורקר (צילום: AP) (צילום: AP)
המאייר מאט וורקר(צילום: AP)

 

העיתון "ניו יורק טיימס" גרף כאמור שני פרסים: על כתבותיו בנושא פרצות  בחוקי המס האמריקניים, ועל סיקור הרעב באפריקה. הפרס להוקרה על שירות לציבור הוענק ל"פילדלפיה אינקוויירר", על סיקורו את תופעת האלימות בבתי הספר בעיר, וגם העיתון "טוסקלוסה ניוז" מאלבמה זכה להוקרה על שעדכן בזמן אמת וסייע באיתור נעדרים לאחר שסופות טורנדו קטלניות היכו באזור.

 

את הפרס עבור עיתונות חוקרת חלקו מספר עיתונאים מסוכנות הידיעות AP, שחשפו את האופן שבו משטרת ניו יורק עוקבת אחר מוסלמים בעיר, וכתבים ב"סיאטל טיימס" שחשפו גוף ממשלתי שמעודד חולים לעבור משימוש במתאדון (סם המשמש להקלת הגמילה מסמים) לצריכת תרופות זולות אך מסוכנות יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצילום שזכה השנה בפוליצר
צילום:AFP
דיוויד ווד מה"הפינגטון פוסט"
צילום: AP
מומלצים