שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרצדס סיטאן - רנו קנגו ישירות משטוטגראט

  שיתוף הפעולה בין מרצדס לרנו עובר לפסים מעשיים: בחודש ספטמבר הקרוב הגרמנים יציגו את הסיטאן, מסחרית קומפקטית חדשה - למעשה רנו קנגו בעיצוב שונה

  מרצדס מרחיבה את היצע הרכב המסחרי שלה. חטיבת המסחריות של מרצדס נחשבת לגדולה ורווחית במיוחד, אך עד עתה נעדרה מסחרית קומפקטית. כל זה ישתנה בחודש ספטמבר תודות לרנו, שתספק למרצדס את הקנגו הוותיקה. מרצדס ביצעה במסחרית שינויי עיצוב מתבקשים, אך עדיין ניתן לזהות בבירור את המקור הצרפתי, במיוחד במבט מהצד ומאחור. מלפנים חרטום הקנגו הוחלף בעיצוב המזכיר במידת מה את מסחריות מרצדס ה"אמיתיות".

   

  עוד בערוץ הרכב של ynet:

   

  לא - זו לא רנו קנגו. זו המסחרית החדשה של מרצדס ()
  לא - זו לא רנו קנגו. זו המסחרית החדשה של מרצדס

   

  לרכב החדש ניתן השם סיטאן (Citan), והוא יהיה הקטן ביותר במבחר המסחריות של מרצדס. כמו הקנגו, המסחרית עם סמל הכוכב תוצע בשלושה אורכי מרכב - 394 ס"מ, 432 או 471. כן יוצעו גרסאות שני מושבים או חמישה, כאשר הסיטאן ייועד בעיקר כרכב מסחרי עם מרכב ללא חלונות אחוריים. עם זאת, תוצע גם גרסת חמישה נוסעים עם חלונות צד אחוריים.

   

   

  המסחרית החדשה תוצע בעיקר עם מנועי טורבו-דיזל (עם בין 75 ל-110 כ"ס), מתוצרת רנו. לצידם יהיה גם מנוע בנזין מוגדש עם 114 כ"ס, ככל הנראה גרסה מחוזקת של יחידת ה-1.2 ליטר של הטווינגו. תיבות ההילוכים יהיו עם חמישה או שישה יחסי העברה, כאשר לא ידוע על כוונה להציע דגמים אוטומטיים או רובוטיים.

   

   

  פרטים נוספים על הסיטאן צפויים להתפרסם בסמוך להשקתה, בתערוכת המסחריות הדו-שנתית של פרנקפורט שנערכת בחודש ספטמבר של שנים זוגיות. עדיין לא ידוע אם היא תגיע לשוק הישראלי, אם כי הסיכויים שזה יקרה כלל לא מבוטלים. מחברת כלמוביל, יבואנית מרצדס, נמסר ל-ynet כי עדיין לא התקבלה החלטה בנושא.

   

  המסחרית החדשה היא פרי ראשון לשיתוף הפעולה בין רנו לקונצרן דיימלר (מרצדס). ההסכם, שנחתם באפריל 2010, כולל סדרה של שיתופי פעולה, בהם הסיטאן-קנגו, כמו גם מכונית מיני חדשה של סמארט שמפותחת יחד עם רנו (על פלטפורמת הטווינגו הבאה). במסגרת ההסכם אינפיניטי, חטיבת היוקרה של ניסאן, עשויה אף היא לשתף פעולה עם מרצדס בפיתוח דגמים עתידיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרצדס סיטאן
  אחות תאומה לרנו קנגו
  שלושה אורכים
  עד חמישה מושבים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים