שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בלקן ביט בוקס יופיעו בגרמניה ביום השואה

  ההרכב המצליח "בלקן ביט בוקס" נמצא בעיצומו של סיבוב הופעות בחו"ל, במהלכו נקבעה גם הופעה בגרמניה, בערב יום השואה. לאחר לבטים, החליטה הלהקה להופיע: "נעמוד בהתחייבות שלנו, אך המופע יתקיים במתכונת אחרת"

  מזה שנים שלהקת "בלקן ביט בוקס" הישראלית נמצאת בסיבובי הופעות ארוכים מסביב לעולם. בימים אלה היא נודדת באירופה ומחר (ד'), ערב יום השואה, הלהקה תופיע בעיר הגרמנית, מינכן, כך נודע ל-ynet. בכך נוצר צירוף מקרים מאוד רגיש בו להקה ישראלית תעמוד על במה בגרמניה ביום הכואב. על פי הלהקה, ההופעה נקבעה על ידי צוותה מעבר לים שלא היה מודע למועד הרגיש. הלהקה שקלה לבטל את המופע בשל הנסיבות, אך בסופו של דבר תופיע כמתוכנן.

   

  "'בלקן ביט בוקס' היא להקה פעילה בשוק המוזיקה הבינלאומי. פעילותה והצוות המקיף אותה מתפרשים על פני שלוש יבשות", מסר היום ההרכב בתגובה לנושא. "מאז צאת האלבום 'Give', הלהקה יצאה לכמה סיבובי הופעות אינטנסיביים במדינות רבות בעולם שמתופעלות ונקבעות על ידי צוותים אירופאים ואמריקאים חודשים מראש. בתוך כך נקבע סיבוב באפריל ובתוכו המופע במינכן. כשחברי הלהקה הישראלים קיבלו את לו"ז ההופעות המלא והמדויק והבינו שההופעה הזו נקבעה ל-18 באפריל התנהל דיון בשאלה האם לקיים את המופע. על הפרק עמדו שאלות לא פשוטות ובסופו של עניין הוחלט לעמוד בהתחייבות".

   

  "אחד המסרים הבולטים ביצירה של 'בלקן ביט בוקס' אם לא הבולט בהם - הוא קריאה לשיוויון מלא בין כל בני האדם ללא קשר לצבע, מין או דת, ובתוך כך מאבק בגזענות על סוגיה השונים", הוסף להצהרה. "מטבע הדברים המופע יתקיים במתכונת אחרת מאשר בכל ערב אחר כאשר העיתוי והמעמד השונים והמורכבים עומדים למול פני הלהקה. הלהקה מצרה אם מישהו נפגע מעצם קיום המופע".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רן גולני
  בלקן ביט בוקס. החליטו לעמוד בהתחייבות
  צילום: רן גולני
  לאתר ההטבות
  מומלצים