שתף קטע נבחר

מורה התמוטטה ומתה לאחר טקס יום השואה

אשדוד: המורה סיפרה לחברותיה שהיא לא חשה בטוב - והתמוטטה. היא פונתה לביה"ח ברזילי, שם נקבע מותה. אחת התלמידות בבית הספר: "היא הייתה כמו אימא שלנו"

דרמה בבית ספר בדרום: מורה בתיכון באשדוד התמוטטה ומתה הבוקר (ה') אחרי שניהלה את טקס יום השואה בבית הספר. המורה, שרה מלכא (54) סיפרה לחברותיה בחדר המורים שהיא אינה חשה בטוב ואז התמוטטה. תלמיד ותלמידה מבית הספר, שמתנדבים במגן דוד אדום, העניקו לה טיפול ראשוני עד הגעת ניידת טיפול נמרץ שפינתה אותה לבית החולים ברזילי באשקלון. המורה הגיעה לבית החולים ללא הכרה ובמצב קשה, והיא מתה שם חרף מאמצי ההחייאה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מחוץ לבית החולים המתינו בעלה של המורה עם גיסתה ועובדות אחרות מבית הספר. הבעל סיפר כי היא התנהגה כרגיל הבוקר: "אמרתי לה שלום ולא הרגשתי שמשהו לא כשורה. אם הייתי חושב שיקרה לה משהו לא הייתי יכול לישון".

 

מיד עם היוודע דבר מותה חזרו מרבית התלמידים מבתיהם לבית הספר כדי להתאחד ולחלוק לה כבוד. תלמידה שמיררה בבכי אמרה ל-ynet: "היא הייתה כמו אימא שלנו. היה כאן טקס מרגש ועצוב, ואף אחד לא האמין ששעה אחרי זה נהיה כולנו באבל".

 

ז'ילבר ממן, פרמדיק במגן דוד אדום אשקלון, ביצע פעולות החייאה במורה בדרך לבית החולים. "קיבלנו קריאה על גברת שהתמוטטה בבית הספר", סיפר ל-ynet. "במקום היו שתי תלמידות שמתנדבות אצלנו במד"א והן נתנו לה מענה ראשוני עד שהגיע אמבולנס".

 

בהמשך איבדה המורה את הכרתה והחלו פעולות החייאה במקום. "העברנו אותה לבית החולים תוך כדי ניסיונות החייאה, שנמשכו גם בתוך בית החולים", המשיך ממן. "בסך הכול נאבקנו על חייה במשך כשעה וחצי. למרבה הצער, לבסוף נאלצו הרופאים בברזילי לקבוע את מותה".

 

התלמיד שבא להחייאה נדהם לראות שזו הרכזת האהובה

עומר דלויה, תלמיד כיתה י"ב ומתנדב במד"א, שהשתתף בפעולות ההחייאה של המורה,

סיפר: "היום לא הייתי בבית הספר. ישבתי בבית ופתאום קיבלתי ביפר שעושים פעולות החייאה למישהו בבית הספר שלנו. לקחתי את האופניים וטסתי לשם. התפללתי שזה מישהו שאני לא מכיר, אבל אז כשנכנסתי פנימה ראיתי שזאת הרכזת שלנו ונהיה לי שחור בעיניים. היא הייתה אחת המורות האהובות בבית הספר, בן אדם משכמו ומעלה, וכאב מאוד לראות אותה במצב כזה".

 

המורה ניהלה הבוקר את טקס יום השואה, ולאחריו הספיקה להודות למשתתפים ולעדכן אותם שהיא ניגשת לפגישה במשרדי ההנהלה. "אחרי כמה דקות הודיעו לנו שהיא התעלפה וביקשו ממני שאחסום את הגישה למשרדים", סיפר רן, תלמיד בבית הספר. "פעולות ההחייאה נמשכו זמן ממושך וזה היה מאוד מדאיג. בטקס היא נראתה בסדר גמור ולא היו שום סימנים מדאיגים. הכול קרה כל כך בפתאומיות. קשה להאמין שרק אתמול היא נכנסה לכיתות וביקשה מכולם לבוא בחולצות לבנות לטקס, כדי שניראה מכובדים ויפים, והיום היא כבר לא איתנו".

 

בשני מקרים שונים שהתרחשו הבוקר נפצעו שתי נשים שיצאו ממכוניותיהן במהלך הצפירה לזכר קורבנות השואה. הראשונה, בת 67, נפצעה ברחוב שאול המלך בבאר שבע ונלקחה לבית החולים במצב קשה. השנייה, בת 41, נפצעה בינוני בכביש 44 ליד מקווה ישראל כשעצרה בצד הכביש.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאמצי ההחייאה לא צלחו. שרה מלכא ז"ל
צילום רפרודוקציה: par
מומלצים