שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  איש דת איראני: הומואים נחותים מכלבים וחזירים

  אייתוללה עבדאללה ג'באדי-אמולי אמר למאמיניו כי בעיות כמו איידס "לא היו קיימות בעבר" ותקף פוליטיקאים שפועלים להענקת לגיטימציה להומוסקסואליות. "אפילו חיות, כלבים וחזירים לא עושים דבר מגעיל כזה (משכב זכר), אבל הם (הפוליטיקאים) מחוקקים חוקים לטובתם בפרלמנטים שלהם"

  לתשומת לב חברי הכנסת ניצן הורוביץ וזהבה גלאון ממרצ: איש דת בכיר באיראן כינה את הפוליטיקאים במערב שפועלים להענקת לגיטימציה להומוסקסואליות כנחותים יותר מבעלי חיים טמאים.

   

  ברפובליקה האיסלאמית לא גאים בהומואים:

   

  בנאום שנשא בפני מאמיניו בעיר הקדושה קום, אמר אייתוללה עבדאללה ג'באדי-אמולי כי הומואים נחותים יותר מכלבים ומחזירים. לדבריו, "אם חברה מבצעת פשע חדש, היא תעמוד בפני עונש חדש". הוא אמר את הדברים כפרשנות לסיפורו של לוט בקוראן שנענש על ידי אלוהים בשל מעשי סדום. "בעיות כמו איידס לא היו קיימות קודם", צוטט איש הדת הבכיר באתר האיראני "חבר אונליין".

   

  למרות העונשים, הקהילה הגאה באיראן משגשגת מתחת לפני השטח (צילום: באדיבות "Neda Magazine") (צילום: באדיבות
  למרות העונשים, הקהילה הגאה באיראן משגשגת מתחת לפני השטח(צילום: באדיבות "Neda Magazine")

   

  האייתוללה האיראני ציטט את הקוראן ואמר כי הפוליטיקאים שמעבירים חוקים לטובת הומואים יותר גרועים מבעלי חיים. "אפילו חיות, כלבים וחזירים לא עושים דבר מגעיל כזה (משכב זכר), אבל הם (הפוליטיקאים) מחוקקים חוקים לטובתם בפרלמנטים שלהם". על פי האיסלאם, כלבים וחזירים נחשבים לבעלי חיים טמאים.

   

  ברפובליקה האיסלאמית, העונש על משכב זכר הוא עונש מוות. לאחרונה עודכן חוק העונשין כך שמי שמילא תפקיד אקטיבי באקט המיני יקבל 100 מלקות, אם היחסים היו בהסכמה ואם אינו נשוי, ואילו מי שמילא תפקיד פסיבי יוצא להורג, ללא קשר אם הוא נשוי או לא.

   

  חרף העונשים והדעות החשוכות על הומואים באיראן, מתחת לפני השטח משגשגת קהילה גאה בערים רבות במדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "דבר מגעיל" (אילוסטרציה)
  צילום: shutterstock
  עונש מוות על משכב זכר. חמינאי
  צילום: רויטרס
  כך ייעשה להומו איראני
  הם תולים גם הומואים
  צילום: איי אף פי
  מומלצים