שתף קטע נבחר

כדורגל נסחף בצונאמי ביפן - והגיע לאלסקה

עברה שנה מאז אסון הטבע שפקד את יפן ועצמים רבים ממשיכים לצוף באוקיינוס השקט. אחד מהם נפלט לאי מידלטון, אך בניגוד לכל פסולת אחרת הוא נשא כיתוב ביפנית שהוביל לבעליו

נבעט לחוף: כדורגל שנשטף באחרונה לחוף באלסקה הגיע ממקום לגמרי לא צפוי - מיפן, שם הוא נסחף בצונאמי ששטף את המדינה בשנה שעברה. כך מסר מינהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי (NOAA). ככל הנראה, מדובר באחד השרידים הראשונים שנפלטו לאזור בעקבות אסון הטבע בארץ השמש העולה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

הכדור נמצא באי מידלטון שבאלסקה ונשא עליו כיתוב שזיהה אותו עם מקום המוצא שלו, סיפר דאג הלטון מ- NOAA, שמבצע מעקב אחר פסולת והריסות שמגיעות לאזור בעקבות הצונאמי ביפן. מתרגום הכיתוב שעל הכדור עלה כי מקורו בבית הספר אוסאבה שבמחוז איווטה, אזור שנפגע קשות בגלי הצונאמי ב-11 במרס שהגיעו בעקבות הרעש בעוצמה 9.0 דרגות בסולם ריכטר שפקד את צפון-מזרח המדינה.

 

כדורגל וכדורעף מיפן שנמצאו באלסקה (צילום: AP/The Baxters via Kyodo News) (צילום: AP/The Baxters via Kyodo News)
כדורגל וכדורעף מיפן שנמצאו באלסקה(צילום: AP/The Baxters via Kyodo News)

 

בעליו של הכדור מחכה לשובו הביתה. מיסאקי מורקאמי. (צילום: רויטרס/Kyodo) (צילום: רויטרס/Kyodo)
בעליו של הכדור מחכה לשובו הביתה. מיסאקי מורקאמי.(צילום: רויטרס/Kyodo)

 

נוודים שחיים על החוף ופועלי ניקיון באלסקה ובמערב האוקיינוס השקט מצאו פסולת רבה שנשטפה לאזורם, ובה ציוד ספורט, שככל הנראה נסחפה על ידי הצונאמי.

אולם הכדורגל שנמצא היה יוצא דופן משום שהוא נשא עליו מידע שמזהה את בעליו. מי שמצא את הכדור היה דייויד בקסטר, טכנאי בתחנת מכ"ם באי המרוחק מידלטון שבמפרץ אלסקה. הוא זיהה את הכיתוב ביפנית על גבי הכדור והצליח ביחד עם אשתו לתרגם את המילים ולהבין מהיכן הגיע הכדור.

 

לפי הלטון, מינהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי פועל בשיתוף עם מחלקת המדינה כדי להשיב את הכדור לבעליו.

 

מאז אסון הטבע ביפן בשנה שעברה עוקבים אנשי NOAA אחרי השברים הצפים שנפלטו מהמדינה האסייתית וגילו עצמים רבים שחצו את האוקיינוס, בהם כמו סירת דיג שהגיעה לחופי קנדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכיתוב שעלה גבי הכדור הוביל לבעליו
צילום: רויטרס
מומלצים