שתף קטע נבחר

פגיעה בבריאות ובכיס: מעשן בעבודה? השכר ירד

לראש מועצת בית-אריה נמאס לראות את עובדיו מעשנים בחוץ על חשבון שעות העבודה, וגם הורסים את בריאותם. הפתרון: חוקים חדשים - ועונשים

גם למען מוסר העבודה, גם למען בריאות העובדים: ראש המועצה האזורית ביתאריה-עופרים הוציא בשבוע שעבר מכתב לעובדיו ובו הנחיות מחמירות באשר לעישון בבניין.

 

 

כותרתו של המכתב היא "נוהל הסדרת עישון בשטח המועצה‭."‬ ראש המועצה אבי נעים כתב שהמועצה הקימה ועדת עישון שמטרתה להילחם בתופעת העישון בזמן העבודה. הוא הבטיח יד קשה נגד מי שיפר את ההוראות, עד כדי קיזוז בשכר.

 

ההחלטה התקבלה לאחר שראש המועצה הבחין כי נוכח האיסור לעשן בבניין, הקיים כבר שנים, סיגלו לעצמם המעשנים הרגלים הפוגעים בעבודה: הם מרבים לצאת בקבוצות מאורגנות לחצר הבניין ולעשן שם ביחד, כל זה על חשבון שעות העבודה. עם זאת, המטרה היא לא רק להגביר את הפריון אלא גם לפעול למען בריאות העובד.

 

"תופעת העישון מזיקה למעשן ולסובבים אותו‭,"‬ נאמר בתחילת המכתב שחולק לעובדים. בהמשך מופיעים בזה אחר זה הנהלים החדשים: העובדים מתבקשים לצמצם את כמות הסיגריות ביום העבודה; אין לעשן בשעתיים הראשונות ובשעתיים האחרונות של יום העבודה; יציאה לעישון לא תעלה על חמש דקות; העישון יתבצע ביחידות ולא בקבוצות; מי שיפריז בכמות הסיגריות יעלה לוועדת העישון.

 

"תדמית לא טובה"

ראש המועצה נעים: "איך זה נראה כשתושבי היישוב מגיעים לבניין המועצה ורואים קבוצה של עובדים עומדים בחוץ, מדברים ומעשנים? התופעה מוציאה תדמית לא טובה לעובדים שאמונים על השירות לתושב. שכר עובדי המועצה ממומן על ידי התושבים עצמם. עובד המעשן 10 סיגריות ביום מבזבז כמעט שעה וחצי שממומנות על ידי הציבור‭."‬

 

נעים סיפר שעד כה נענו כל המעשנים להוראות. לדבריו, כל הפרה תידון בפני ועדת העישון, והיא שתקבע כיצד לנהוג במעשן הסורר.

 

אבל במועצה בסך הכל מרוצים. מרב לוי, מנהלת לשכה: "אני מעשנת הרבה פחות. כעת האוויר יותר נקי גם בבניין, כי עד עכשיו היו כאלה שעישנו במסדרונות. זה רק יעשה אותנו יותר בריאים‭.

 

הכתבה התפרסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יד קשה נגד מי שיפר את ההוראות
צילום: גיל נחושתן
מומלצים