שתף קטע נבחר

שבע שנות תעלומה: פרשת מג'די חלבי

ב-24 במאי 2005 יצא מג'די חלבי מביתו בדליית אל-כרמל לבסיסו ומאז נעלמו עקבותיו. בעבר הציעו אסירים מידע על מקום הימצאו - שחלק ממנו התברר כלא נכון

תעלומה שנמשכת כבר שבע שנים: מג'די חלבי יצא ב-24 במאי 2005 מביתו בדליית אל-כרמל לבסיס חיל החימוש בדרום חיפה שבו שירת. הוא הוציא כסף מכספומט במרכז היישוב, רכש פחית שתייה והתייצב בטרמפיאדה לכיוון חיפה. האחרונה שראתה אותו היא קרובת משפחה שעברה במקום. מאז נעלמו עקבותיו. הצבא דיווח למשפחה על היעדרו כעבור יומיים, ונפתחו בעקבותיו חיפושים נרחבים. ב-30 במאי, שישה ימים לאחר שנעלם, הוכרז חלבי כנעדר. שבע שנים אחרי, חתמה המדינה על הסכם חנינה עם שני אסירים, העשוי להוביל למציאת הגופה.

 

עוד על העסקה

הדרישה: מאות אלפי שקלים תמורת מג'די חלבי

אביו של החייל: עדכנו אותנו בפרטי החנינה

שופט על האסיר מהעסקה: "לא ראוי לאמון"

אמו של הנעדר גיא חבר: אנחנו לא קיבלנו עדכון

 

במהלך השנים הקימה המשטרה צוותי חקירה הממשיכים לחקור את פרשת ההיעלמות. גם עמותת "לחופש נולד" לוקחת חלק במאמצים לאיתורו והכריזה על פרס בשווי של 10 מיליון דולר עבור מידע אודות גורלו. מודעות עם תמונות של מג'די פורסמו באינטרנט והופצו במדינות ערב, אך עד כה לא הושגה פריצת דרך.

 

הוריו של מג'די חלבי, ליד בית משפחת שליט (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
הוריו של מג'די חלבי, ליד בית משפחת שליט(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בשנת 2010 התעוררה תקווה בקרב בני המשפחה, בעקבות ראיון של הרוצח, יחיא פרחאן, שטען כי יש לו מידע על החייל הנעדר. הרוצח הסדרתי שנידון למאסרי עולם מצטברים דרש להשתחרר בתמורה לחשיפת הפרטים. עוד קודם לכן, ביולי 2008, קיבלה במפתיע משפחתו שיחת טלפון מאדם שהזדהה כאסיר, ומסר שחלבי נחטף לשטחים ומוחזק ליד שכם. האיש אמר ש"חלבי מוחזק בריא ושלם", ומסר פרט מדויק - שהחייל הנעדר מעשן סיגריות LM אדום. גורמים במשטרה מסרו כי האסיר מכלא דמון כבר התקשר בעבר למשפחה והוא מוכר כמטרידן.

 

 

באוקטובר האחרון פקדה את משפחת חלבי טרגדיה נוספת - כשאחיו הצעיר של מג'די - אדהם חלבי - נהרג בתאונת דרכים

בהר הכרמל.

 

באחרונה חתם האסיר משה מרדכי, המרצה שני מאסרי עולם על שני מקרי רצח, על הסכם לפיו הוא ימסור מידע על מקום הימצאו של החייל ובתמורה ישוחררו שני אסירים - עמוס נחום (60), ששפוט גם הוא למאסר עולם על רצח משנת 1990 בבני ברק ועונשו נקצב ל-33 שנות מאסר ואליאס דאלי (62), השפוט ל-16 שנות מאסר על עבירות סמים קשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מג'די חלבי
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מומלצים