שתף קטע נבחר

גייתנר: "אירופה עומדת בפני משבר קשה"

לדברי שר האוצר האמריקאי, אירופה ניצבת בפני תקופה ממושכת בה יהיה צורך ברפורמות ושינויים במדיניות - עד להשגת יציבות. הוא הוסיף כי הכלכלה האמריקאית עלולה להיתקל בקשיים לא מבוטלים בסוף השנה, אז יפוגו הקלות המס

משבר החובות באירופה יוצר סיכונים לכלכלה האמריקאית כאשר במקביל מתקיימת ההתמודדות מול איראן הגורמת לעלייה במחירי הנפט, כך אמר היום (ה') שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר. "אנחנו עדיים עומדים בפני סיכונים", אמר גייתנר, שנאם בפני חברי המועדון העירוני של פורת'לנד.

  

"אנחנו עדיין חיים בעולם מסוכן ובלתי יציב כאשר אירופה עומדת בפני משבר קשה ומתמשך", הדגיש שר האוצר האמריקאי. לדבריו, אירופה ניצבת בפני

 

תקופה ממושכת בה יהיה צורך ברפורמות ושינויים במדיניות - עד להשגת יציבות. הוא הוסיף כי "העולם עסוק במאבקו בתכנית הגרעין של איראן מה שמייצר לחצים על מחירי הנפט".

  

דבריו של גייתנר נאמרו במקביל להודעתו של בן ברננקי שלפיה הוא מוכן להמשיך ולנקוט צעדים נוספים שימריצו את הצמיחה בארה"ב. יו"ר הפדרל ריזרב הדגיש כי צופה כי הצמיחה תואץ ולכן בינתיים לא מתבצעים מהלכים נוספים כעת.

 

 

גם גייתנר אמר כי הכלכלה האמריקאית מתחזקת באופן עקבי מה שמאפשר לתקן את הנזקים שנגרמו בתקופת המשבר הפיננסי. אבל הוא הזהיר שבסוף השנה הכלכלה עלולה להיתקל בקשיים לא מבוטלים, "צוק פיסקאלי" כהגדרתו, מאחר שבמועד זה יפוגו הקלות מס שנועדו להקל את מצבם הכלכלי של אמריקאים רבים. מצד שני הוא העריך כי הדבר יכול לפתוח פתח לגיבוש הסכם כלכלי בין המפלגות הדמוקרטית והרפובליקאית.

 

בראיון ל-CNBC אמר גייתנר כי אירופה מתנהלת טוב יותר בכל הנוגע למשבר החובות. הוא הוסיף כי "המשחק הפיננסי" בין סין לארה"ב נוטה כעת יותר לטובת מדינתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים