שתף קטע נבחר

אריה מליניאק

רץ למרחקים ארוכים מאוד

יכול להיות שההצלחה של אריק זאבי תכניס לפרופורציה את הקרנבל התקשורתי סביב הניסיונות הפתטיים של הכדורגל והכדורסל להגיע למונדיאל או לאולימפיאדה. לרוב הישראלים נשבר ממשהו הרבה לפני שהגיעו להישג. אין סבלנות ואין התמדה. אריה מליניאק על ההישגים של הג'ודו

הדבר הכי נכון לעשות עם הצלחה הוא לתחקר ולשכפל אותה. במיוחד במדינה קטנה כמו ישראל, שלא יכולה לפזר משאבים לכל עבר וללא תכנון. כדי להצליח אנחנו חייבים להתמקד בענפים בהם יש לנו יתרון יחסי, לקבוע סדרי עדיפויות, ושם להשקיע – והרבה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

הצלחה בענפים האישיים דורשת מהספורטאי אופי, ומהמערכת תמיכה ואורך רוח. דרישות קצת מוגזמות בארץ בה חלומם של צעירים הוא כסף גדול במינימום זמן, או "אקזיט" בלשון העם.

 

אריק זאבי הוא ההפך הגמור. רץ למרחקים ארוכים מאוד. קם בבוקר ועושה בפעם המי־יודע־כמה את מה שהוא עושה יותר טוב מכולם. ג'ודו. לרוב

הישראלים נשבר ממשהו הרבה לפני שהגיעו להישג. אין סבלנות. אין התמדה.

 

את התקנה לפיה רק ספורטאי אחד יכול לייצג מדינה בכל מקצוע אולימפי, המציאו בשביל שמדינות כמו ישראל יוכלו להתמודד עם אימפריות ספורט כמו ארה"ב, רוסיה ויפן. אבל בג'ודו אנחנו כל כך טובים, שהסידור הזה פוגע דווקא בנו.

 

נאלץ לעלות במשקל כדי להגיע ללונדון. אורי ששון (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
נאלץ לעלות במשקל כדי להגיע ללונדון. אורי ששון(צילום: יועד כהן)
 

 

אורי ששון נאלץ לעלות במשקל כדי לנסות להשיג כרטיס ללונדון, כי במשקל שלו זאבי מסרב לפרוש, וממשיך לאסוף מדליות בגיל 35. גם ירדן

ג'רבי, מדליסטית כסף באליפות אירופה, לא תתחרה בלונדון. בכרטיס היחיד במשקל שלה מחזיקה כבר אליס שלזינגר. צרות של עשירים.

 

אולי ההצלחה הסיטונית של הג'ודו בתחרויות בינלאומיות תכניס לפרופורציה את הקרנבל התקשורתי סביב הניסיונות הפתטיים של הכדורגל והכדורסל להגיע למונדיאל או לאולימפיאדה. על הצלחה בתחרויות עצמן אי אפשר אפילו לחלום.

 

אף ג'ודוקא לא מוכר חולצות יותר מכוכב כדורגל. זאבי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אף ג'ודוקא לא מוכר חולצות יותר מכוכב כדורגל. זאבי(צילום: AFP)

 

מדליה אולימפית היא לפעמים תוצאה של יכולת להגיע לשיא ברגע הנכון. ארבע מדליות זהב באליפויות אירופה מצביעות של שליטה לאורך זמן.

משהו נכון בעבודה שלו. אני לא מכיר מדינה בה אלוף ג'ודו מוכר יותר חולצות מכוכב כדורגל. ספק אם יש בעולם ג'ודוקא שחולצות שלו נמכרות בחנויות.

 

  • לונדון 2012 - האתר האולימפי המיוחד והמקיף ביותר של ynet ספורט

 

המימון לענפים הקטנים צריך לבוא מהמדינה וגם מחסויות. למזלו של אריק זאבי חברת "מגדל" תומכת בו כבר שנים, וההצלחה שלו חייבת לשמש מודל לספונסרים נוספים, שמעדיפים לשים שלט במגרש כדורגל על פני חסות לספורטאי צעיר ומבטיח. ההצלחה של הג'ודו נותנת הרבה חומר למחשבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים