שתף קטע נבחר

נפתלי בנט יודיע על כניסה לחיים הפוליטיים

מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר יודיע על כך בימים הקרובים. למקורביו אמר בנט שהוא מתלבט אם להתמודד על ראשות המפד"ל או להקים תנועה עצמאית חדשה

באווירת הבחירות: מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר נפתלי בנט יודיע בימים הקרובים על כניסה לחיים הפוליטיים. אמנם טרם נבחרה הפלטפורמה וההתלבטות, אומרים מקורביו, היא בין התמודדות על ראשות המפד"ל ובין מרוץ לכנסת במסגרת תנועה עצמאית חדשה.

 

סוער במערכת הפוליטית :

 

כך או כך, הקים בנט בימים האחרונים תנועה חדשה בשם "ישראלים" ומטרתה לאתגר את הכוחות הימניים במפה הפוליטית. באחרונה, אומרים גורמים בתנועה, קיימת מצדם תחושה שראש הממשלה בנימין נתניהו "קורץ" למרכז, מתמתן בעמדותיו, ויש צורך בסמן ימני שיתווה את הדרך. בימים האחרונים הוקם לתנועה החדשה עמוד פייסבוק חדש, ואליו מצטרפים בהדרגה תומכים חדשים.

 

הנושאים המרכזיים שיודגשו הם: "החזרת הציונות למרכז", קידום התוכנית המדינית והסיפוח החלקי שפרסם באחרונה בנט, וחיבור של דתיים וחילוניים. בימים האחרונים ועל רקע הקמת התנועה, קיבל בנט פניות להתמודד על ראשות תנועת המפד"ל, אך טרם החליט בנושא.

 

תנועת "ישראלים" היא חילונית ודתית. בנט, רס"ן במילואים, שירת בסיירת מטכ"ל, שימש כראש לשכתו של בנימין נתניהו בשנים 2008-2006 והיה מנכ"ל מועצת יש"ע. הוא ייסד ושימש מנכ"ל בחברת הייטק, שעשתה אקזיט ונמכרה ב-145 מיליון דולר.

 

 גורמים המעורים בכוונותיו אומרים כי אחת מן המטרות שהוצבו לתנועה שקמה היא להביא עשרה מנדטים ולשמש אלטרנטיבה למפלגות כמו המפד"ל והאיחוד הלאומי שלטענת הגורמים "לא סיפקו את הסחורה" ו"לא היו גורמים משמעותיים בכל התרחישים האחרונים".

 

לדברי גורמים, קיים כיום ייאוש בציבור הדתי לאומי ויש צורך בחילופי דורות פוטנציאליים. בנט אישר כי קיבל פנייה להתמודדות וכי הוא שוקל את הדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפד"ל או לבד? נפתלי בנט
צילום: ירון ברנר
"קורץ למרכז". נתניהו
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים