שתף קטע נבחר

הפתעה לאולימפיאדה: טילים נגד מטוסים על הגג

תושבים בשכונה היוקרתית בואו שבמזרח לונדון קיבלו לאחרונה עלונים המודיעים להם כי הרשויות יציבו צוות של 10 חיילים ושוטרים בפרויקט המגורים שבו הם גרים, למשך כל המשחקים האולימפיים שייערכו בקיץ. זו הפעם הראשונה מאז מלחמת העולם השנייה, שמציבים טילים נגד מטוסים בתוך שטח הבירה הבריטית.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

העיתון הבריטי "הטלגרף" דיווח הבוקר (יום א') כי הסיבה לכך היא שמשרד ההגנה הבריטי החליט להציב במגדל במתחם טילים נגד מטוסים כחלק ממערך ההגנה האולימפי. בריאן ווילאן, אחד הדיירים סיפר: "הם הולכים לערוך ניסוי בשבוע הבא, ויציבו את הטילים על הגג מעלינו, ומאחור במגדל ישכנו את השוטרים ואת החיילים במשך חודשיים".

 

"זו קהילה פרטית וסגורה עם מגדל שעון ישן, שעכשיו הוא פיר מעלית. העלון של משרד ההגנה טוען שזהו הבניין היחיד שמתאים לכך בסביבה, ושיהיו פה אנשי כוחות הביטחון לאורך כל שעות היממה. אני לא בטוח אם הם יגורו בבניין", הוסיף ווילאן.

 

הדייר הממורמר גם הדגיש שלדעתו החיילים והשוטרים יפריעו לשגרת החיים השלווה בבואו. "יש לנו חדר כושר וברכה, וכבר ראו אותם שם. אנחנו מתחילים לחשוב שיהיה שם מעין בסיס צבאי, לא בדיוק אידיאלי. חברת הניהול בפרויקט חילקה את העלונים. האווירה הכללית שלהם הייתה 'חדשות טובות, אנחנו בני מזל', אבל המצב לא נורמלי – לא צריך לכפות אותו על אנשים".

 

בשל התלונות נבדק ההליך שבו הוצבו הטילים, אך עדיין לא ברור כיצד ההחלטה התקבלה בדיוק, ואם הבעלים קיבלו כסף תמורת נוכחות הצבא במקום. דובר של משרד ההגנה אמר: "כפי שהודענו בחג המולד, מערכות הגנה אווירית ייפרסו כחלק מתוכנית ההגנה הרב-שכבתית שלנו למשחקים האולימפיים. בהתבסס על דעת הצבא, זיהינו כמה אתרים, ואנו פועלים עם הרשויות המקומיות ובעלי הנכסים לצמצום ההשפעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר ההגנה הבריטי על רקע הטילים
צילום: AFP
מומלצים