שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לקרוא את העתיד: על קלפי סגולה
  לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לעשות משהו שקשור אלינו באופן אישי, מעין תחושה פנימית שמציקה ואם לא נפעל לפיה העולם יגרום לנו לעשות זאת. אורלי נירן יהלום עם סיפור אישי ועל המשתמע ממנו

  הספר קלפי סגולה נכתב על ידי ג'יימי סאמס ודייויד קארסון. קלפי סגולה הם קלפים המבוססים על סגולות הריפוי של החיות על פי הפילוסופיה של הילידים האמריקנים (אינדיאנים). חפיסת קלפי הסגולה מכילה 52 קלפים עם איוריה שובי הלב של אנג'לה ורנקה. כל חיה מביאה לחיינו שעור של צמיחה דרך סגולות הריפוי שלה.

   

  הפגישה הראשונה שלי עם קלפי סגולה הייתה בשנת 1994 לפני 18 שנה. עבורי הם היוו שער לראיית הנסתר ופיתוח יכולות התקשור שלי. מתוך סקרנות ומשחק פתחתי לעצמי מאות פתיחות שעזרו לי להגיע לבהירות בחיי האישיים. עברו כשנתיים עד שהתחלתי לקרוא בקלפים בתשלום עבור אנשים אחרים.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  קלפי הסגולה הפכו לחלק מחיי והסבו לי עונג רב. הקריאה בקלפי סגולה שונה מקריאה בטארות כיוון שמערכת הסמלים בכל קלף פשוטה יותר. אך דווקא הפשטות מאפשרת לקורא להסתמך יותר על האינטואיציה והיצירתיות האישית ופחות על חשיבה לוגית שחוסמת את הידיעה הפנימית. לכן העבודה שלי עם קלפי סגולה חיברה אותי להקשבה ותקשור ברמה גבוהה. שתי האיכויות החשובות ביותר לכל מי שקורא בקלפים.

   

  לאחר תקופה ארוכה של שימוש בקלפי סגולה שהביא לבליה של שתי חפיסות, חשתי צורך פנימי ליצור חפיסה אישית משלי שתכיל את התדר שלי בלבד. כיוון שמדובר ב-52 קלפים לא מצאתי את כוח הרצון לשבת ולצייר ולהקדיש לכך את הזמן הנדרש.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  המסר היה קיים אך אני לא הקשבתי. יום אחד יצאתי לטיול עם חברה. החלטנו לנסוע ולטייל באזור בית שמש והיערות היפהפיים שסביבה. עצרנו לפיקניק ליד הכפר הערבי אבו גוש. ישבנו לאכול ואת תיקנו הנחנו בצד. לפתע הופיעו נערים מהכפר וגנבו את התיקים. בתיק שלי היה ארנק עם מעט מאוד כסף והחפיסה שלי של קלפי סגולה. התלוננו במשטרת בית שמש וכעבור ימים מספר קיבלנו הודעה שהתיקים נמצאו. אלא שרק אחדים מהקלפים נמצאו והם כבר לא היו ראויים לשימוש.

   

  הבנתי את המסר. היה ברור לי שאני לא קונה חבילת קלפי סגולה חדשה. עלי לשבת ולצייר. ישבתי איירתי, הוספתי מספרים וכיתוב ויצרתי חבילת קלפי סגולה אישית לחלוטין עם התדר שלי. והודיתי לאלוהים על ה"עזרה" שגרמה לי להיפרד ממה שהייתי צריכה וליצור את החדש.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  מבחינתי כשמאנית, קלפי סגולה הם דרך נוספת לפענוח המסרים שהיקום מניח לפתח דלתנו כדי שנקרא נלמד ונרפא את נשמתנו. שמאנים נוהגים לצאת לטבע ולקרוא את מערכת המסרים בתוך הנוף סביבם. התבוננות בטבע לשם קבלת מסרים, או קריאה בעננים אהובה עלי במיוחד.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  אם אתם עובדים עם טארוט ועם קלפי סגולה, נסו פתיחה כפולה על אותה שאלה עם שתי החבילות. פתיחה כזו תמיד נותנת היבט נוסף ומעניין לגבי הבעיה. צריך להבין שהטארוט כמו גם קלפי סגולה משקפים את התהליך הפנימי של השואל ואת הדפוסים הרגשיים המנהלים את חייו. קלפים יכולים לשמש כלי המאיר ומכוון כל תרפיסט להבנת נפש המטופל. ואכן, עובדים סוציאליים רבים ותרפיסטים נעזרים בסוגי קלפים שונים הקיימים כיום בהיצע מגוון.

   

  החשוב ביותר עבור אלו הזקוקים לסיוע ופונים לעזרת מתקשר להבין שיש משמעות ליכולת ההדרכה וכשרונו של האדם אליו הם פונים לא רק כקורא אלא גם כמורה רוחני.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  חשוב להבין שהמטרה מעבר ל"ראיית העתיד" היא מודעות והבנת הדפוסים הנדרשים לשינוי. מסרים מגבילים או שליליים יכולים ליצור נזק כאשר ראיית האמת מתעוותת על ידי אדם שאינו מודע. זכור לי ספור של אישה שבעלה נפטר באופן פתאומי והיא חשה רגשי אשמה שהמעגל האישי ביניהם לא נסגר. היא פנתה לקוראת בקלפים ידועה כדי לשאול אם הוא עדיין כועס עליה. אותה קוראת טענה שכן, הבעל הנפטר עדיין נוטר לה טינה. היא חיזקה באישה אומללה זו את הדפוס הקיים אך לא ידעה כיצד לעזור לה להתמודד עם המצוקה הנפשית וגרמה לה לצער רב וייסורי מצפון. קורא בקלפים, בקפה, או בכל טכניקה אחרת צריך לשקול היטב את מלותיו כי למילים יש עוצמה ומשמעות.

   

  לעומת זאת, ישנם מצבים בם כשמאנית, רואת נסתר עלי לבטא את המסר במילים בהירות וחריפות, כדי ליצור את השינוי הנדרש. כאשר מגיעה אלי בחורה שנמצאת בקשר זוגי אשלייתי שמזיק לה ושואלת אם היא תתחתן עם הבחור כשברור שאין לו שום כוונה כזו, אז אין כמובן ברירה אלא להעמיד אותה על טעותה. כמתקשרת בעלת ניסיון רב למדתי כיצד להעביר מסרים בהתאם ליכולת ההכלה של מי שלפני ובאופן שיעורר למודעות אישית, וצמיחה.

   

   (צילום: אורלי נירן יהלום) (צילום: אורלי נירן יהלום)
  (צילום: אורלי נירן יהלום)

   

  למתחילים ללמוד ולתרגל קריאה בקלפי סגולה אני ממליצה לפתח במקביל את הקשר עם המיסתורין הגדול דרך מדיטציה ולהיפתח לחיות כמורות בעלות עוצמה. כדי לקרוא בקלפי סגולה עלינו להיפתח לחיבור הטמון בנפשנו לטבע. מומלץ ראשית לעשות מסע שמאני או תהליך ליצירת קשר עם המדריכים הרוחניים שלנו.

   

  לפיתוח החישה והרגישות האנרגטית ישנם מגוון תרגולים. אחד מהם: אחיזת קלף של חיה שבחרנו בלי לראות וניסיון לחוש מה החיה שבקלף משדרת.

  החשוב בתרגול זה הוא לאו דווקא לזהות את החיה הספציפית אלא לחוש מה היא מקרינה ומה מתעורר בנו באופן אסוציאטיבי עם אחיזת הקלף. למשל: האם זו חיה רכה ומתוקה? האם היא מסוגלת לעוף וקשורה ליסוד האוויר? האם החיה מקרינה חיבור למים?

   

  תרגול נוסף המפתח את הרגישות הוא התמקדות בבעיה אישית והתבוננות בסביבה הקרובה לקבלת מסרים והבנת פתרון הבעיה.

   

  חשוב כמובן להבין שקלפי סגולה הם חלק מתוך הפילוסופיה האינדיאנית ומבוססים על ארבעת רוחות השמיים: קלף הדרום הוא לב הבעיה המייצג את הילד הקטן המקום בו אנו עומדים בתוך התהליך. (או השואל המבקש את עזרתנו), קלף המזרח שתמיד בצד ימין שלנו הוא תחילת התהליך או העבר בהקשר לשאלה הנשאלת, קלף הצפון מייצג את חיית המורה הפנימי ממנה עלינו ללמוד כיצד להתמודד עם הבעיה והמערב משמאלנו הוא העתיד המראה לאן זורם התהליך שאנו חווים.

   

  לא משנה באיזה כלי לקריאת העתיד אתם בוחרים, זכרו שהמטרה היא תמיד מודעות והדרכת הנשמה בדרך חזרה הביתה.

   

  • אורלי נירן יהלום, אשת סגולה, מורה רוחנית ומתקשרת, מחברת הספר בינת הלווייתן מנהלת מרכז מעוף מקודש ללימודי שמאניזם וריפוי תודעה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לקרוא את העתיד: על קלפי סגולה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים