שתף קטע נבחר

הבן דקר בלי סיבה, קרוביו התפרעו בביהמ"ש. צפו

לאחר שהשופט שלח את סתיו הרוש לארבע שנות מאסר החלו בני משפחתו, בהם סבתו, להתפרע: "על מה ארבע שנים? הוא רק דקר". ארבעה בני משפחה עוכבו לחקירה

קטטה אלימה בבית המשפט: קרובי משפחתו של סתיו הרוש מתל-אביב, שנשלח הבוקר (יום א') לארבע שנות מאסר בגין דקירת שני צעירים בלי סיבה, התפרעו בבית המשפט המחוזי בתל-אביב לאחר הקראת גזר הדין. ארבעה מבני משפחתו של הנאשם עוכבו לחקירה קצרה ושוחררו לאחר מכן.

 

לאחר שהשופט צבי גורפינקל סיים להקריא את גזר הדין, התפרצו בני משפחתו של הרוש בזעם וקבלו על גזר הדין החמור לטענתם. אנשי משמר בתי המשפט הגיעו למקום וניסו להרגיע את המתפרעים. אמו של הנאשם זעקה בין היתר: "על מה ארבע שנים?".

 

הניסיונות של אנשי משמר בית המשפט להשליט סדר לא צלחו ובשלב מסוים המהומה הוחרפה. סבתו של הנאשם החלה לצרוח ולהכות את פניה בידיה ובני משפחה נוספים החלו לקלל. אחרי שחלק מקרובי המורשע נאזקו המהומה התעצמה. אחד מבני המשפחה זעק: "הוא רק דקר, כזה עונש חמור על דקירה?" בני המשפחה טענו כי המאבטחים היו אלה שהתגרו בהם. אחרי דקות ארוכות הצליחו המאבטחים להשיב את הסדר על כנו.

 

המהומה שככה אחרי דקות ארוכות. בית המשפט המחוזי בתל-אביב, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המהומה שככה אחרי דקות ארוכות. בית המשפט המחוזי בתל-אביב, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

  

חלק מקרובי הנאשם נאזקו. בית המשפט המחוזי, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חלק מקרובי הנאשם נאזקו. בית המשפט המחוזי, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 

בני המשפחה קבלו על חומרת העונש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בני המשפחה קבלו על חומרת העונש(צילום: מוטי קמחי)

 

סתיו הרוש הורשע על פי הודאתו בכך שדקר באוקטובר האחרון באמצעות בקבוק שתייה מנופץ שני צעירים וגרם להם לפציעות. בכתב האישום המתוקן צוין כי הרוש, שהיה אז חייל בשירות סדיר, הניף את הבקבוק לעברו של אחד הצעירים במטרה לגרום לו חבלה, אולם צעיר אחר שחזה באמור, ביקש להגן על חברו והושיט את ידו הימנית לעבר פניו של הצעיר השני כדי לחסום את דקירתו בצוואר באמצעות שבר הבקבוק.

 

כתוצאה מכך דקר הנאשם את ידו של אחד הצעירים שהושטה כאמור לעבר צווארו של חברו באמצעות שבר הבקבוק, וגרם לו חתכים עמוקים בכף ידו. החבר עצמו נשרט כתוצאה מהמעשה בצווארו. כתוצאה מהפגיעה בידו, נגרמו לצעיר שהושיט את ידו קרעים בגידים ובעצב מדיאני בכף יד ימין

והוא נזקק לניתוח לאיחוי הקרעים תוך שקיימת אפשרות לגרימת נזק קבוע בתנועות האצבעות. בגין אירועים אלה הורשע הרוש על פי הודאתו, בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות כלפי אחד הצעירים ובעבירה של גרימת חבלה של ממש כלפי הצעיר השני.

 

השופט צבי גורפינקל כתב בגזר הדין כי "המעשים שבהם היה הנאשם מעורב חמורים מאין כמותם. ללא כל סיבה התגרה הנאשם בקבוצת צעירים ואלמלא חבר שהושיט את ידו ובלם את הדקירה, לא מן הנמנע שלא היו דנים כאן בתיק של גרימת חבלה חמורה אלא בתיק רצח או הריגה".  

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהומה בבית המשפט המחוזי, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים