שתף קטע נבחר

שטייניץ האריך את הנחת המס לחברת החשמל

ההנחה המקורית - הפחתת מס של 88% על סולר להסקה והפעלת תחנות כוח - ניתנה עד לסוף אפריל והוארכה עד סוף השנה על מנת למנוע זינוק בתעריפי החשמל לצרכנים

שר האוצר יובל שטייניץ האריך היום (א') את הנחת המס שהוענקה בתחילת השנה לחברת החשמל, לפיה סולר להסקה והפעלת תחנות כוח יזכה להפחתת מס של 88%.

 

ההנחה המקורית ניתנה עד לסוף אפריל, אולם כפי שפורסם ב"כלכליסט" שר האוצר התחייב להאריך את ההנחה עד לסוף 2012. במידה וההנחה הייתה יורדת לרמתה משנה שעברה (69%) או נעלמת כליל היה נרשם זינוק מיידי בתעריפי החשמל לצרכנים.

 

לעניין זה מפרסם היום משרד האנרגיה והמים את נתוני השימוש בדלקים ברבעון הראשון של 2012, מהם עולה שבחודשים ינואר-מרס צרכה חברת החשמל 520 אלף טון סולר להסקה, זאת לעומת 20 אלף טון בלבד ברבעון הראשון של 2011, עלייה של 2,500%. הסיבה לצריכה הגבוהה: העידרו של הגז המצרי מחייב את חברת החשמל להפעיל חלק ניכר ממתקניה באמצעות סולר. 

 

גם הצרכן הישראלי הרגיש את המעבר מדלק ידידותי וזול יחסית לדלק יקר ומזהם - מאוגוסט האחרון עלה תעריף החשמל בכ-25%, מהלך שנועד לממן עבור חברת החשמל את רכישת הסולר החריגה. מצבה הפיננסי של חברת החשמל לא מאפשר לה לממן את רכישת הסולר בעצמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר יובל שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים