שתף קטע נבחר

דרך ארוכה: גלויה שנשלחה ב-1958 הגיעה ליעדה

אם תזדקקו בקרוב לשירותי הדואר של שיקגו אולי כדאי שתחשבו על יונת דואר במקום: גלויה שנשלחה משיקגו ב-1958 הגיעה סוף סוף ליעדה הסופי - באיחור של 54 שנים. אף על פי שהגלויה נשלחה הרבה לפני שמייסד פייסבוק מארק צוקרברג בכלל נולד, לרשת החברתית תפקיד מרכזי בהגעתה לנמען המיועד.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

הגלויה, על גבה תמונה של האקווריום בשיקגו ושאותה שלחה לו אמו לפני יותר מחמישה עשורים, הגיעה באחרונה אל ביתו של סקוט מקמארי. הגלויה נשלחה אל הבית שבו גדל מקמארי ברחוב קליירמונט ליין שבמדינת ג'ורג'יה, אך היא הגיעה אל תיבת הדואר של אליזבת פאלצ'ר המתגוררת ברחוב קליירמונט ליין שבפלורידה. סיבת עיכוב הגעת המכתב ביותר מיובל שנים נשארה בגדר תעלומה.

 

פאלצ'ר החליטה לחפש אחר הנמען המקורי, ופרסמה תמונה של הגלויה בעמוד

הפייסבוק. בעזרת חבריה היא הצליחה לאתר את מקמארי. מקמארי בן ה-71 סיפר כי הוא ישר זיהה את כתב ידה של אמו. בינתיים בהנהלת האקווריום בשיקגו כבר הציעו למקמארי להגיע אליהם לסיור באתר שבו ביקרו הוריו לפני יותר מחמישים שנה.

 

אם אמו של מקמארי הייתה שולחת את הגלויה בדואר ישראל אולי היא הייתה זוכה לפיצויים גבוהים על האיחור. בית המשפט לתביעות קטנות פסק ב-2008 פיצויים בגובה 5,000 שקלים לאדם ששלח מכתב בשירות "דואר אקספרס", שבו המכתב צריך להגיע ליעדו באותו היום, אך המכתב נשלח רק לאחר שבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזל שהמציאו את הפייסבוק
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים