שתף קטע נבחר

אובמה חשף את סיסמת הבחירות: "קדימה"

מטה הבחירות של נשיא ארה"ב פרסם סרטון שבו נמנים הישגיו של אובמה אך נאמר ש"יש עוד הרבה לעשות". במקביל, מצדו של רומני פורסם סרטון קודר בשם "הבטחות שהופרו". צפו

חודשים ספורים לפני הבחירות לנשיאות, חושף מטה הבחירות של נשיא ארה"ב ברק אובמה סיסמת בחירות חדשה – "קדימה" (Forward). הסיסמה הקצרה נחשפה בסרטון תעמולה שפורסם היום (יום ב'). מטה אובמה מסר כי הסרטון יוקרן בעצרות הבחירות הראשונות שיערוך הנשיא בשבת באוהיו ובווירג'יניה.

 

 

הסרטון מסמן את הנושא המרכזי והצפוי של הבחירות האלה – הכלכלה. הוא נפתח בתיאור של המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב, המציאות שבתוכה נבחר אובמה לנשיאות. הוא ממשיך בהבטחתו של הנשיא בנאום ההשבעה שלו להתמודד עם האתגר. לטענת הסרטון, תוכניתו של אובמה הצילה 4.2 מיליון מקומות עבודה. "הנשיא מעולם לא ויתר עלינו", אומר הקריין.

 

הסרטון ממשיך ומונה הישגים נוספים של אובמה, בהם רפורמת הבריאות וביטול המדיניות נגד הומוסקסואלים בצבא.

 

 

לאחר רשימת ההישגים שנזקפת לזכותו, עובר הסרטון למתקפה. "במקום לעבוד יחדיו להרים את אמריקה, הרפובליקנים פתחו בקמפיין להוריד את הנשיא". הסרטון לא פוסח כמובן גם על הריגתו של אוסמה בן-לאדן וממשיך בהכרזה

על הנסיגה מעיראק. אולם אלו נושאים שוליים, והסרטון מסתיים בחזרה לנושאים הכלכליים ובפנייה ישירה למעמד הבינוני.

 

מנגד פרסם היום מטה המועמד הרפובליקני מיט רומני סרטון משלו תחת הכותרת "הבטחות שהופרו". הרפובליקנים מאשימים בסרטון הקודר כי הנשיא לא מימש את הבטחתו לשים קץ למיזמים ממשלתיים בלתי מתפקדים, וכראיה לכך מציגים בזבוזים במשרדי ממשלה ואת החוב הלאומי. רומני עצמו לא מוזכר בסרטון, שמסתיים בסיסמה: "אובמה לא עובד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קדימה" של אובמה
"אובמה לא עובד" של רומני
צילום: AP
אובמה ורומני
צילום: AP
מומלצים