שתף קטע נבחר

כמה תרוויח מנכ"ל לאומי רקפת רוסק-עמינח?

רוסק-עמינח, שנכנסה היום באופן רשמי לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי, תהנה ממשכורת חודשית של 180 אלף שקל, הכפלת פיצויי הפיטורים במקרה פרישה ומענק שנתי נכבד

תפקיד חדש - תנאים חדשים. המנכ"ל החדש של בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח שנכנסה היום (ג') לתפקיד באופן רשמי, תזכה לשדרוג משמעותי בתנאי העבודה, כך החליט דירקטוריון הבנק.

 

 

על פי התנאים החדשים, משכורתה החודשית של רוסק-עמינח תעמוד על 180 אלף שקל בחודש, זאת בנוסף לשלל ההטבות הכספיות הנוספות שאינן כלולות בשכר הבסיס. אם תתפטר מתפקידה בבנק, לאחר 15 שנות ותק בבנק, לפחות, תהיה זכאית לפיצויים בסכום השווה ל- 200% (במקום 100% לפי הסכם העבודה הקיים) ממשכורתה החודשית האחרונה, כפול מספר שנות עבודתה בבנק, ובתוספת ההפרשות לתגמולים.

 

כמו כן סוכם כי במקרה של התפטרות, על המנכ"ל תחול תקופת צינון של שישה חודשים, אשר במהלכם לא תכהן במשרה או בתפקיד במוסד בנקאי או בכל עסק אחר הנותן שירותים פיננסיים או מתחרה בבנק, זולת אם אישר זאת הבנק. בתקופה זו תהיה זכאית למשכורת ולכל יתר התנאים הנלווים. בנוסף המנכ"ל זכאית למענק שנתי בהתאם ובכפוף לאמור בתוכנית המענק להנהלה בבנק.

 

יתר הסעיפים הכלולים בהסכם העבודה החדש של רוסק-עמינח זהים לסעיפי ההסכם שהיה בעת כהונתה כמשנה למנכ"ל הראשי.

 

מהבנק נמסר כי "ועדת הביקורת ודירקטוריון הבנק סבורים כי תנאי ההתקשרות עם המנכ"ל הראשי, לאחר עדכונם, הינם סבירים ועומדים באמות המידה הנהוגות במערכת הבנקאית בישראל ובשים לב לגודלו ולהיקף פעילותו של הבנק ובהתחשב במאפייני תפקיד המנכ"ל הראשי של קבוצת לאומי, וניסיונה וכישוריה של המנכ"ל הראשי".

 

קובי הבר יחליף את רוסק עמינח בחטיבה העסקית

בשנת 2010 עמדה משכורתה החודשית של רקפת רוסק עמינח (ללא הפרשות סוציאליות ותנאים נוספים) בתפקידה כמשנה למנכ"ל וראש החטיבה העסקית, על 107 אלף שקל בחודש. סך המענקים שקיבלה בשנה זו עמדו על 1.45 מיליון שקל והפרשות סוציאליות על סך 525 אלף שקל. 

 

מנכ"ל הבנק בשנת 2011, גליה מאור, עם וותק של 17 שנה בתפקיד, קיבלה שכר חודשי של 243 אלף שקל. שנה קודם, ב 2010, עמד השכר החודשי של מאור על 195 אלף שקל, מענק שנתי של 4.4 מיליון שקל והפרשות סוציאליות בהיקף של 1.6 מיליון שקל.

 

רקפת רוסק-עמינח (46) נשואה + 2, היא מוסמכת במינהל עסקים (M.B.A) ובוגרת בחשבונאות וכלכלה (B.A) ובמשפטים (L.L.B), מאוניברסיטת תל אביב.

 

רוסק-עמינח עובדת בלאומי ב-8 השנים האחרונות וכיהנה עד כה כמשנה בכיר למנכ"ל וכראש החטיבה העסקית של הבנק. בין השאר היתה אחראית רוסק-עמינח על מערך בניה ונדל"ן של הבנק ומערך אשראים מיוחדים, ושימשה כמנהלת האשראי הראשית של קבוצת לאומי.

 

טרם הצטרפותה ללאומי, היתה שותפה במשרד רו"ח סומך-חייקין KPMG, ובין השנים 2003-2000 כיהנה כמנכ"ל המשרד. בין השנים 1994-1992, כיהנה כעוזרת למשנה למנכ"ל לאומי דאז, גב' גליה מאור.

 

רוסק-עמינח הודיעה היום גם על מינויו של קובי הבר (לשעבר ראש אגף התקציבים באוצר) לראש החטיבה העסקית, התפקיד אותו מלאה עד היום. במסגרת זו יהיה אחראי על המערך העסקי, החטיבה למימון מורכב ונדל"ן ומערך האשראי. הבר, הזוכה להערכה רבה במערכת הבנקאית, הצטרף ללאומי בינואר ללאומי בינואר 2009, ומאז הוא מכהן כחבר הנהלה וכראש החטיבה לכספים וכלכלה.

 

הבר (43) מוסמך ובוגר בכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן, פרש ממשרד האוצר בסוף 2007, אחרי קדנציה בת 4 שנים כממונה על התקציבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רון קדמי
רקפת רוסק עמינח
צילום רון קדמי
מומלצים