שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר פלג
  מושב לצים / על פגישת 14 המנהיגים
  תראו מי הפיגורות שהתכנסו כדי להבריא את הכדורגל ולהילחם באלימות: אנשים שמשתלחים בשופטים, עבריין שהתחבא למשטרה בארון ואחד ששומר על זכות השתיקה כבר 20 שנה

  הצבועים - רק הכסף מעניין אותם

  14 מנהיגים נפגשו השבוע בכפר המכביה. זוכרים למה הם החליטו להתכנס? אה כן, בגלל איזו קטטה קטנטנה באזור הספארי, שהצטרפה לתקרית פצפונת במושבה. ועל מה דיברו ג'קי וחבורתו? בעיקר על "נושאים מסחריים וכלכליים". במלים אחרות: על כסף. בסוף הם גם פירסמו הודעת תמיכה בחבר שלהם, עבריין בעברו, שבמשטרה הגיעו למסקנה שדווקא נגדו יש ראיות להגשת כתב אישום.

   

  עוד טורים של עמיר פלג

   

  ואם כבר התכנסנו בגלל האלימות, בואו נבדוק מי המשתתפים. קודם כל היוזם, הלוחם והקמב"ץ, ג'קי בן זקן, שמחזיק רקורד נכבד של השתלחויות והעלבות שופטים. מורשת הקרב שלו רק בארבעת החודשים האחרונים כוללת העלבת שופט במשחק מול עכו, התנהגות בלתי הולמת נגד מכבי פ"ת, ועוד התנהגות בלתי הולמת לצד העלבה וביזוי המוסדות השיפוטיים בהתאחדות. על הסעיף האחרון הוא גם הורחק לארבעה חודשים. ולא שכחנו איך הגן בלהט על יא יא פטי, שנקלט במצלמות יורק לעבר ולדימיר דבאלישוילי. אלימות? העיקר שהבלם שלו ייצא בלי עונש. טפו־טפו־טפו.

   

  מנהיגי הדור. שרצקי, בן זקן, שחר וטביב (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
  מנהיגי הדור. שרצקי, בן זקן, שחר וטביב(איור: אופיר בגון)

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  נעבור לאיזי שרצקי, שנבחר לחמישייה הפותחת של הפורום לצרכי מו"מ. לפני שש שנים, במהלך אימון של ק"ש, בעט המאמן דאז אייל לחמן בבטן של שחקנו נביל נאסר א-דין. ואיך טיפל באלימות האציל מהגליל? לחץ שהסיפור לא יפורסם. בהזדמנות אחרת, הוא התנשא על כתב ערוץ הספורט, תושב העיר, ונזף בו: "אם לא אני, אין לך מה לאכול", ואח"כ גם הורשע בהתאחדות באיום ובהעלבת שופט.

   

  שאהר חלאילה, נציג סכנין בוועידת ה-ג'י 14, התנפל בזמנו על השופט אסף קינן, ולא מזמן גם הורחק לשלושה חודשים בגלל העלבת שופט. לצידו בפורום ישב ציון ויצמן מעכו, שזכור בעיקר בזכות סגנונו המעודן והכינוי שהדביק למאמנו אלי כהן: "מרוקאי עם אגו". לפני כן הוא גם לעג למאמן שהפך את הקבוצה המסכנה שלו לחברה קבועה בליגת העל: "אתם כמו דגים מתים, באים לעבודה רק כדי לקחת את הכסף". בקיצור, לא על-שם הוויצמן הזה קראו למכון ברחובות.

   

  בן זקן. הלוחם והקמב"ץ (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  בן זקן. הלוחם והקמב"ץ(צילום: עוז מועלם)

   

  והייתה שם, בוועידת הפסגה, עוד אישיות שהיא דוגמה ומופת לכבוד הדדי ולדרך-ארץ: הברון מרמת-השרון, סר מאיר יצחקי. אדם שהורשע בהתנהגות בלתי הולמת ובהעלבת שופט, ושכמו שרצקי, ליכלך על המאמן שלו מעל כל במה אפשרית. כשהג'נטלמן יצחקי התבקש להתייחס לאשפוזו של מומי זפרן, הוא אמר: "שלא ישחק אותה מסכן", ואף כינה אותו: "הנוכל, הגמד".

   

  עם כל האנשים הקטנים האלה נפגשו גם יתר אבירי ליגת העל, והצליחו לדבר אליהם בגובה העיניים. כמו-כן השתתפו בכנס: פרקליט הקבוצה הכי גזענית במזה"ת, והלורד ממיאמי, שבא לדון בעתיד הכדורגל, שבוע אחרי שהכריז שהוא עוזב בגלל האלימות. אנחנו מדברים כמובן על אלי טביב, שבעבר החליף זהויות כדי לברוח מהארץ והתחבא בארון כשהמשטרה הגיעה לעצור אותו.

   

  העיקר שבסוף החבר'ה ניסחו הודעה שעליה חתם אפילו יואב כץ: "כולנו מבטאים שאט-נפש מהתנהגות אוהדי הפועל ת"א נגד אלי טביב ומשפחתו". ומה עם עלי חטיב ומשפחתו? אפילו לא מילה.

   

  גם הוא ברשימה. אלי טביב (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  גם הוא ברשימה. אלי טביב(צילום: ראובן שוורץ)

   

  המתנדב - פתאום שחר נותן כתף

  ומי ישב בראש השולחן באותו כינוס? נשיא מכבי חיפה. כבר שנים ארוכות שהכדורגל פה מידרדר מקצועית, כלכלית ומוסרית, הקהל הולך ופוחת והאלימות עולה וגואה - ויעקב שחר שותק כמו דג (חי). אחרי התוהו במושבה והבוהו בווינטר ציפינו לאיזה גינוי, זעזוע, שאט-נפש. שום כלום. והנה עכשיו, כשלוזון מציע לו לכהן בוועדה להבראת הכדורגל - שחר נרתם למאבק, וכג'קי תופס מנהיגות - יענקל'ה מתייצב. בוקר טוב אדוני המלך, איפה היית ומה עשית ב־20 השנים האחרונות?

   

  הכדורגל שקע לתהומות האלה בגלל שאתה וחבריך הייתם בנבדל פאסיבי כל השנים. לא צייצתם כשמינו את האחיין של היו"ר למאמן נבחרת, והעיפו בשבילו מאמן באמצע קמפיין. עשיתם קולות של שטיח כשזרקו מהנבחרות הצעירות מאמנים מנוסים ומינו במקומם סחבקים. מילאתם פיכם מים כשעבריינים נכנסו לענף, גזרתם על עצמכם שתיקה כשכרטיסי ילד אזלו באצטדיונים ריקים, הפכתם אילמים כשמשפטנים ודיינים חתמו קבע בהתאחדות.

   

  שחר, לצד לוזון וטביב בחצי גמר הגביע (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  שחר, לצד לוזון וטביב בחצי גמר הגביע(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בין שחר ללוזונים יש סוג של קשר עסקי אוטו־ביוגרפי. המשפחה מחזיקה בפ"ת סוכנות מכוניות שהוא מייבא, וחברת ההשכרה שבבעלותו נותנת שירותים להתאחדות. עם אחד הרכבים האלה, היו"ר עשה לא מזמן תאונה וגובש נגדו כתב אישום. עכשיו שניהם נזכרו לבדוק מי אשם בתאונת השרשרת של הכדורגל הישראלי. מה שבטוח, לא תהיה פה השתתפות עצמית.

   

  המתחסדים - עונש סלקטיבי בהפועל ר"ג

  ואם כבר מדברים על צביעות, דווקא עקבתי אחרי התגובות של ראשי הפועל ר"ג בעקבות ההתפרעויות בווינטר. לא היו"ר, לא הבעלים ולא המאמן, איש

  מהם לא הצליח להוציא מפיו נוסח גינוי, כולל שמות, לשחקנים שהתנהגו כמו חיות. והנה השבוע, מיד אחרי שליאור אסולין ואדריאן פרננדז הורחקו למעשה עד תום העונה, הקבוצה זרקה אותם, רק את שניהם, ו"הביעה סלידה" ממעשיהם.

   

  ליאור אסולין בבית הדין. פתאום זרקו אותו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ליאור אסולין בבית הדין. פתאום זרקו אותו(צילום: ראובן שוורץ)

   

  את חמומי המוח האחרים שנטלו חלק בתגרה - עוז יפרח, יוגב בן-סימון, אלי לוי, תמיר בן־עמי וטל חן - הקבוצה לא שיחררה. מעניין באמת למה. אפשרות א': סגנון הקיק-בוקס של החמישה היה יותר יעיל מזה של אסולין ופרננדז, שלא תמיד דייקו בחבטות. אפשרות ב': על החמישה האלה הקבוצה בונה לעונה הבאה, בניגוד לאסולין, שהפך גם ככה לשחקן ספסל, ולפרננדז, שלא סיפק את הסחורה.

   

  חשוב לציין שאחרי שהביעו סלידתם (משני מתאגרפים) וסליחתם (לחמישה אחרים), ראשי הפועל ר"ג הגישו ערעור להתאחדות, בטענה ש"המועדון לא היה אמור להיענש בשל מעשי השחקנים". בטח שלא. השחקנים האלה הרי שייכים בכלל למרכז הפועל, ואם תסתכלו טוב טוב על הסמל שמופיע להם על החולצה, תראו שאין שם בכלל כדור. יש מתאגרף!

   

  והכי משעשעת הייתה תגובתו של היו"ר, נתן דטנר, שבוע אחרי המהומה: "אני לא רואה את עצמי ממשיך בפרונט". הלו, אם אתה היית בפרונט, אני הייתי החתול שמיל.

   

  החתול שמיל היה בפרונט? נתן דטנר (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
  החתול שמיל היה בפרונט? נתן דטנר(צילום: חיים הורנשטיין)

   

  האבסורד - עטר וסיני רואים כפול

  ביום שני השבוע, אחרי שמכבי נתניה הפסידה למכבי ת"א, ראובן עטר נשאל על מכבי חיפה, וענה: "עכשיו אני מרוכז רק במכבי נתניה". אחרי כמה שעות הוא כבר קיים פגישת עבודה עם יעקב שחר ואיתמר צ'יז'יק.

   

  על מה הם דיברו? יענקל'ה ואיתמר בטח התעניינו על הרכש והצוות המקצועי, אבל ראובן, שמרוכז רק במכבי נתניה, כנראה השיב: "עזבו אתכם מהעונה הבאה. אפילו בדרך, מרוב שהייתי מרוכז בנתניה, כמעט עשיתי תאונה".

   

  על מה הוא חושב, חיפה או נתניה? עטר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  על מה הוא חושב, חיפה או נתניה? עטר(צילום: ראובן שוורץ)

   

  ועכשיו ברצינות, זאת בדיחה! מאמן שקבוצתו נלחמת על מקום באירופה, נפגש עם ראשי קבוצה שנאבקים על אותו דבר בדיוק, ושיקרה בתקופה שהוא כבר
  יעבוד אצלם. מה קרה, לא יכולתם לחכות עוד שלושה שבועות? יש גבול לזלזול באוהדים ובמועדון שראובן, כידוע, מרוכז רק בו.

   

  מגוחך ואבסורדי לא פחות מה שקורה בהפועל עכו. לפי הפרסומים, אחרי שאורי מלמיליאן השיב בשלילה, היו"ר ציון ויצמן שוחח עם משה סיני וסיכם איתו עקרונית. זאת למרות שבמחזור הלפני אחרון מכבי פ"ת תגיע לעכו, למשחק שעשוי לחרוץ את גורלה, ולא בטוח שהמארחים ישמחו להוריד ליגה את מאמנם המיועד.

   

  פ"ת או עכו? משה סיני (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  פ"ת או עכו? משה סיני(צילום: ראובן שוורץ)

   

  אתמול קראתי שהצדדים טרם יצאו בהודעה רשמית על המינוי כי העונה בעיצומה וסיני, כידוע, מרוכז כל־כולו במכבי פ"ת. אז על מה הוא שוחח עם ציון ויצמן? בואו ננסה לדמיין.

   

  ויצמן: "אהלן משה, סגרנו שאתה בא?".

  סיני: "נניח שכן, אבל אני מרוכז כל־כולי במכבי פ"ת".

  ויצמן: "כבר קניתי את אימורו לוקמן ואת אמייה טגה. מה דעתך?".

  סיני: "תיאורטית? שחקנים שהייתי לוקח לכל קבוצה. אבל אני מרוכז רק במכבי פ"ת".

  ויצמן: "אין בעיה, עם השכר נסתדר אבל תזכור - דגים מתים באים לעבודה רק כדי לקחת כסף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים