שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

בגלל האבל על אביו: דרעי משהה את ההכרזה

אמו של יו"ר ש"ס לשעבר ביקשה ממנו לשמור על מנהגי האבלות ובשל כך החליט דרעי לדחות ל-22 במאי את ההכרזה המתוכננת על הקמת מפלגה בראשותו. היום נפגש דרעי עם אחד ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, לשם קבלת לגיטימציה להתמודדות

המערכת הפוליטית תמשיך לכסוס ציפורניים: יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי, החליט לדחות את ההכרזה המתוכננת על הקמת מפלגה חדשה בראשותו שבמסגרתה יתמודד בבחירות. החלטת הדחייה התקבלה בעקבות האבל על מותו של דרעי, לפני כשבועיים. בכך הוא נעתר לבקשת אמו ולכן אין בכוונתו להכריז על תוכניותיו הפוליטיות לפני תום ימי 30 ימי האבל, ב-22 במאי.  

  

לקראת בחירות - דיווחים אחרונים ב-ynet:

ברשימת מפלגת לפיד: רוני סומק וג'ודוקא אולימפי

לבני: אמשיך להילחם על החלפת ממשלת נתניהו

 

מקורבי דרעי, שכבר הצהירו ב-ynet על סירובו לחזור לש"ס וכוונתו להקים תנועה חדשה, סיפרו כי הבוקר פנתה אליו אמו והזכירה לו את מנהגי האבלות של עדתו: "אצלנו המרוקאים נהוג להיות מכונסים באבל כל החודש ולא להתעסק בדברים אחרים", סיפרו המקורבים.

 

פגישה עם בכיר בציבור החרדי

במבקיל, דרעי נפגש היום עם הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, ממנהיגי הציבור החרדי-ליטאי, זאת לקראת הכרזתו על המסגרת הפוליטית שבה יתמודד בבחירות.

 

ההערכה היא כי דרעי מבקש לגייס תמיכה רבנית להקמת מפלגה חדשה בראשותו, לשם קבלת לגיטימציה לכך בציבור החרדי, זאת מחשש כי מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף יקרא לו שלא לעשות זאת. שטיינמן הוא הרב הליטאי השני בחשיבותו אחרי הרב יוסף שלום אלישיב וממלא מקומו כסמכות הרוחנית של נציגי זרם זה ביהדות התורה.

 

בימים האחרונים, פורסמו דיווחים שונים לגבי כוונותיו של יו"ר ש"ס לשעבר והמגעים שמתנהלים בינו ובין אנשי ש"ס - במטרה להשיבו הביתה. מקורבי דרעי אמרו כאמור השבוע כי הוא רוצה להקים תנועה חדשה שתתמודד מול ש"ס בבחירות הקרובות, אבל במפלגה שבה כיהן כיו"ר סבורים כי הוא עוד עשוי לבצע פניית פרסה. "החלטה ללכת נגד הרב עובדיה היא דרמטית".

 

דרעי, כך נראה, סירב לקבל את ההצעה להיות בשלישייה הפותחת של הרשימה לכנסת, אולם גורמים במפלגה ציינו כי "למרות מה שאריה משדר, החלטה ללכת נגד הרב עובדיה יוסף היא דרמטית בחברה החרדית. זו החלטה קשה ביותר, ולא מן הנמנע כי הדיבורים סביב דרעי נועדו כעת להפעיל לחץ על הרב ועל הבכירים בש"ס - להציב את דרעי במקום שהוא חושב שהוא ראוי לו".

 

בינתיים, יו"ר ש"ס אלי ישי נשמע רגוע. "העניין גמור. הוא לא יבוא לש"ס, והרב גם לא ייתן לו לרוץ בנפרד", העריך אמש ישי בשיחות סגורות, תוך שהוא מבהיר כי הוא סבור שדרעי לא ימרה את פיו של הרב עובדיה. מקורבי דרעי, לעומת זאת, אומרים כי מדובר בפנטזיות של יו"ר ש"ס: "בשבוע הבא אלי ישי מוזמן לאכול את הכובע. מדובר במשאלות לב ומאווי נפש ולא בהערכות שיש להן על מה להיסמך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההכרזה תחכה. דרעי
צילום: עופר עמרם
מומלצים