שתף קטע נבחר

שרון דוידוביץ

אמסלם אמור להיות המעניש, לא המוענש / טור

איך ייתכן שמחליקים התנהגות אלימה של קילינגסוורת' ומכניסים לפינה את האדם המוביל במועדון? עידו אשד מתקומם על ההחלטה לפטר את המנהל המקצועי של אשקלון

העובדה ששמעון אמסלם כבר לא עירוני אשקלון מקוממת אותי. זו לא שגיאת כתיב. הוא לא עבד בעירוני אשקלון, הוא לא היה המנהל המקצועי של עירוני אשקלון. הוא היה עירוני אשקלון. וכאן טמון חוסר ההבנה הבסיסי של יוסי דהן לתפקידו ומשמעותו של שמעון אמסלם למועדון שלו, ומכאן גם חוסר הלגיטימיות בהחלטתו לקנוס אותו או לדרוש ממנו להתנצל כאדם פרטי.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

אמסלם הבין שאולי חרג מעט בהתנהלותו ושהאירוע לא כיבד את הקהל והליגה, והיה מוכן להתנצל בשם המועדון כולו, כי במשך כל השנה, הוא היה המועדון. אבל יוסי דהן נכנס איתו לפרנציפים מטופשים, אולי הקשיב ליועצים חורשי מזימות, ופגע עמוקות באמסלם, בקבוצה שלו ובליגה. אין תקדים לקנס ובוודאי לא פיטורין של מנהל מקצועי. הוא לא שחקן ולא מאמן, והוא מעל כולם.

 

ייתכן שבלהט המשחק הוא שגה לרגע בשיקול הדעת, אבל זה חלק מהתפקיד שלו וזה מי שהוא, ואין לחלוק עליו עד סיום העונה. אם אתה לא מרוצה מהמנהל

המקצועי שלך, תשב איתו בסוף השנה, תדברו ותעשה שינוי. בכל מקרה חובה לראות את תיפקודו בכללותו ולא להיתלות באירוע אחד.

 

אמסלם הגיע למועדון אחרי שזה ירד ליגה והיה בסכנת פירוק. לאחר ההחלטה האמיצה של דהן להמשיך עוד שנה, בנה אמסלם את המועדון מהיסוד: מינה מאמן מצוין כמו אריק אלפסי ויחד איתו בחר את השחקנים, גייס ספונסרים, טיפל במחלקת הנוער, והתווה את הדרך המקצועית והניהולית.

 

שמעון אמסלם הוא עירוני אשקלון, לפחות היה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
שמעון אמסלם הוא עירוני אשקלון, לפחות היה(צילום: אבי רוקח)

 

הוא הפך את האגודה לתוססת ואת הקבוצה הבוגרת למצליחה. הוא היה הפנים של המועדון. ועכשיו במחי החלטה טפשית אחת נהרס הכל. כי למרות שאומרים לכל אחד יש מחליף, אני ממש לא בטוח שמישהו בקאליבר של אמסלם יהיה מוכן להחליף אותו, בטח אחרי ההתנהלות האחרונה.

 

אמסלם התבקש בתחילת העונה על ידי ההנהלה לשבת על הספסל, השאיר לאלפסי את המלאכה המקצועית ושימש על תקן יועץ בלבד, ודאג בעיקר לאווירה ולרוח הלחימה.

 

קילינגסוורת'. ההחלטה של דהן מצטרפת לתהליך האללת הזרים (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
קילינגסוורת'. ההחלטה של דהן מצטרפת לתהליך האללת הזרים(צילום: יובל חן)

 

באירוע המדובר, אחרי ששחקן התפרע על המגרש ועלה לקבוצה בשמונה נקודות בשלב מכריע של המשחק, הגיוני שהבוגר האחראי על הספסל ישתיק אותו וישלח

אותו למעמקי הספסל או לחדר ההלבשה לפני שיגרום עוד נזק. זה מה שאמסלם ניסה לעשות. כשקילינגסוורת' יצר מגע ודחף את שמעון, הוא עבר קו אדום. כבעלים של מועדון, אני באותו רגע שולח את השחקן לשדה התעופה.

 

אבל המציאות שלנו קצת שונה. ההחלטה של דהן מצטרפת לתהליך האללת הזרים על חשבון הישראלים בליגה, ולאסטרטגיות שמונעות על ידי רווח בזמן הקצר מול הפסדים בטווח הארוך. לקנוס שחקן מתפרע בסכום מגוחך אחרי שדחף אדם בכיר במועדון זה סקנדל. ובמיוחד מגוחכת הטענה שהענשת אמסלם נעשתה כדי ליצור מסר ברור נגד אלימות.

 

שמעון אמסלם. הפסד ענק לכדורסל הישראלי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שמעון אמסלם. הפסד ענק לכדורסל הישראלי(צילום: ראובן שוורץ)

 

אז כדי לנצח בסדרה מחליקים בקנס קטן התנהגות אלימה של שחקן ומכניסים לפינה את האדם המוביל של האגודה? ברמה המקצועית,

לדעתי אשקלון משחקת יותר טוב ללא קילינגסוורת', אבל השיקול המקצועי לא אמור להיות משמעותי בכלל באירוע כזה. אמסלם אמור להיות זה שמעניש, ולא זה שמוענש.

 

כשראיתי את האירוע לא יכולתי שלא להיזכר בקרבות הספורטיביים של אמסלם השחקן נגד קווין מגי ז"ל, במלחמה שלו נגד סאבוניס באוסישקין, במסירות וההקרבה שלו בנבחרת ישראל. שמעון אמסלם הוא אייקון שלוחם עבור כדורסל ישראלי, וגם לאשקלון הוא הביא את הרוח הזו, ודאג לך שהיא הקבוצה השניה בליגה, אחרי מכבי תל אביב, בדקות המשחק של הישראלים בליגה.

 

הבוקר (ו') נערך פורום מנהלת הליגה שדן בין השאר במספר הזרים שמשחקים כאן. עצוב לי ששמעון אמסלם לא נמצא שם. זה הפסד של גדול של אשקלון, והפסד ענק לכדורסל הישראלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון אמסלם
צילום: אורן אהרוני
מומלצים