שתף קטע נבחר

"מהפחד - עכשיו אף אחד כבר לא יעיר לבני נוער"

ביום שאחרי רצח גדי ויכמן היה הפארק ברחוב בר ניסן בבאר שבע שקט ושומם. ההורים המעטים שהגיעו בכל זאת עם הילדים טוענים: "בפעם הבאה נעדיף לחכות עד שהנערים יעזבו את המקום". אחד השכנים: "הפארק שייך להורים ביום ולצעירים בלילה"

בפארק ברחוב בר ניסן בבאר שבע, שבו נרצח הלילה גדי ויכמן, שהו אחר הצהריים (שבת) רק מעט הורים שצפו בילדיהם הקטנים משחקים במתקני השעשועים. אולי בגלל האירועים הטרגיים של הלילה ואולי בגלל החום, המקום שקט ומעט שומם.

 

שרון בן לוי, המתגורר בקרבת הפארק, מספר שתופעת הנערים השתויים בפארקים מוכרת וידועה. "התופעה הזו מתרחשת בשכונות רבות בעיר", הוא אומר. "אני נתקל בזה כל הזמן, במיוחד בחופשים ובחודשי הקיץ שבהם אין בית ספר ולבני הנוער אין תעסוקה. הם מתגודדים בפארקים, מצוידים באלכוהול ונרגילה ועושים רעש. הם מרגישים שיש להם יד חופשית לעשות כל דבר, כמו לזרוק בקבוק בירה על מכונית, לשרוט מכוניות, ולצעוק בקולי קולות".

 

גדי ויכמן ז"ל ואשתו מיכל (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גדי ויכמן ז"ל ואשתו מיכל(צילום: הרצל יוסף)

 

לדבריו, לא אחת התקשר למוקד 100 לאחר שלא הצליח להירדם בלילה בעקבות הרעש שהקימו בני נוער בפארק, אלא שלדבריו - המשטרה הגיעה רק לאחר כ-40 דקות. "גם כשהמשטרה מגיעה למקום, הנערים הללו לא ממהרים לעזוב", הוא ממשיך. "ברגע שהם רואים את הצ'קלקה הם נכנסים לבניינים הסמוכים, מחכים שהמשטרה תעזוב ואז חוזרים לפארק וממשיכים בשלהם".

 

מבדיקת המשטרה עלה כי שתי שיחות טלפון שהתלוננו על רעש הגיעו למוקד 100 של המחוז הדרומי - אחת ב-00:15 והשנייה כעבור שלוש דקות. ניידת הגיעה למקום ולא מצאה דבר. ב-02:15, הגיעו שתי שיחות נוספות למוקד משכנים ברחוב בר ניסן, שדיווחו על קטטה ודקירות. לטענת המשטרה, תוך דקות בודדות הגיעו למקום כוחות גדולים.

 

רצח גדי ויכמן - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

משה, גם הוא תושב השכונה שהגיע אחר הצהריים לפארק, טוען שהחלוקה של שעות היממה באשר לשטח הזה היא ברורה וידועה: "ביום הפארקים משמשים עבור ההורים וילדיהם הקטנים, ובלילה עבור בני הנוער ששותים,

מעשנים ומשתמשים באלימות. ידוע שתושבים שמתגוררים ליד הפארקים לא יכולים לישון בלילות. התופעה הזאת הפכה למכה קשה מאוד".

 

לא רחוק ממנו נמצא שכן אחר, צביקה לנקרי, שמחזיק בעמדה חריפה יותר: "זה לא משנה אם זה ביום או בלילה. במקום שיש בו התקהלות של צעירים - עדיף לא להתקרב. בני הנוער של היום חסרי רסן וצריך לחשוב פעמיים אם בכלל להעיר להם על משהו".

 

אשתו ליאת מוסיפה ש"אחרי מקרה הרצח, מהפחד, אף אחד לא יירד עכשיו להעיר לאותם בני נוער. פשוט יעדיפו לחכות עד שיעזבו את המקום".

 

ויכמן ז"ל נרצח לאחר שהעיר לקבוצת נערים על רעש שעשו בגן סמוך לביתו. המשטרה ממשיכה במאמציה לאתר את החשודים במעשה, ככל הנראה שלושה נערים ונערה. רק אתמול חגג ויכמן יום הולדת שנתיים לבתו הקטנה. בנו הבכור, בן תשע, שהה במהלך רוב היום אצל שכנים, ורק אחר הצהריים סיפרה לו אמו על מות אביו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדי ויכמן ז"ל וילדיו, בתמונה שצולמה לפני שבועיים
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
מומלצים