שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קופל: "אוהדי מכבי ת"א ניסו לפרוץ אליי הביתה"
  אוהדי הצהובים המשיכו במחאתם נגד שיטת הפיינל פור והגיעו לביתו של יו"ר המנהלת, המשטרה עיכבה 11 מהם בחשד לפריצה. קופל: "גם למחאות יש קווים אדומים, זו תוצאה של מועדון שמאפשר לאוהדיו למחות בצורה כזאת". מכבי ת"א: "מגנים ומחזקים את ידי המשטרה שתפעל במלוא החומרה"

  אוהדי מכבי תל אביב בכדורסל ממשיכים בצעדי המחאה שלהם נגד שיטת הפיינל פור של ליגת לוטו. הלילה (ש') התכנסו כ-30 אוהדים, כשהם מצוידים במאות כרזות הקוראות לאחרים להצטרף למחאתם. 

   

  קופל נגד מכבי ת"א - תקציר הפרקים הקודמים:

   

  חלק מהכרזות מזמינות את המחרימים להגיע לארוע הצפייה שיקיימו במרכז הקהילתי בבית דני בסוף החודש. את הכרזות תלו במקומות שונים בעיר, וביניהם משרדי מנהלת הליגה, כש-11 אוהדים אף הגיעו סמוך לשעה אחת בלילה לביתו של יו"ר האיגוד והמנהלת, אבנר קופל.

   

  אבנר קופל. "גם למחאות יש גבולות אדומים" (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
  אבנר קופל. "גם למחאות יש גבולות אדומים"(צילום: מור שאולי)

   

  לטענת האוהדים אף אחד מהם לא נכנס לתחום ביתו, אבל קופל הבהיר כי השלטים נתלו על דלת ביתו והזמין את המשטרה, שעיכבה לחקירה את אותם 11 אוהדים במהלך הלילה בתחנת מרחב ירקון ברמת אביב.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  קופל אמר ל-ynet ספורט: "יש לי שתי דלתות לבית - קדמית ואחורית. ראיתי בלילה שהדלת הקדמית הייתה פתוחה והיו עליה כרזות של אוהדי מכבי, שכנראה ניסו לפרוץ אליי הביתה. יש קווים אדומים וגבולות גם למחאות, לא מגיעים לבנאדם באחת בלילה הביתה ומנסים להיכנס. הזמנתי משטרה שעשתה עבודה מדהימה ומיד עצרה אותם. מה יהיה בהמשך? יש חוק במדינת ישראל ואני מאמין שיטפלו בהם".

   

  המודעות שנתלו על ביתו של אבנר קופל
  המודעות שנתלו על ביתו של אבנר קופל

   

  קופל הוסיף: "אני לא מאמין שמכבי ת"א עומדת מאחורי מה שקרה וברור שאני לא משייך את זה אליהם, אבל אין ספק שזו התוצאה של מועדון שמאפשר לאוהדיו למחות בשלטים ובקריאות כאלו. צריך לזכור שההחלטה לגבי הפיינל פור היא של כל הקבוצות, זו הייתה החלטה שהתקבלה פה אחד וצריך לפעול לפי התקנון והחוקים".

   

  יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, אמר: "בהמשך למחאתם וביוזמתם, מספר אוהדים תלו כרזות בשכונת מגוריו של אבנר קופל, אך בשום אופן הם לא חדרו לרכושו הפרטי".

   

  שמעון מזרחי ואבנר קופל. "לא חדרו לרכושו הפרטי" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  שמעון מזרחי ואבנר קופל. "לא חדרו לרכושו הפרטי"(צילום: יובל חן)

   

  מכבי ת"א: "המועדון נגד כל מעשי אלימות"

  ממכבי ת"א נמסרה תגובה רשמית לעניין רק בשעות אחר הצהריים: "מועדון הכדורסל מכבי ת"א היה מאז ומתמיד, וכך גם היום, נגד מעשה אלימות מכל סוג שהוא - הן מילולית והן גופנית. אנו מגנים בכל לשון את התופעה הבזויה של תקיפת נושאי משרה או כל אדם אחר באופן אישי, ומגנים חד משמעית פעולות מחאה באישון לילה בסביבתו הפרטית של האדם, או כל פעולה אחרת מסוג זה. כל אדם ראוי לפרטיות משלו ולביטחון בסביבת מגוריו ומגורי משפחתו.

   

  "דין אלימות מילולית כדין אלימות גופנית! פעולות אלה רק פוגעות בספורט ומנוגדות לכללי החיים השפויים. אנו מחזקים את ידי המשטרה שתפעל במלוא החומרה למיגור תופעת האלימות במדינתנו בכלל ובספורט בפרט, ובטוחים שתעשה את עבודתה נאמנה בנושא זה".

   

  אוהדי מכבי ת"א. מחאה באישון לילה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  אוהדי מכבי ת"א. מחאה באישון לילה(צילום: עוז מועלם)

   

  "אף אחד לא נכנס לביתו ולא בוצעה הסגת גבול"

  האוהדים מצידם טענו כי הם מתכוונים להגיש תלונה נגדית נגד היו"ר על עדות שקר והוסיפו: "במהלך הלילה הגיעו כמה אוהדים לרחוב בו גר אבנר קופל ותלו כרזות נגד הפיינל פור הישראלי. בניגוד לטענות שהעלה, אף אחד לא נכנס לביתו ולא בוצעה הסגת גבול. אנחנו מרגישים שזה חלק ממסע נקמנות אישי שהחל לאחר הפיינל פור הישראלי בעונה שעברה עם איומים טלפוניים על כמה אוהדים.

   

  אנחנו פועלים מראשית המחאה בדרך לא אלימה, ומתנגדים לכל סוג של אלימות או פעילות לא חוקית. קופל טוען שבביתו מותקנות מצלמות אבטחה שתיעדו את כל האירוע. אנחנו מאמינים שלאחר צפייה בסרטי האבטחה אכן יוכח כי לא פעלנו בניגוד לחוק ולא פרצנו לשטחו או לביתו של אבנר קופל. אנחנו קוראים לכל מי שאהבת כדורסל טהורה זורמת בדמו לא לרכוש כרטיסים לארוע הפיינל פור הישראלי ולהצטרף אלינו לארוע האלטרנטיבי שנקיים במרכז הקהילתי בית דני".

   

  אוהדי מכבי ת"א. איפה הם יראו את הפיינל פור? (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
  אוהדי מכבי ת"א. איפה הם יראו את הפיינל פור?(צילום: אלי אלגרט)

   

  כזכור, האוהדים הצהובים החלו בפעולות המחאה נגד הפיינל פור הישראלי מאז

  תחילת העונה, כולל במעמד גביע המדינה, עם שלטים שהונפו ביציע נגד יו"ר איגוד הכדורסל והמנהלת אבנר קופל. בנוסף, כאמור, שכרו האוהדים את בית דני בו הם מתכוונים לקיים אירוע אלטרנטיבי לזה שיתקיים בהיכל נוקיה בסוף החודש, ולמעשה לא להגיע למשחקי מכבי ת"א במהלך הפיינל פור, אלא רק לעודד מרחוק.

   

  כפי שפרסמנו ב-ynet ספורט, לפחות כרגע נראה שהמחאה של הצהובים עובדת, כשקצב מכירת הכרטיסים לפיינל פור הישראלי מתנהל בקצב איטי במיוחד. עד כה נמכרו כמחצית מכמות הכרטיסים שנמכרו בשלב הזה בעונה שעברה. לגבי הנושא הזה טענו במנהלת כי הם לא מודאגים ומאמינים שכשזהות ארבעת העולות לפיינל פור תיקבע, המצב ישתנה. המנהלת אף הציעה לתגמל את אותן קבוצות לפי כמות הכרטיסים שתמכור כל אחת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים