שתף קטע נבחר

שחזרו מול משפחת הנרצח: 'שאלוהים ייקח אתכם'

הוריו של אורגיל מואטי בן ה-17, אחותו ובני משפחה אחרים צפו בנערים משחזרים את הרצח. הדודה צעקה לעברם: "הרסתם משפחה". מעצרו של אחד הנערים החשודים הוארך ב-8 ימים. פרקליטו: "הוא משתף פעולה, עצוב לו על אובדן החיים"

שחזרו את הדקירה הקטלנית, לעיני משפחת הנער שנרצח: שניים מהחשודים ברצח אורגיל מואטי, בן ה-17 שנדקר למוות ברחובות, שיחזרו היום (א') בזירת הפשע את השתלשלות האירועים. לאחר שהחשוד הראשון שחזר את הדקירה, הגיע חשוד שני לזירה - שם היו וגם הוריו ואחותו של הנרצח. דודתו של אורגיל צעקה לעבר החשוד וקיללה אותו: "שאלוהים ייקח אותך. הרסת משפחה שלמה". אחד הנוכחים שאל את החשוד: "לא יכולת להניח לו?". צוות מיוחד של שוטרי מרחב שפלה הוקם לחקירת נסיבות האירוע, ועד כה נעצרו שלושה נערים בחשד למעורבות במעשה.

 

בינתיים, מעצר החשוד בדקירה הוארך בשמונה ימים. עורך דינו, מוטי אדטו, אמר ל-ynet: "זה אירוע טראגי גם לחשוד. הוא לא רצה שזה מה שיקרה והאירוע התפתח באופן לא צפוי. האחריות רובצת לפתחם של מספר רב של אנשים ואני מקווה שהחקירה תהיה יסודית וממצה. הוא משתף פעולה באופן מלא וביצע שחזור. עצוב לו על אובדן החיים. אנחנו, כחברה, יכולים להצטער על הקלות הבלתי נסבלת שאירוע כזה מתפתח".

 

שחזור הרצח, היום ברחובות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שחזור הרצח, היום ברחובות(צילום: מוטי קמחי)
  

 

החשוד ברצח. פרקליטו: "אירוע טראגי גם מבחינתו" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
החשוד ברצח. פרקליטו: "אירוע טראגי גם מבחינתו"(צילום: דנה קופל)

 

על פי הערכת השוטרים, הקורבן והחשודים היו מסוכסכים, ומפגש ביניהם בגן הציבורי הסתיים בדקירה הקטלנית. במשטרה אומרים כי החשודים קשרו את עצמם למעשה, אבל עדיין לא ברור אם הם ארבו למואטי או שהוא הגיע לפגוש אותם. לפי החשד, מואטי העליב את אחד מהם - ונרצח כנקמה.

 

סוף שבוע של אלימות - כתבות נוספות ב-ynet:

 

בשחזור הרצח צפו בני משפחה ומכרים של מואטי. "לפי איך שהחשוד נראה כרגע, הוא נראה קר רוח", אמר רפי שטרית, שכן של הנרצח. "אני מאמין שהוא עדיין לא הפנים את מה שהוא עשה, את גודל הצער שהוא גרם למשפחה שלמה וגם הרס את החיים שלו וכל זה בגלל אותה קלות ראש". שולה לוי, דודתו של מואטי, אמרה: "אין מענה לכך שילד משוטט עם סכין כשהוא בעצם רק יוצא לשוחח עם חברים. מה הוא כבר עשה לך שאתה מגיע לרצח?".

 

לוי קראה למצות את הדין עם שלושת החשודים. "הכי גרוע מבחינתי זה לחתום על עסקת טיעון", אמרה, "אני לא מוכנה לרגע שהוא ייצא לחופשי בעסקת טיעון. הבחור הזה ידו נגועה בדם והוא צריך לשלם את המחיר ולקבל את העונש המרבי ושום עסקת טיעון פה לא תהיה".

 

אביו של אורגל מואטי (במרכז). "אין מענה לילד עם סכין" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
אביו של אורגל מואטי (במרכז). "אין מענה לילד עם סכין"(צילום: דנה קופל)

 

דודתו של הנרצח. "מה הוא כבר עשה לך?" (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
דודתו של הנרצח. "מה הוא כבר עשה לך?"(צילום: דנה קופל)

 

לאחר השחזור השני אמר ראש צוות החקירה המיוחד, רב-פקד חיים שרייבהנד: "מספר שעות אחרי האירוע החלה להצטבר תשתית ראייתית. המסר צריך להיות חד וברור: המשטרה תעשה הכול על מנת למצות את הדין עם מי שלקח את החוק לידיים".

  

דודו של הנרצח: להחמיר את הענישה

הרצח אירע סמוך לשעה 02:00. במוקד מד"א התקבל דיווח על אדם שמוטל על הרצפה ברחוב אברהם פרשני ברחובות. צוות מד"א שהגיע למקום מצא את מואטי על שביל, סמוך לגן ציבורי, כשעל גופו פצעי דקירה בחזהו ובבטנו. הוא התבוסס בדמו ללא הכרה, כשחבריו סביבו.

 

הצוות פתח במאמצי החייאה במקום, ופינה את מואטי לבית החולים קפלן. אולם שם הוא איבד את הדופק, והרופאים שהחלו בניתוח מהיר לא הצליחו להחיותו, וקבעו את מותו.

  

חוקרי מחלק הנוער של תחנת רחובות הסתמכו על עדי ראייה ומידע מודיעיני, וזמן קצר לאחר הדקירות הצליחו להגיע לחשוד המרכזי, שנמצא בביתו. הוא קשר את עצמו לאירוע ושיתף פעולה עם חוקריו. אחר הצהריים תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

 

במהלך הבוקר, ביקרו בני משפחתו, שכניו וחבריו של מואטי את התנהלות הרשויות,

העלו תלונות על הדור הצעיר שגדל בארץ והביעו תחושה פסימית לגבי עתיד החברה הישראלית. "הבעיה בשורשים", אמר אחד השכנים.

 

"חייבים להחמיר את הענישה בצורה קיצונית", אמר רפי, דודו של מואטי. "אני מאשים לא רק את המשטרה והעירייה

אלא גם את בתי המשפט. לא ייתכן שבנינו ימשיכו להיקטל בשכונות, מטרים ספורים מפתח ביתם. היום הנוער מרגיש בושה לא לדקור ולהרגיש פראייר, במקום להבין את חוקי המדינה והקהילה שבה הם חיים".

 

קרובת משפחה נוספת, אירית אליהו, אמרה ל-ynet: "חייבים לשמור על הילדים בפארקים, להגביל את שעת כניסתם עד השעה 22:00 ולא למכור להם אלכוהול", הציעה. "נמגר את האלימות על ידי החמרת ענישה. יש להוציא סיירות לגני שעשועים, הם יושבים שם בחבורות עם סיגריות ונרגילות ושתייה, ולא מבינים לאן זה יוביל, אבל זה מוביל לרציחות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אלי סניור, בועז פיילר, גלעד מורג ושחר חי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורגיל מואטי
שחזור הרצח, היום ברחובות
צילום: מוטי קמחי
זירת הרצח ברחובות
צילום: מוטי קמחי
עו"ד מוטי אדטו
צילום: אבי מועלם
מומלצים