שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

לבני נגד מופז: "הפוליטיקה האחרת תנצח"

מי שהייתה עד לא מזמן יו"ר קדימה הסתפקה בהודעה קצרה בפייסבוק: "אני יודעת בדיוק אילו תחושות מציפות"

שבוע בלבד מאז שציפי לבני התפטרה מהכנסת ועד ששאול מופז הודיע על הצטרפות לממשלת נתניהו. הבוקר (יום ג') הגיבה לבני לפצצה הפוליטית, בפייסבוק שלה: "בבוקר הזה אני רוצה להגיד משפט אחד לכל אחד ואחת מכם. אני יודעת בדיוק אילו תחושות מציפות אתכם לאחר אירועי הלילה, אבל תזכרו שיש גם פוליטיקה אחרת, והיא תנצח".

 

התגובה של ציפי לבני בפייסבוק ()
התגובה של ציפי לבני בפייסבוק

 

גולשים שהצטרפו לעמוד של לבני בפייסוק הביעו הזדהות עם דבריה. "ציפי, עמדת על עקרונותייך וזו תכונה מאוד מוערכת מציבור. ימים עוד יגידו!", כתב רון. ברק הוסיף: "הוכחת שאת משרתת ציבור אמיתית של אידיאולוגיה ואנחנו לא נשכח את זה".

 

דרמה פוליטית - הכתבות האחרונות:


היו גם כאלה שקראו ללבני לחזור בעתיד לפוליטיקה. "שאפו ציפי. זה בדיוק למה עזבת את קדימה. כל הכבוד על האומץ להישאר באופוזיציה. את עוד תחזרי. עוד שנה וחצי נראה למושחתים את הדרך החוצה", כתבה גולשת. צבי אמר כי הוא מצר על כך שלבני פרשה מהכנסת: "ציפי, היית חייבת להישאר בסביבה כדי למנוע בדיוק מהדבר הזה להתרחש".

 

מנגד, גורמים במפלגת קדימה שהיו מעורבים במהלכים החשאיים הביעו שביעות רצון מכניסתה לממשלה ושיבחו את התנהלות היו"ר מופז. "הוא מוכיח שהוא יודע לעשות פוליטיקה. זה היה מהלך מורכב מאוד, שהבשיל מתחת לאף של כולם. אף אחד לא שם לב, זו הוכחה שיש כאן מקצוענות אין קץ". לדברי הגורמים, קדימה הוכיחה במהלך הלילה כי הצטרפה לקואליציה לא בגלל רצון לקבל תיקים מסוימים בממשלה. "עכשיו תהיה קואליציה של 96 חברי כנסת, ואפשר יהיה לקדם את כל הנושאים שהיו תקועים".

 

מופז בפייסבוק, בזמנים אחרים ()
מופז בפייסבוק, בזמנים אחרים

 

הסכם נתניהו-מופז

אחד הסעיפים המרכזיים בהסכם נוגע לחלוקת נטל השירות בצה"ל. בקדימה ובליכוד הסכימו "לפעול לחקיקתו של חוק אשר יסדיר חלוקה שוויונית והוגנת של נטל השירות בצה"ל בין חלקי האוכלוסייה השונים בישראל, וזאת עד ליום 31.7.12 בהתאם לפסיקת בג"ץ. ייקבעו יעדים ברורים לגיוס בתהליך גדל לאורך השנים. צוות בראשות קדימה ינסח את הצעת החוק".

 

מופז, הלילה (צלום: אוהד צויגנברג) (צלום: אוהד צויגנברג)
מופז, הלילה(צלום: אוהד צויגנברג)

 

קדימה קיבלה גם הבטחות בנוגע לשינוי שיטת הממשל. "הצדדים מתחייבים לפעול לשינוי מהותי בשיטת הממשל הנהוגה בישראל ולכונן

 שיטת ממשל אשר תגביר את היציבות השלטונית והמשילות, ובין היתר תאפשר לראש הממשלה למלא את ימיו על פי פסיקת הבוחר, ליצור רצף שלטוני, יכולת תכנון לטווח ארוך והגנה על טובת הכלל", נכתב בהסכם.

 

תפקידיו של שאול מופז בממשלת האחדות מוגדרים גם הם בהסכם: "יו"ר קדימה שאול מופז ימונה לתפקיד המשנה לראש הממשלה ובהעדרו של ראש הממשלה מן הארץ ימלא באופן קבוע את מקומו וכן ימונה לשר במשרד ראש הממשלה. יו"ר קדימה יכהן כחבר הקבינט המדיני-ביטחוני וישתתף כחבר בכל פורום שרים מצומצם שיכלול את ראש הממשלה ושיעסוק בעניינים ביטחוניים, מדיניים, כלכליים וחברתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני בהודעת הפרישה בשבוע שעבר
צילום: גיל יוחנן
שאול מופז קדימה ממשלת אחדות עם עם בנימין נתניהו שיחות לילה
צלום: אוהד צויגנברג
מומלצים