שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

מחאת בוקר: שכנים של מופז עודדו מפגינים נגדו

פעילי מפלגת העבודה התייצבו מול ביתו של החבר החדש בקואליציה, התנצלו על ההשכמה המוקדמת וקראו במגפון: "ביבי ומופז מכרו את המדינה" ו"או אה מי זה בא - שר בלי תיק הבא"

מחאה עד הבית: ליד ביתו של שאול מופז בכוכב יאיר הגיעו בשעת בוקר מוקדמת (יום ד') 15 פעילים מהמשמרת הצעירה של מפלגת העבודה. יממה אחרי שהטיל יחד עם בנימין נתניהו את הפצצה הפוליטית וחבר לממשלת אחדות לאומית בניגוד להבטחותיו, המפגינים קראו במגפון: "בוקר טוב לשאול מופז, בוקר טוב לתרגיל הפוליטי המסריח בתולדות המדינה", והתנצלו בפני השכנים על ההשכמה המוקדמת. כמה מהם שעברו מול ההפגנה הקטנה הביעו תמיכה.

 

פצצת אחדות - עמוד מיוחד

 

"קמנו ב-4 בבוקר כי אנחנו עדיין מוכנים לתת מעצמנו, לעומתך מופז, שהיית מוכן למכור כל מילה ומילה שלך", הם צעקו ליו"ר קדימה, שיושבע בצהריים בכנסת לשר בממשלת נתניהו. "אולי לך אין את המוסר והמצפון, אבל אנחנו כאן כדי להזכיר לך מה זה מוסר ומצפון. חשבנו שאתה בא להוביל את המחאה בקיץ, ושלא תיכנס לממשלת נתניהו. אבל אולי אתה סובל ממחלת השכחה".

 

ההפגנה הבוקר. "אנחנו נותנים מעצמנו, אתה מוכר כל מילה ומילה" (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
ההפגנה הבוקר. "אנחנו נותנים מעצמנו, אתה מוכר כל מילה ומילה"(צילום: גור דותן)

 

המפגינים כינו את מופז "שקרן" ו"מושחת" וקראו: "או אה מי זה בא - שר בלי תיק הבא". עוד בין השירים בהפגנה המאולתרת: "איזה בלגן איזה מהומה, ביבי ומופז מכרו את המדינה", וכן: "למה בוולוו הם נוסעים, מבזבזים את המסים, במקום לעניים נותנים לעשירים, איזו ממשלה של מושחתים".

 

המפגינים ממפלגת העבודה - שבנתה על בחירות מוקדמות וזכתה לזינוק בתמיכה לפי הסקרים - הבטיחו כי לא ישקטו עד שהממשלה תיפול וכי העבודה היא האלטרנטיבה להנהגת המדינה. מספר שכנים יצאו מבתיהם ואף עודדו את המפגינים. לעומתם, אנט, המתגוררת בשכנות למופז, מחתה: "שמענו את ההפגנה, התעוררנו מזה. זכותו של כל אחד להביע את עמדתו, אבל צריך לקחת בחשבון שחיים פה אנשים. להעיר את כל השכונה זה מעט פוגם".

 

המשטרה הוזעקה, המפגינים עזבו (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
המשטרה הוזעקה, המפגינים עזבו(צילום: גור דותן)

 

 לאחר כחצי שעה של הפגנה הגיעה למקום ניידת משטרה

 שביקשה מהמפגינים להתפנות מהמקום. הם נענו, לא לפני שהבטיחו לחזור.

 

התרגיל הפוליטי מעורר המחלוקת הוציא אמש כ-1,000 איש לרחובות, רובם בתל אביב וחלקם בירושלים ובבאר שבע. מי שהייתה קודמתו של מופז בתפקיד, ציפי לבני, הצטרפה אליהם בכיכר הבימה בתל אביב. "באתי לבקשת האנשים הצעירים האלה, שאכפת להם מישראל, מוכנים להיאבק על עתידה, ושלא יכלו לשאת את מאורעות הבוקר הזה. מגיעה להם פוליטיקה של עקרונות ולא של כיסאות, של ערכים ולא של שורדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם זה סוג של שעון מעורר
צילום: גור דותן
מופז, אמש בכנס בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: מוטי קמחי
ציפי לבני וסתיו שפיר, בהפגנה אמש בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מופז לצד נתניהו אתמול בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים