שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה רשמי: נמצאה הסיבה לירידה במספר ההרוגים
  השנה החולפת הייתה הכי פחות קטלנית על כבישי ארה"ב, והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בדקה מדוע. תוצאת הבדיקה: אישור להערכת מומחים כי מדובר בעיקר בשיפור ניכר בבטיחות כלי הרכב

  הגורם החשוב ביותר לירידה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בארה"ב: שיפור בבטיחות כלי הרכב. מגמת הירידה במספר ההרוגים במרבית מדינות העולם, אינה עניין חדש. כבר מספר שנים שגרף ההרוגים במרבית העולם המערבי צולל מטה, ובאופן עקבי. ושלא במפתיע, לפחות לא עבור מומחי בטיחות, הסיבה לכך אינה פרויקט אכיפה מתוקשר או מצלמות מהירות מתוחכמות.

   

  הרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים (ה-NHTSA), המוכרת כאחד הגופים המקצועיים ביותר בתחומה בעולם, קובעת כי הנתונים לשנת 2011 מוכיחים שמספר ההרוגים על כבישי ארה"ב הוא הנמוך ביותר מאז החלה הספירה בשנת 1949. ב-2009 נרשם נתון דומה על כבישי ישראל, עם מספר ההרוגים נמוך ביותר מאז החל התיעוד.

   

  עוד חדשות בערוץ הרכב של ynet:

   

  ב-NHTSA מצהירים כי הסיבה למספר ההולך וקטן נעוצה בשיפורי בטיחות שבוצעו בכלי רכב מודרניים - למשל תוספת כריות אוויר, שיפור באיכותן, שימוש

  נרחב יותר בחגורות בטיחות ושיפור בתכנון המבני של כלי הרכב. למרות הבחינה המקיפה, מבצעי אכיפה שונים, החמרת ענישה ו-או שימוש באמצעים מתקדמים על-ידי הזרוע האוכפת, לא הוזכרו כבעלי תרומה לירידה.

   

  על-פי הנתונים, במהלך 2011 חלה ירידה של קרוב ל-2% במספר ההרוגים בשנת 2011, בהשוואה לשנה שלפניה. בסך הכל נהרגו בכבישי ארה"ב 32,310 בני אדם בתאונות דרכים. מספר ההרוגים בתאונות דרכים צנח מאז 2005 בלא פחות מ-26%.

   

  אגב, אם חשבתם שהסיבה למספר הנמוך יותר נובע מירידה ברמת הנסועה הממוצעת (קילומטרז'), טעיתם. מספר ההרוגים הממוצע ל-160 מיליון ק"מ נסועה ירד אף הוא - 1.09 הרוגים. לשם פרופורציה, ב-2005 היה המספר גבוה ב-50% - 1.46 הרוגים לכל 160 מיליון ק"מ.

   

  למרות הנתונים המעודדים, בשלושה אזורים בארה"ב נרשמה דווקא עלייה במספר ההרוגים: אריזונה, הוואי וקליפורניה. ב-NHTSA לא סיפקו הסבר למגמה השלילית שנרשמה במקומות אלה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים