שתף קטע נבחר

שחזור הדקירה בב"ש: "הוא לא שם כיפה כשרצח"

עדן אוחיון טען בפני החוקרים בזירת האירוע כי דקר את גדי ויכמן מפני שהותקף. הוא סיפר לאן נמלט, ולאחר מכן הובאו חשודים נוספים במעורבות באירוע לצורך שחזור. האלמנה צפתה במתרחש ממרפסת ביתה: "אני מתאפקת לא לצעוק"

עדן אוחיון, החשוד המרכזי ברצח גדי ויכמן בבאר שבע, שיחזר היום (ד') את המעשה, כשאלמנתו של ויכמן, מיכל, צופה במתרחש ממרפסת דירתה. "כשהוא רצח הוא לא שם כיפה", אמרה לחברתה שצפתה אף היא במתרחש. אוחיון הסביר לחוקרים כי הדקירה התרחשה מפני שהותקף וסיפר להם בנוסף לאן נמלט לאחר האירוע. מאוחר יותר, הובאו חשודים נוספים לזירה, גם כן לצורך שחזור.

 

רצח גדי ויכמן - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

מיכל לוי האלמנה לצד אמה, בזמן שלמטה משחזרים את הדקירה (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
מיכל לוי האלמנה לצד אמה, בזמן שלמטה משחזרים את הדקירה(צילום: אילנה קוריאל)

 

"איך הוא נראה?", שאלה האלמנה הטרייה את חברתה, שצפתה בשחזור בפארק. "הוא נראה מצטער? מה זה אומר שהוא הוריד את הראש? כשהוא רצח, הוא לא שם כיפה. אני מתה לראות אותו, להסתכל לו בעיניים. העיקר שהוא קילל את השוטרים באותו יום ואמר שהוא מחכה להם. עכשיו הוא כבר לא גבר".

 

לפני השחזור, הגיעו לבית המשפחה שוטרים כדי לעדכן בצפוי להתרחש. "אני חייבת לראות", אמרה לוי, "חוץ מזה שזה אור יום, הכול חוזר אחורה. אני נותנת למי שצריך לעשות את העבודה. אני מאוד מתאפקת לא לצעוק".

 

עדן אוחיון בעת השחזור, הבוקר בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
עדן אוחיון בעת השחזור, הבוקר בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

שחזור הרצח לעיני האלמנה. "עכשיו הוא כבר לא גבר" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שחזור הרצח לעיני האלמנה. "עכשיו הוא כבר לא גבר"(צילום: הרצל יוסף)

 

שלשום האריך בית משפט השלום בבאר שבע את מעצרו של אוחיון בן ה-18 בשמונה ימים. במהלך הדיון, התברר כי יש לו עבר פלילי. הוא הכחיש את מעורבותו באירוע ואת הטענה כי נכח במקום, ומסר למשטרה טענת אליבי. אך המשטרה מסרה כי נמצאו ברשותו סמים מסוג קנאביס, וכי הוא חשוד ברצח, בקשירת קשר לביצוע פשע ובהחזקת סכין.

 

ויכמן, אב לשניים בן 36, נדקר למוות בסוף השבוע לאחר שהעיר לחבורת צעירים על הרעש שהקימו מתחת לביתו. אלמנתו סיפרה מאוחר יותר כי ניסתה למנוע את ירידתו למטה. "מישהו התקרב אליו בהליכה מהירה, נגח בו ודקר אותו. הוא התמוטט, ואני ראיתי הכול מהמרפסת", תיארה.

 

בדיון בהארכת מעצרם של חשודים נוספים בפרשה, התברר כי הנערה בת ה-16 שעל פי החשד נכחה בזירת הפשע לא הגיעה לבית הספר שלשום, אך בשעת חינוך שוחחה המורה עם התלמידים על הרצח, ובהמשך שאבה מידע מחברותיה, שהזכירו אותה. מאוחר יותר הועבר המידע מבית הספר למשטרה. עם זאת, במשטרה טוענים כי המידע על העצורים היה בידה כבר קודם לכן.

 

מחנכת הכיתה אף התקשרה לנערה וביקשה ממנה להגיע לבית הספר, אך זו סירבה. בהמשך הועבר המידע

למשטרה, שעצרה אותה. בהמשך היא שיחזרה את שהתרחש בליל הרצח, ובית המשפט האריך את מעצרה ביממה.

 

עם זאת, במשטרה טוענים כי כבר שעות ספורות לאחר הרצח ידעו מיהם החשודים, בעקבות איסוף עדויות וראיות. כל אלה הובילו למעצרם של תשעה חשודים במעשה אחרי כמעט יומיים של מצוד. מהחקירה עולה כי חמישה מהחשודים נכחו בפארק ברחוב בר ניסן בזמן הרצח, בהם גם הנערה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדן אוחיון בזירה
צילום: הרצל יוסף
גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
מיכל ויכמן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים