שתף קטע נבחר

רוצח דרק רוט יוסגר לישראל, יישב על שוד בלבד

משה בן אבגי, שנמלט מישראל ב-2004, יוסגר לישראל בגין עבירת שוד ולא בגלל רצח נהג המונית שביצע עם חברו ארבל אלוני כשהיה בן 14 - כך קבע בית המשפט העליון בארגנטינה. הוא יישב בכלא חמש שנים בלבד. ההסגרה צפויה ב-2013. פרקליט משפחת הנרצח: "החלטה פגומה מוסרית"

רוצחו של נהג המונית דרק רוט בדרך לישראל: המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הודיעה אחר הצהריים (יום ד') כי בית המשפט העליון בארגנטינה הכריז על משה בן אבגי כבר הסגרה לישראל בגין שוד שביצע. מדובר באישרור החלטה של בית המשפט המחוזי במדינה.

 

בן אבגי וחברו ארבל אלוני רצחו את נהג המונית בהרצליה בשנת 1994, בהיותם בני 14, ובשנת 1996 נגזרו עליהם 16 שנות מאסר. במהלך 1998, בזמן שהיו בחופשה מהכלא, ביצעו השניים שוד אלים ונידונו לחמש שנות מאסר נוספות.

 

בן אבגי. נמלט מישראל לפני 8 שנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בן אבגי. נמלט מישראל לפני 8 שנים(צילום: AFP)

 

בן אבגי נמלט לארגטינה במאי 2004, במהלך חופשה מהכלא, ונעצר

בארגנטינה חודשים ספורים לאחר מכן. ישראל ביקשה להסגיר בגין עבירות הרצח, השוד וההימלטות, אולם ב-2007 קבע בית המשפט המחוזי בארגנטינה כי ניתן להסגירו לישראל בגין עבירת השוד בלבד, מכיוון שלפי החוק בארגנטינה לא ניתן להסגיר בגין הימלטות ממשמורת ומאחר שגיל האחריות הפלילית שם הוא 16, בעוד שאת עבירת הרצח עבר בן אבגי בהיותו בן 14 וחצי.

 

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות ערערה לבית המשפט העליון של ארגנטינה, ואילו בן אבגי ערער על הכרזתו כבר הסגרה. בשנת 2009 נמלט בן אבגי לפני מתן פסק הדין של בית המשפט העליון, אך נעצר בגין עבירות אחרות שביצע בארגנטינה. הוא הורשע ונידון לעונש מאסר, שאותו הוא צפוי לסיים לרצות בסוף 2013.

 

פרקליט משפחת רוט: "מחכים להחלטה המלאה"  

הליכי ההסגרה חודשו לאחר מעצרו המחודש של בן אבגי והרשעתו בעבירות הפנים בארגנטינה. אתמול החליט בית המשפט העליון בארגנטינה להותיר את פסק הדין של בית המשפט המחוזי על כנו ולהסגיר את בן אבגי על עבירת השוד.

 

"פרקליטות המדינה ועמיתיה בארגנטינה ובמשרד החוץ לומדים את פסק הדין של בית המשפט העליון בארגנטינה ואת התנאים השונים להסגרה, וההחלטה תתקבל בהמשך הדרך ובהתחשב בכל הנתונים", נמסר מהמחלקה הבינלאומית. ככל הנראה, בן אבגי יוסגר לישראל לאחר שיסיים לרצות את מאסרו בארגנטינה, בסוף השנה הבאה, ויישב חמש שנים בכלא.

 

עו"ד ד"ר ניסן שריפי, המייצג את משפחת רוט, אמר כי קרוביו של הנרצח טרם קיבלה את ההחלטה על ההסגרה ולכן קשה להם להתייחס לנושא. "הבנו שמסגירים אותו על השוד ולא על הרצח", אמר, "אין ספק שמדובר בהחלטה פגומה מוסרית. לא ייתכן שהוא ברח מהארץ בעת שריצה עונש על הרצח וכאשר הוא יוסגר הוא לא ימשיך לרצות את העונש על הרצח. הרבה דברים עדיין לא ברורים לנו ואנו ממתינים לראות את ההחלטה במלואה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
משה בן אבגי
צילום: זום 77
דרק רוט
מומלצים