שתף קטע נבחר

אחד מרוצחי דרק רוט נעצר בחשד להונאת אשראי

ב-1994 ארבל אלוני זעזע את המדינה כשרצח יחד עם חברו את נהג המונית בהרצליה. ארבע שנים אחר-כך היה מעורב בשוד אלים של מכולת. כעת הוא מסתבך שוב: במשטרה חושדים שרכש מכונית צעצוע בכרטיס אשראי גנוב. מעצרו הוארך

בית משפט השלום בתל-אביב האריך היום (ד') בשלושה ימים את מעצרו של ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט בחשד להונאת כרטיסי אשראי. הוא נעצר אתמול על-ידי המשטרה בחשד שרכש באמצעות כרטיס אשראי גנוב מכונית צעצוע.

 

אלוני נעצר אתמול על-ידי שוטרי מרחב איילון של המשטרה יחד עם צעיר נוסף, מוחמד סטל, אחרי שחברת אשראי התלוננה על שימוש חריג בכרטיס, שלא בוצע על-ידי בעליו. אחרי שהתקבלה הזמנה נוספת באותו הכרטיס לקניית מוצרים בשווי אלפי שקלים, נשלח שוטר מוסווה של יס"מ איילון לבצע את העברת המשלוח של המוצרים.

 

בעת ההעברה נעצר סטל, מקבל הסחורה. לשוטרים אמר כי הוא עובד בשליחויות והוזמן לאסוף את המשלוח ולהביאו אל המזמין. מהמקום נראה נמלט אדם נוסף, ואחרי מרדף הוא נעצר והתברר שמדובר באחד מרוצחי רוט שיצא לעבודות שיקום באזור התעשייה בחולון. מעצרם של השניים הוארך בשלושה ימים. החקירה תימשך במשטרת מרחב איילון, בפיקודו של ניצב משנה יהודה דהן.

 

ארבל אלוני ומשה בן-איבגי נידונו ל-16 שנות מאסר בעקבות הרצח שביצעו ב-9 בינואר 1994. אז, בהיותם בני 14 בלבד,

עלו על מונית בהרצליה, בה נהג דרק רוט. במהלך הנסיעה, שלפו משה בן-איבגי וארבל אלוני אקדח וירו בו חמש יריות מטווח אפס. רוט, נשוי ואב לארבעה מנתניה, מת במקום.

 

בשנת 1998, בעת חופשתם הראשונה מהכלא, שדדו השניים חנות מכולת, תוך שהם מאיימים על המוכרת באקדח וסכין. הם דקרו אותה בידה, ואיימו לשסף את גרונה אם לא תשתף איתם פעולה. השניים הורשעו ונגזרו עליהם 5 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי. בעקבות ההרשעה השנייה הגישה הפרקליטות בקשה לפרסום שמם בשל היותם בגירים בעת השוד, ובטענה כי זכות הציבור להישמר מפניהם. ביולי 2000 התיר בית משפט העליון לפרסם את שמותיהם של אלוני ובן-איבגי.

 

בן-איבגי נמלט מהארץ לארגנטינה בשנת 2004, במהלך אחת מחופשותיו. הוא נתפס וישראל ביקשה להסגיר אותו לידיה. ב-2009 אבדו עקבותיו של בן-איבגי, שנמלט בשלבים האחרונים של המאמצים להסדרת הסגרתו לישראל, לאחר שבית המשפט העליון במדינה הדרום-אמריקנית סיים לדון בערעור שהגיש. בהמשך נעצר שוב עם ישראלי נוסף בעיר מנדוסה במערב ארגנטינה.


פורסם לראשונה 07/03/2012 08:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארבל אלוני
צילום: שאול גולן
דרק רוט ז"ל
ניצב משנה יהודה דהן
צילום: קובי קואנקס
מומלצים