שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי יזרים ליוון 5.2 מיליארד אירו

מדובר בתשלום ראשון מתוך 39.4 מיליארד אירו שאמורים להגיע למדינה עד סוף יוני. הסיוע יינתן למרות החשש כי המדינה - שעתיד המערכת הפוליטית שלה לוט בערפל - תבטל את הרפורמות שהבטיחה

קרן החילוץ האירופית החליטה להעביר ליוון סכום נוסף בהיקף של 5.2 מיליארד אירו במסגרת חבילת הסיוע למדינה, כך עולה מדיווח של סוכנויות הידיעות רויטרס. מדובר בתשלום ראשון מתוך 39.4 מיליארד אירו שאמורים להגיע למדינה עד סוף יוני.

 

ההחלטה על הסיוע התקבלה לאחר שיחת ועידה שקיימו נציגי כל 17 המדינות החברות בגוש האירו. אולם, המשתתפים בשיחה הזהירו את יוון כי הם לא יעבירו למדינה סיוע נוסף במידה שהיא תבטל את הסכמי הסיוע ואת הרפורמות שנעשו כתנאי לקבלתו.

 

נכון להיום בקופה של קרן החילוץ האירופי סכום של כ-700 מיליארד אירו הנועד לסייע למדינות היבשת השרויות במשבר.

 

במידה ויוון לא תקבל את כספי הסיוע היא תתקשה לשלם משכורות לעובדי המדינה ולעמוד בתשלום החוב הקרוב בסך של 435 מיליון אירו ב-15 למאי.

 

פוליטקאים בכירים ביוון הזהירו אתמול את את האזרחים במדינה והצהירו שהמדינה לא תקבל עוד סנט אחד של סיוע אם לא תמלא אחר התנאים המלאים לקבלת הסיוע מהאיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית.

 

בעקבות תוצאות הבחירות ביוון והקושי להרכיב ממשלה, הועלה החשש שיהיה קשה מאוד להעביר את הקיצוצים במועד. ג'ון טיילור, מייסד קרן הגידור FX Concepts אמר כי ברגע שלממשלת יוון ייגמרו הכספים, נראה שהיא תצא מגוש האירו, היות והאיחוד האירופי יפסיק להלוות לה כספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים